ŠTÍTEK: minerální voda

Ředitel Policie ČR Benešov Pavel Havránek.
Benešov - Nespáchali trestný čin. Právě takový je zatím nepravomocný rozsudek Městského soudu v Praze, který se zabýval obžalobou ředitele Policie ČR Benešov Pavla Havránka a dalších pěti lidí. Všichni se měli v letech 2009 a 2010 podílet na manipulaci několika výběrových řízeních. Havránkovi hrozilo až 12 let vězení.

Soud: Policejní ředitel Pavel Havránek trestný čin nespáchal

Zločiny a soudy
Setkání amerických automobilů na závěr sezony v Tachově.
Tachovsko - Takové záběry zná většina z nás spíše z amerických filmů - na prostranství stojí vedle sebe několik vozů Ford Mustang, Dodge Challenger, Chevrolet Corvette, různé typy cadillaců, buiců, pontiaců a další amerických čtyřkolových legend. Veteránů i současných modelů. A přesně to mohli v sobotu obdivovat návštěvníci louky u Minerálky v Tachově.
37 fotografií

FOTOGALERIE: Americké bouráky parkovaly u Minerálky

Tachovsko
Voda - Ilustrační foto
Nárok na minerální vody zdarma mají lidé v kancelářích, pokud teplota na pracovišti přesahuje 34 stupňů. Pracovníci v těžkém průmyslu, jako jsou skláři, soustružníci, svářeči či lidé pracující venku, mají nárok od 26 stupňů. Vyplývá to z nařízení vlády, které se teplotou na pracovišti zabývá. Pitnou vodu, ať už z kohoutku nebo balenou, musí zaměstnavatel podle zákoníku práce zajistit všem bez ohledu na teplotu.
14 fotografií

Horko v kanceláři? Od 34 stupňů mají zaměstnanci nárok na minerální vodu zdarma

Ekonomika
Pramen svatý Václav je u křižovatky silnic Slatinice – Lutín – Prostějov. Nachází se přímo pod sokolovnou. Dnešní podobu získal v roce 2004. Pramen vyvěrá z hloubky 165 metrů a lázně jej využívaly po dobu několika let.
Slatinické sirné lázně jsou nejstaršími lázněmi na Moravě a při procedurách využívají minerální vodu z několika přírodních zdrojů. K pramenům přicházejí místní i přespolní a minerálku čepují po hektolitrech. Méně časté návštěvníky Slatinic překvapilo, že svatý Václav u sokolovny neteče.

Nevyužívaný Václav vyschl, Slatinice mají vydatnější prameny

Olomoucko
Pramen v Dolních Pasekách.
Aš - Už nebude trvat dlouho a lidé si opět vychutnají minerálku, která vyvěrá v Dolních Pasekách u Aše. Oprava jímání vody byla úspěšná. Město Aš pavilon s minerálkou zpřístupní po provedení několika úprav a až zkontrolují kvalitu vody.

Oprava jímání vody se povedla. Pramen už teče!

Chebsko
Z pramene v Dolních Pasekách minerálka opět neteče.
Dolní Paseky u Aše – Zavřeno z technických důvodů. Toto stručné oznámení visí už víc než tři týdny na vstupních dveřích pavilonu minerální vody v Dolních Pasekách. Kdy bude oblíbená minerálka veřejnosti opět k dispozici, zatím není jasné.

Z pramene v Dolních Pasekách minerálka opět neteče

Chebsko
Vrty s minerální vodou vznikly po úspěšném geologickém průzkumu zřídelní oblasti Běloves a patří městu.
Náchod – Jan a Běla. Tak se jmenují dva nové vrty minerálních vod v Bělovsi, které budou dodávat kyselku do budoucích Malých Lázní. Ty by měly vítat první návštěvníky už v příštím roce.

Nové vrty mají jména: Jan a Běla

Náchodsko
OBNOVENÁ ŽELEZNIČNÍ VLEČKA mezi Kyselkou a Vojkovicemi slouží k přepravě už pět let.
Kyselka - Zatímco řidiči na dálnici D1 pravidelně tráví čas v nekonečných kolonách, Karlovarské minerální vody (KMV) již pátý rok ulehčují této přetížené dálnici využíváním vlakové dopravy pro produkty směřující na Moravu.

Minerálky se vozí po železnici už pět let

Karlovarsko
Ilustrační foto.
Tachov – Během sobotního dopoledne byla vodáky oficiálně uzamčena řeka Mže na zimní období. Již devátého ročníku této akce se opět zúčastnily desítky lodí, které propluly napříč celým okresním městem a svou plavbu zakončily na vodácké loděnici u Minerálky, kde došlo i k samotnému aktu uzamčení řeky.

Mže je uzamčena na zimu

Tachovsko