ŠTÍTEK: minerální voda

Z rukou regionálního manažera společnosti BILLA, pana Davida Fendrycha, přebírala v Kolíně dar zástupkyně vedoucího stravování a vedoucí skladu stravování, paní Martina Mátlová.
Ani v současné době, kdy dochází k postupnému rozvolňování omezení, zdravotníci nepovolují v boji s nákazou covid-19. Obchodní řetězec BILLA, který je od počátku pandemie zapojen do podpory zdravotníků prostřednictvím iniciativy Pomoc nemocnicím, pokračuje v dodávkách čerstvého ovoce a minerálních vod do nemocnic po České republice. Minulý týden zavezl pomoc hned do dvou nemocnic, jednou z nich byla Oblastní nemocnice v Kolíně, která v březnu byla nucena vyhlásit Stav Hromadného postižení osob.
2 fotografie

BILLA obdarovala vitaminy nemocniční personál Oblastní nemocnice v Kolíně

Čtenář reportér
Obec Prameny.
Nálepku nejzadluženější obce České republiky ze sebe v dohledné době sejme obec Prameny. Velmi brzy skončí všechny exekuce, obec bude mít natrvalo odblokované účty a bude moci normálně žít. Konečně se podařilo prodat pozemky největšímu věřiteli Dmitriji Vajnerovi a zbytek dluhu mu doplatit z půjčky z ministerstva financí. Obec tak bude dlužit už jen státu.

Prameny se dočkaly. Po letech už nebudou nejzadluženější obcí v republice

Chebsko
Lázeňské procedury
Léčivou sílu přírody v té nejčistší podobě si můžete dopřát v lázních. Právě tady okusíte účinky balneoterapie, jejímž cílem je s použitím přírodních léčivých zdrojů a vhodné rehabilitace přimět váš organismus, aby využil svých samoléčících schopností. Podle Svazu léčebných lázní České republiky lázeňská péče například zvyšuje obranyschopnost organismu, odolnost vůči stresu a samozřejmě pozitivně ovlivňuje různé tělesné neduhy. Jak dlouho byste měli v lázních pobýt, aby se to projevilo na vašem zdraví?

Balneoterapie. Lázně jsou balzámem na tělo i nervy

Pro duši i tělo
Starosta Horní Moštěnice Vladimír Martínek.
Obec Horní Moštěnice, která je pouhých pět kilometrů od Přerova, se má čím pochlubit. Na rozdíl od bývalého okresního města má třeba už dávno obchvat, díky němuž se podařilo odvést tranzitní dopravu z obce. Daří se tu udržet mladé lidi, a tak počet obyvatel neklesá, ale naopak roste. „Snažíme se vybudovat zázemí pro mladé, stavíme byty a někdy stačí i taková maličkost, jako třeba zachovat v obci kino,“ říká starosta Vladimír Martínek.
33 fotografií

Horní Moštěnici přibývá obyvatel. Máme byty, nové hřiště i kino, říká starosta

Přerovsko
Lahve s minerální vodou přinesly v těchto dnech osvěžení nemocničnímu personálu.
Už někdy dávno, na začátku našeho letopočtu pravil římský filosof, básník a politik Seneca: „ Kdo udělal dobrý skutek, ať o něm mlčí, ať vypovídá ten kdo dobrodiní přijal.“ Vincentka zaslala v rámci podpory v době pandemie krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a nemocnicím v Uherském Hradišti a FN Motol v Praze zdarma zásilku minerální vody a nosních sprejů Vincentka. A tady je jedna z odpovědí obdarovaných nemocnic - Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Dobrý skutek Vincentky pomohl nemocnicím. Personál dostal vodu i nosní sprej

Čtenář reportér
Od pondělí 25. května je zahájen letní provoz celkem 12 pítek, z nichž z osmi je možné čerpat vodu z vrtu Jan a ze čtyř vodu z vrtu Běla. Pítka budou v provozu v letních měsících denně od 8 do 20 hodin.
„Tak už teče,“ zaznělo na začátku týdne na kolonádě nových Malých lázní v Náchodě-Bělovsi, kde se ostrého startu do první lázeňské sezony dočkala i druhá z Běloveských bublinek. Zatímco minerální vodu z vrtu Jan si lidé chodili „čepovat“ už od poloviny prosince loňského roku (s vyjma jarní covid-přestávkou), tak Běla měla u veřejnosti premiéru až nyní.

KOMENTÁŘ: Jedny lázně v lesku, ty druhé jak po zásahu blesku

Názory z regionu
Od pondělí 25. května je zahájen letní provoz celkem 12 pítek, z nichž z osmi je možné čerpat vodu z vrtu Jan a ze čtyř vodu z vrtu Běla. Pítka budou v provozu v letních měsících denně od 8 do 20 hodin.
/FOTOGALERIE/ „Už teče,“ zaznělo v pondělí krátce po půl jedenácté na kolonádě Malých lázní v Náchodě-Bělovsi, kde byla poprvé otevřena nová letní pítka pro Běloveské bublinky. První lázeňskou sezonu Malé lázně zahájily kvůli pandemii sice skromněji, než bylo původně plánováno, ale o to víc potěšilo otevření nového informační centra ve Vile Komenský a letních pítek na kolonádě, kde dva druhy mineralizované vody vytékají z celkem 12 trubek. Dosud zde fungovalo pouze zimní pítko, které bylo v pondělí vypnuto, a nově se k vrtu Jan přidala i bublinkatější Běla.
15 fotografií

Běla se přidala k Janovi. V Malých lázních v Bělovsi tečou dva druhy minerálek

Náchodsko
Zimní pítko zásobuje zájemce Běloveskými bublinkami ze tří výtočí. Někdo si novou minerálku pochvaluje a vyhovuje mu její menší perlivost, jiní byli naopak zvyklejší na ostřejší vodu.
/FOTOGALERIE/ Fouká ledový vítr, proletují sněhové vločky a před kolonádou Malých lázní v Náchodě-Bělovsi stojí hlouček zhruba desítky lidí. Někteří mají plastové kanystry, jiní tašky s PET lahvemi a spořádaně čekají, až se dostanou na řadu, aby z jednoho ze tří proudů tekoucí minerální vody mohli přinesené nádoby naplnit Běloveskými bublinkami.
10 fotografií

Běloveské bublinky jsou méně „ostré“ než byla Ida

Náchodsko
15. prosince od 13 hodin si v Malých lázních budou moci lidé ochutnat novou minerálku.
/FOTO/ V neděli 15. prosince 2019 bude ve 13 hodin zprovozněno v Malých lázních v Náchodě-Bělovsi jedno z celkem 13 připravovaných pítek - tzv. zimní pítko. Z tohoto pítka poteče jedna ze dvou nových minerálních vod, které vzešly z úspěšného geologického průzkumu ve zřídelní oblasti Běloves.
4 fotografie

Lidé mohou vybírat jména pro běloveskou minerálku

Náchodsko
Minerální voda Mattoni - Závod Karlovarských minerálních vod v Kyselce u Karlových Varů. Na snímku je plnicí linka skleněných lahví minerální vody Mattoni.
Ministerstvo zdravotnictví plánuje po pěti letech zvýšit poplatek, který odvádí výrobci balených vod za odběr minerálních vod, z šesti na devět korun za metr krychlový. Výnos poplatku by podle odůvodnění návrhu nařízení vlády ve vládní knihovně stoupl z 18 na 27 milionů korun ročně. Nařízení vlády nyní prochází připomínkovým řízením. Podle Svazu minerálních vod narušuje ministerstvo svým návrhem hospodářskou soutěž na trhu s nápoji.  

Ministerstvo chce zvýšit cenu za odběr minerálek. Iracionální, tvrdí výrobci

Ekonomika
Krnovský Krámek u radnice prodal jeden koláček za deset korun bez účtenky a dostal pokutu 11 tisíc korun.
Zákon o cenách prodejcům nařizuje, že u každého zboží kromě běžné prodejní ceny musí mít také cenu přepočítanou na jeden kilogram nebo litr. Rudolf Feilhauer z krnovského Krámku u radnice tomuto zákonu nastavil zrcadlo selského rozumu.

Poznámka Fidela Kuby: Selský rozum

Názory z regionu