ŠTÍTEK: Milán

Josef Váňa na koni v civilu
Slavný žokej a dostihový trenér Josef Váňa (64) si pochvaluje kvalitu startovního pole slavného překážkového dostihu. Opět se bude v Pardubicích jen dívat. Bolavý kyčel je proti, ale osminásobný vítěz slavného překážkového dostihu Josef Váňa se kvůli tomu, že nebude stát potřetí za sebou na startu Velké pardubické, nermoutí. 

Josef Váňa: Při Velké to jsou pro mě na tribuně docela muka

Ostatní sporty
BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...
Pardubice - Trpělivost růže přináší. V jeho případě se dá toto rčení změnit na Trpělivost reprezentaci přináší… Bývalý pardubický basketbalista MARTIN PETERKA (22 let) sice spíš vysedává v Nymburce na lavičce, přesto se stal jedním z kamínků české mozaiky na blížícím se mistrovství Evropy.

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Ostatní sporty
Chloe Aylingová
Britská modelka, kterou mafiánský gang držel v zajetí v Itálii, měla být prodána na Blízkém východě pro sexuální služby. Překupnický gang za ní měl požadovat 230 tisíc liber (6,4 milionu korun). Nakonec se jí podařilo šťastně dostat na svobodu. Uvedl to její právník.

Modelka unesená v Itálii měla být prodána na Blízkém východě

Svět
Dana Drábová.
Změnu volebního zákona, na jejímž základě by nově vysocí představitelé státních orgánů mohli být zároveň krajskými zastupiteli, dnes projedná vláda. Poslanecký návrh podporovaný ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) vznikl na základě sporu jeho úřadu o mandát předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové ve středočeském zastupitelstvu. Pře vznikla kvůli odlišnému znění volebního a služebního zákona, Drábová se funkce zastupitelky vzdala po slibu vrcholných politiků, že zákon změní.
8 fotografií

Vláda posoudí změnu volebního zákona reagující na spor Drábové

Česko
Badmintonisté Benátek na mistrovství Evropy klubů v Miláně.
Milán (Itálie) – Skvělá jízda benáteckých badmintonistů evropským šampionátem klubů, což je badmintonová obdoba fotbalové Ligy Mistrů, skončila nakonec ve čtvrtfinále. Po famózních výkonech v základní skupině skončila cesta Benáteckých na raketách francouzského mistra Chambly Oise, kterému podlehli 0:3 na zápasy.

Benátky mezi evropskou osmou

Ostatní sporty
Účastníci nejdelšího silničního závodu (zleva): Václav Černohorský ml., Ondřej Pšenička, Miroslav Závada, René Gasser, Roman Štěrba a Jaroslav Mejta.
San Remo / Lovosice - Celkem 298 kilometrů mezi italským Milánem a letoviskem San Remo, to je nejdelší jednodenní závod světové cyklistiky. Jeden z pěti takzvaných monumentů, nejslavnějších jednorázových akcí tohoto sportu s více než stoletou tradicí. Jeho amatérskou verzi úspěšně zvládlo sedm členů Cykloklubu Lovosice. Ve startovním poli byli jediní z Česka.

Lovosičtí našlapali téměř 300 kilometrů a už vyhlížejí Peklo severu

Ostatní sporty
Mladý bystřický tenista Zdeněk Kolář ve své kariéře postupuje krůček po krůčku výš a výš. V letošním roce už dokonce nakoukl také do českého daviscupového týmu.
Bystřice nad Pernštejnem, Prostějov /ROZHOVOR/ – V loňském roce na sebe poprvé upozornil, když na challengeru v Ostravě došel až do finále, kde padl s Francouzem Lestiennem. Český tenisový talent Zdeněk Kolář se v minulém týdnu představil na challengeru v Prostějově.

Talent Kolář: Snažím se dál tvrdě pracovat

Ostatní sporty
Jan Bárta
Brno /ROZHOVOR/ – Už není žádný zelenáč. Třiatřicetiletý cyklista Jan Bárta v neděli v Miláně dojel svou šestou Grand Tour a se svým druhým Girem d'Italia se rozloučil skvělým šestým místem v jeho parádní disciplíně časovce. I když už je jeho tělo na dlouhou a úmornou dřinu v alpských kopcích zvyklé, přesto se domů vrátil vyčerpaný a hodně pohublý. „V pondělí jsem spal dopoledne i odpoledne a i další dny prospím. Tělo je vyždímané fyzicky i psychicky," říká 127. muž konečného pořadí letošního Gira ze stáje Bora, který bydlí v Sobůlkách na Hodonínsku.

Bárta na svém druhém Giru trpěl. Jsem nejhubenější v kariéře, hlásí po návratu

Ostatní sporty
PŘEHLÍDKA. Každá Popelka ve svůj den předvedla svůj ulovený outfit na růžovém koberci a její soupeřky ji pak ohodnotily. Poslední slovo měl ale v pátek stylista Filip Vaněk.
Praha /FOTOGALERIE/ Oblékání, ladění barev a nakupování mě fascinovalo už na základní škole. Každou stovku vydělanou na brigádě jsem záhy proměnila v nějaký módní kousek. Zároveň ale nevlastním TV anténu a sledování televize považuji za ztrátu času. A ještě více se mi příčí reality show. Popelce jsem ale nemohla odolat. Mým denním chlebem je psaní, proto jsem se rozhodla svou první zkušenost před kamerou popsat v reportáži.
12 fotografií

REPORTÁŽ: Televizní Popelkou se střevíčky za odměnu

Film a televize
Kateřina Nováková, vedoucí projektu PetMat, prezentovala 20. dubna v Praze výsledky tříletého výzkumu v oblasti sekundárního využití plastu a jeho přeměny v užitou architekturu.
Praha - Tým vědců pod vedením architekta Ladislava Lábuse z Fakulty architektury Českého vysokého učení technického (ČVUT) vyvinul v rámci projektu Petmat cihlu z recyklovatelného plastu. Vznikla technologií vyfukování, která patří k nejefektivnějším formám zpracování plastu. Cihlu ve čtvrtek na tiskové konferenci představili novinářům členové týmu. Díky moderním technologiím se plast může stát materiálem pro další zpracování, řekl Ladislav Lábus.
6 fotografií

Vědci z ČVUT vyvinuli cihlu z recyklovatelného plastu

Praha
Generali
Milán (Itálie) - Největší italská pojišťovna Generali loni zvýšila provozní zisk o 0,9 procenta na rekordních 4,83 miliardy eur (130,5 miliardy Kč). Hospodaření podpořil lepší výkon v divizi životního i neživotního pojištění. Společnost oznámila, že zvýší dividendu a urychlí snižování nákladů.

Generali dosáhla rekordního provozního zisku

Ekonomika
Josef Bartoš
Nebužely – Žokej Josef Bartoš ukončil vládu vodních sportů na Mělnicku. Získal zlatou příčku v anketě o Nejúspěšnějšího sportovce roku za loňský rok. Porazil i pět let úřadujícího mistra vodního lyžaře Adama Sedlmajera z Neratovic.

Vůbec jsem nepočítal, že porazím Sedlmajera

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Nymburk – Bude konec nebo půjdou dál? To se ukáže. Čeká je pořádně těžký úkol, mají to hodně složité. Basketbalisté Nymburka budou v úterní odvetě Ligy mistrů odvracet mečbol italského týmu Dinamo Sassari. Český mistr musí dohánět dvaadvacetibodové manko z první vzájemného duelu.

Košíkáři musí smazat velké manko

Basketbal
Umberto Eco
Italský spisovatel Umberto Eco, který zemřel 19. února 2016 v Miláně, patřil k nejznámějším spisovatelům světa. Vyhlášený sémiolog, ceněný teoretik středověku, filozofický polyhistor a italský vysokoškolský profesor se proslavil hned svým prvním románem Jméno růže (1980), který je díky mixu sémiotiky (nauky o symbolech), analýzy bible, medievalistiky a detektivní zápletky považován za předchůdce mysteriózních thrillerů.

Před rokem zemřel italský spisovatel Umberto Eco

Ostatní
UniCredit Bank
Milán (Itálie) - Největší italská bankovní skupina UniCredit vykázala za loňský rok ztrátu 11,8 miliardy eur (318,9 miliardy Kč). Odrážejí se v ní zejména mimořádné odpisy spojené s očištěním bilance od špatných úvěrů. Bez odpisů by hospodařila se ziskem 1,3 miliardy eur. Banka před ztrátou varovala už koncem ledna, v roce 2015 vykázala čistý zisk 1,7 miliardy eur.

Bankovní skupina UniCredit vykázala za rok 2016 rekordní ztrátu. Kvůli odpisům

Ekonomika
Bosé chození. Ilustrační foto.
V úřadech po celém světě čím dál častěji používají k sezení míče, či ergonomické sedačky nejpodivnějších tvarů včetně takových, na nichž lze klečet, nebo se houpat. Někteří však dávají přednost tomu, že u počítače pracují vstoje, píše italský deník Corriere della Sera.

Jak bojovat proti lenosti? Prací vestoje

Zdraví
Model českého pavilonu Expo 2015 v Miláně
Praha /VIDEOGALERIE/ - Do sbírek Národního technického muzea (NTM) v Praze v úterý přibyl model českého pavilonu ze světové výstavy Expo 2015 v Miláně, k vidění bude v expozici Architektury, stavitelství a designu. Novináře o tom v úterý informoval generální ředitel NTM Karel Ksandr. Pavilon vytvořili brněnští architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof a na Expu získal bronzovou medaili za architekturu. Jeho model v měřítku jedna ku padesáti o rozměrech 1400 krát 500 milimetrů byl vyroben z plastu, dřeva a papíru.
8 fotografií

Do sbírek technického muzea přibyl model českého pavilonu Expo 2015

Praha