ŠTÍTEK: Milán

Neustále v jednom kole je přední český stylista a šéf modelingové agentury Luděk Šmehlík, který se narodil v Ostravě, kde dodnes žije a sídlí tu i jeho agentura.
V Ostravě se narodil a dodnes zde působí jako kreativní ředitel modelingové a produkční společnosti FA FASHIONABLE. Přední český stylista a znalec módy Luděk Šmehlík v rozhovoru přináší rady jak se obléci, abychom se cítili a vypadali dobře, jaké jsou současné módní trendy a vypráví také o zákulisí práce v modelingu a produkci velkých akcí a show.
6 fotografií

Luděk Šmehlík: Když se budete v oblečení dobře cítit, budete i dobře vypadat

Volný čas
Vila Stiassni.
Brno - Pohled současné generace na architekturu nejen v Brně, ale v celé České republice a zahraničí, představí ve čtvrtek čtrnáctého března od pěti hodin odpoledne zájemcům dva mladí architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof. V rámci přednáškového cyklu Budovat! Bourat? vystoupí dvojice se svou prezentací v budově Ústavu moderní architektury v Brně, v horní části areálu vily Stiassni.

Tip Deníku: Svůj pohled na architekturu představí duo mladých architektů

Brněnsko
Poděbradská galerie Ludvíka Kuby otevřela novou výstavu.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Galerie Ludvíka Kuby otevřela retrospektivní výstavu olejomaleb Františka Líbala. Expozice nabízí reprezentativní soubor více než čtyřiceti obrazů nejen jihočeské krajiny, ale také českých i evropských měst, katedrál a portrétů v jedinečném stylu tlumené imprese.
8 fotografií

Galerie nabízí nádhernou tlumenou impresi

Volný čas
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Ilustrační foto.
DENÍK SLEDUJE/ Provoz na ostravském letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů z Ostravy do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna.
20 fotografií

Další rána! Letový provoz nad Ostravou se blíží nule

Z okolí
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Ilustrační foto.
DENÍK SLEDUJE/ Provoz na ostravském letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů z Ostravy do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna.
20 fotografií

Další rána! Letový provoz nad Ostravou se blíží nule

Z okolí
Opervní pěvec Martino Hammerle-Bortolotti vystoupí v Drnovicích. Výtěžek koncertu půjde na opravu kulturního domu.
Drnovice - Pochází z Rakouska, ale už čtvrtstoletí žije operní zpěvák Martino Hammerle-Bortolotti v Brně. K hudbě se dostal náhodou, protože ho zajímalo, co ostatní zpěváci dokážou se svými hlasy. „Nedá se říci, že jsem byl na zpěv nějak talentovaný, i když jako dítě jsem se učil hrát na klavír a klarinet. Když jsem chtěl pracovat se svým hlasem, vzal jsem si lekce zpěvu. Nejprve v mém rodném Innsbrucku, pak v Budapešti a ve Freiburgu,“ říká tenorista, který pravidelně vystupuje v Brně a italském Miláně.

Rakouský zpěvák vystoupí v Drnovicích. Pomůže s opravou kulturního domu

Vyškovsko
Autorka historického románu Vladislav II. Nečekaný vzestup zavrženého dědice Jaroslava Černá.
/ROZHOVOR/ Po historickém románu Vraždy z vášně, který přibližuje život dvou českých světců, kněžny Ludmily a jejího vnuka Václava, se nedávno na pultech knihkupců objevila nová kniha Jaroslavy Černé, která pojednává o další významné postavě české historie Vladislavu II. Jedná se už o čtyřiadvacátý román hranické spisovatelky a čtenáře zavede do 12. století.
2 fotografie

Novou knihou Jaroslavy Černé měl v ruce i brazilský 3D designér

Hranicko
Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.
Brno – Největší počet odbavených za jeden měsíc v historii hlásí brněnské letiště. Rekord padl letos v červenci, kdy jeho branami prošlo 115 tisíc lidí, tedy o dvacet tisíc víc než loni za stejnou dobu.

Bilance léta? Letiště hlásí rekord

Brněnsko
Viadukt Bisandtis v italské Kalábrii
Neštěstí v italském Janově, při kterém se zřítil dálniční most, vyvolalo napříč Evropou diskuze o bezpečnosti mostů. V ohrožení jsou viadukty v Německu či Francii. Většina zdejší infrastruktury totiž byla - stejně jako Morandiho most - vybudována v šedesátých letech minulého století. Pád hrozí ale i u dalších 300 mostů v Itálii. Tragédie zkázy díla architekta Ricardo Morandi si vyžádala zatím 42 mrtvých a 16 zraněných.
9 fotografií

Stovky mostů po celé Evropě jsou v havarijním stavu, varují experti

Svět
Michal Březina.
Ostrava – Když koncem ledna 2017 odjížděl z Ostravy, styděl se za svůj výkon a brusle nechtěl vůbec vidět. Evropský šampionát se mu nevydařil, před skvělou diváckou kulisou skončil až dvanáctý. Letos se osmadvacetiletý krasobruslař Michal Březina do Ostravar Arény vrátil a všechno je úplně jinak.

Michal Březina: Mám zase radost bruslit! Baví mě to

Ostatní sporty
Letiště v brněnských Tuřanech. Ilustrační foto.
Brno – Přes 115 tisíc cestujících prošlo v červenci brněnským letištěm. O jedenadvacet procent víc, než za stejné období loni, kdy na letiště odbavilo zhruba pětadevadesát tisíc lidí. „Dosáhli jsme dosud nejvyššího počtu cestujících v dějinách brněnského letiště, kteří za měsíc prošli terminálem,“ uvedla mluvčí Kateřina Pichalová.

Rekordní červenec. Letiště odbavilo nejvíc lidí v historii, přes 115 tisíc

Brněnsko
Lukáš Rosol
Pardubice – Letošní ročník tenisového turnaje Rieter Open Pardubice má českého vítěze. Roli nasazené jedničky na mezinárodním klání kategorie Futures potvrdil Lukáš Rosol, jenž ve dvou setech přehrál Petera Torebka z Německa.

Rieter Open: Rosol ovládl i finále

Ostatní sporty
Studenti Michaela Šimůnková a Adam Frk vytvořili prototyp tenisky, která má budit dojem, že se vznáší.
Plzeň, Milán - Michaela Šimůnková v pondělí zažila své nejkrásnější narozeniny. Ona a její spolužák z plzeňské fakulty designu a umění Adam Frk totiž se svým návrhem originální obuvi vyhráli evropskou soutěž Shake the future of the footwear sector! v Miláně.

Vznášející se obuv přinesla studentům zlato

Plzeňsko