ŠTÍTEK: Milán

Zklamaní čeští hokejisté - ČR - Finsko, hokejový turnaj Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour, 16. prosince 2021 v Praze. Český reprezentant David Krejčí po utkání.
Jen několik dní po tragickém vystoupení českých hokejistů pod pěti kruhy začínají vyplývat na povrch úvodní hrozivé scénáře, které mohou vzhledem k historicky prvnímu umístění mimo elitní osmičku již brzy nastat. Pád v žebříčku, ztráta několika důležitých bodů, ale zejména hrozba toho, že na příští hry v Miláně a Cortině se bude muset národní tým kvalifikovat ze společnosti hokejových trpaslíků.
6 fotografií

Souboje s Polskem či Francií? Po zpackaných hrách hrozí olympijská kvalifikace

Hokej
Čeští sportovci na ploše Národního stadionu v Pekingu během slavnostního zakončení zimních olympijských her.
Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach na slavnostním ceremoniálu uzavřel XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu. Čínští pořadatelé předali pomyslnou štafetu Milánu a Cortině d´Ampezzo, které budou společně hostit největší sportovní akci v roce 2026. Po 16 dnech nad čínskou metropolí, jež jako první pořádala letní i zimní hry, zhasnul olympijský oheň.
5 fotografií

OBRAZEM: Olympijský oheň v Pekingu zhasnul. Pomyslnou štafetu převzala Itálie

Peking 2022
Letoun JAS-39C Gripen na 21. základně taktického letectva Čáslav.
Poplach kvůli možnému uložení bomby na palubě letadla civilní společnosti, Boeingu 737 letícího z italského Milána do Polska, zvedl uprostřed noci na úterý 11. ledna k takzvaně ostrému startu do vzduchu dvojici gripenů z čáslavské základny. Na twiteru o tom informovala Armáda ČR s tím, že šlo o běžný linkový stroj, který přes naše území pouze přelétal.
7 fotografií

Gripeny poslaly do vzduchu údaje o bombové hrozbě. Byl to planý poplach

Kutnohorsko
Stylista profesionál Filip Vaněk tvoří svou přirozeností, která vychází z jeho osobnosti. Díky tomu je každý outfit promyšlený do nejmenších detailů
Stará se o šatníky celebrit i manažerů. Filip Vaněk (43) patří k hrstce těch, kteří skutečně umějí zařídit, aby vám to slušelo. Sám stylista vás odzbrojí svým přístupem, dokáže říct i to, co většinou neradi slyšíme – a to i v nové televizní show Královny butiků.

Stylista Filip Vaněk: V módě potřebujete talent a impulz

Společnost
Italský stroj Opera.
/FOTO, VIDEO/ Český elektro prodejce zahájil provoz automatizovaného balicího stroje v moderním logistickém centru v Jirnech. Stroj zvládne zabalit až devět set balíků za hodinu, elektro prodejce tím zrychlí balení zásilek zhruba dvacetkrát. Automatizovaný balicí stroj s názvem Opera je po technologické stránce zcela novým řešením a zároveň je v Česku první instalací.
11 fotografií

Italský stroj Opera zrychluje balení, je prvním svého druhu v Česku

Čtenář reportér
Osmnáctiletá Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, první vicemiss Miss České republiky 2021, se zapsala do registru dárců kostní dřeně.
/FOTO/ Když se rozhodla, že se přihlásí do prestižní soutěže krásy Miss České republiky 2021, nečekala od ní víc, než nové zážitky, přátele a zkušenosti. Získala je. A jako bonus si osmnáctiletá studentka gymnázia Sarah Horáková domů do Velkých Pavlovic na Břeclavsku, odkud pochází, přivezla korunku pro druhou nejkrásnější dívku země. A zároveň i titul Miss Naděje. „Bude to znít jako klišé. Ale nečekala jsem to,“ směje se.
12 fotografií

Řezání podpatků? To je mýtus, směje se novopečená vicemiss z Velkých Pavlovic

Břeclavsko
První den challengeru v Prostějově. Jiří Lehečka
Aktuálně nejlepším českým tenistou na světovém žebříčku ATP je Jiří Veselý na 77. místě. Ano, mužský tenis je po konci kariéry Tomáše Berdycha ve výrazném útlumu, ten by ale mohl poměrně rychle odeznít. Ve hře o finálovou účast na juniorské obdoby Turnaje mistrů (Next Gen ATP Finals) jsou i dva čeští zástupci - Jiří Lehečka a Tomáš Macháč.
28 fotografií

Blýská se na lepší časy? O juniorský Turnaj mistrů bojuje Lehečka s Macháčem

Ostatní sporty
Rychlovlak Frecciarossa společnosti Trenitalia je v současnosti nejrychlejší soupravou v Itálií. Může jet rychlostí až 300 kilometrů v hodině.
ITA Airways. Takový název nese nová italská, státem vlastněná letecká společnost. V polovině října nahradila původního dopravce, společnost Alitalia. Ta zkrachovala. Důvodů pro kolaps bylo více - a jedním z nich jsou překvapivě vlaky. V zemi na Apeninském poloostrově jsou totiž rychlovlaky tak úspěšné, že pro vnitrostátní přesuny volí lidé raději je, než letadlo. Síť rychlovlaků stát přitom vybudoval teprve před třinácti lety.

Zázrak na kolejích. V Itálii lidé vyměnili letadla za rychlovlaky

Státy EU
„Frajírek u mě rozhodně nezaboduje. Můj partner by měl být šikovný, pracovitý, a hlavně pohodový,“ říká Barbora Mottová.
Barbora Mottlová (35) je typickým příkladem toho, jak lze klamat tělem a profilem na sociální síti. Sexy fotky jsou totiž jedna věc a reálný život druhá. Tahle sympatická blondýnka nemá nic zadarmo. Od útlého mládí si vydělává sama a než aby čekala, až se o ni postará muž, raději si sedne za kasu v samoobsluze. Sdělila to v rozhovoru pro přední český časopis Story.
8 fotografií

Herečka Barbora Mottlová: Nechci prince, musím mít krále

Ženy
Natálie a Filip Taschlerovi - Český krasobruslařský pár Natálie a Filip Taschlerovi pózují 30. září 2021 na ledové ploše v Brně.
Poprvé v historii samostatnosti bude mít Česká republika na zimní olympiádě zástupce ve všech krasobruslařských kategoriích. K brněnským stálicím Michalu a Elišce Březinovým se přidaly taky nové vycházející české hvězdy. Mladí sourozenci Natálie a Filip Taschlerovi z Brna si o víkendu pátým místem na závodě v německém Oberstdorfu v závodě tanečních párů zajistili účast na olympiádě v Pekingu, která začíná za čtyři měsíce. „Jsme nadšení a uzpůsobili jsme tomu i náš program,“ hlásil dvaadvacetiletý Filip, jenž si vyzkoušel i roli modela v Miláně.
15 fotografií

V Česku má přednost hokej, na olympiádu jdeme poznat idoly, míní Taschlerovi

Ostatní sporty
Ital Salvatore Mignone před bývalým hotelem Varšava v Trutnově, kde poznal svoji manželku. V letech 1980 a 1981 pracoval jako elektrikář na výstavbě dětské léčebny Vesna v Janských Lázních.
Když před čtyřiceti lety stavěla italská firma Feal v Janských Lázních za astronomických 224 milionů korun největší českou dětskou léčebnu Vesna, byl u toho i Ital Salvatore Mignone. Pracoval tam rok a půl jako vedoucí party elektrikářů. Džob v Krkonoších mu osudově zasáhl do života. Muž, který žije v Miláně a ve fotbale fandí Juventusu Turín, si nabrnknul v Trutnově manželku. Poznali se v roce 1980 v tehdejším hotelu Varšava na náměstí v neděli při odpolední diskotéce. V pátek se přijel podívat do Janských Lázní, jak vypadá Vesna po čtyřiceti letech na oslavy výročí světově proslulé léčebny.
97 fotografií

Ital stavěl před čtyřiceti lety Vesnu, do Milána si odvezl manželku z Trutnova

Krkonoše