ŠTÍTEK: minerální voda

Na setkání amerických veteránů jsou vidět skuteční krasavci.
Tachov – Rozloučení se sezonou se jmenuje již tradiční akce určená především pro příznivce amerických dlouhých kapot a silných motorů. Další ročník této oblíbené show se chystá na sobotu a opět nabídne desítky různých automobilových krasavců nejen americké výroby.

Silné americké vozy se opět setkají na Minerálce

Tachovsko
Vrty s minerální vodou vznikly po úspěšném geologickém průzkumu zřídelní oblasti Běloves a patří městu.
Náchod - Birkovka, Honzík, Naděje, Hlubina, Běloveska, Náchodka. To jsou zatím jen některé z návrhů obyvatel Náchoda na pojmenování dvou vrtů s minerální vodou. Vrty vznikly po úspěšném geologickém průzkumu zřídelní oblasti Běloves a patří městu. Už v příštím roce by měly zásobovat kyselkou nové Malé lázně.

Naděje či Náchodka? Hledají se názvy vrtů

Náchodsko
Nejlepším pšeničným pivem na světě je podle britské soutěže World Beer Awards pšeničný Primátor Weizenbier (na snímku ze 7. října) z Náchodského pivovaru.
Když chtějí Češi v horkých letních dnech uhasit žízeň, nejčastěji si natočí obyčejnou vodu z kohoutku. Pak si dojdou pro pivo „ze sedmého schodu“, nebo z ledničky vytáhnou minerálku. Při večerní grilovačce si ale lidé nejraději dopřejí vychlazenou desítku či dvanáctku. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP pro Deník, ve kterém šestnáct set respondentů odpovídalo na otázku, co pijí v létě nejčastěji.  
4 fotografie

Voda poráží pivo. Alespoň v letních vedrech

Česko
MALÉ LÁZNĚ v Náchodě Bělovsi nabídnou zázemí prvorepublikové vily Komenský, kolonádu s balneoprvky i osvěžující kyselku z nově vybudovaných vrtů.
Náchodsko - Náchod, Hronov, Kudowu Zdrój a Duszniki Zdrój spojuje partnerství, které se odvíjí od velkého přírodního bohatství v podobě minerálních vod. Města nyní získala dotaci dva miliony eur, aby mohla společně vytvořit českopolský lázeňský okruh. Ten má prostřednictvím revitalizace parků a souvisejících staveb přilákat do regionu mnohem více turistů.

Česko-polský lázeňský okruh spojí čtyři města

Náchodsko
Festivalový autobus, který bude jezdit mezi Karlovými Vary a Kyselkou.
Karlovy Vary, Kyselka - Po dobu 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech budou moci nejen jeho návštěvníci navštívit Kyselku mimořádnou autobusovou linkou, a to zdarma. Projekt připravily Karlovarské minerální vody společně s Dopravním podnikem města Karlovy Vary.

Festivalová linka propojí Karlovy Vary s Kyselkou

Karlovarsko
Ilustrační foto
Blanensko, Vyškovsko – Z tropických teplot mají radost provozovatelé koupališť a lidé, kteří vyrážejí k vodě. Méně už zemědělci, pacienti v nemocnicích nebo dělníci. Podle lékařů by lidé měli denně ve vedrech vypít několik litrů tekutin. „Zejména starší lidé mohou při těchto teplotách kvůli nedostatku tekutin lehce zkolabovat," varoval blanenský lékař Zdeněk Grünwald.

Tropy ničí úrodu, dělníci dostávají minerálky, je třeba pít litry tekutin

Blanensko
Minerálka. Ilustrační foto.
Praha - V horkých letních dnech se musí zaměstnavatelé postarat o pitný režim svých pracovníků. Bezplatně jim musí zajistit dostatek tekutin s potřebnými minerály. Ukládá jim to zákoník práce a vládní nařízení o ochraně zdraví při práci. Za nedodržení povinnosti hrozí podnikům pokuty. Firmy a instituce mohou ve vedru také zkrátit či jinak rozvrhnout pracovní dobu. Uvádí to ministerstva práce a zdravotnictví ve svých doporučeních i server o bezpečnosti práce.

Zaměstnavatelé musí v horku zajistit pracovníkům zdarma minerálky

Praha
Ilustrační foto
Karlovarsko/Praha - Výsledky skupiny Karlovarských minerálních vod (KMV) za rok 2016 jdou ruku v ruce s celosvětovým růstem prodeje balených vod. Dle nejnovější statistiky agentury CANADEAN vzrostl v roce 2016 globální prodej balené vody o 5,3 %.

O balenou vodu je stále větší zájem

Podnikání
Mattoni
Karlovy Vary - Skupině firem Karlovarských minerálních vod (KMV) loni stoupnul obrat na 7,5 miliardy korun. Největší výrobce minerálních a pramenitých vod ve střední Evropě vykázal loni i nárůst zisku. V roce 2015 měla skupina obrat 7,3 miliardy korun.

Evropanům chutnají karlovarské minerálky

Ekonomika
Vrty v Bělovsi.
Královéhradecko, Náchod - Předběžné výsledky rozborů vody z průzkumných vrtů v Náchodě - Bělovsi jsou slibné. Voda z hloubky až devadesáti metrů má vysoký obsah oxidu uhličitého i potřebných minerálů.

Kyselka pro lázně prochází testy

Z okolí
Vrty v Bělovsi.
Královéhradecko, Náchod - Předběžné výsledky rozborů vody z průzkumných vrtů v Náchodě - Bělovsi jsou slibné. Voda z hloubky až devadesáti metrů má vysoký obsah oxidu uhličitého i potřebných minerálů.

Kyselka pro lázně prochází testy

Z okolí
Vrty v Bělovsi.
Náchod - Na louce nedaleko zchátralých běloveských lázní začalo zkušební čerpání vody ze všech čtyř průzkumných vrtů, které tam koncem uplynulého roku nechala udělat náchodská radnice. Na jaře by měli hydrogeologové vyvrtat dva jímací vrty a minerálku z nich by měly používat lázně, které chce město v Bělovsi vybudovat. Nalezení vhodné vody je prvním a nejdůležitějším krokem obnovy lázeňství v Náchodě.

Kvalitu kyselky pro budoucí lázně ověří čerpací zkoušky

Náchodsko
kofola
Ostrava - Nápojářská skupina Kofola převezme od března výhradní distribuci přírodních minerálních vod s výtěžk​y z léčivých pramenů Bílinská kyselka, Rudolfův pramen a Zaječická hořká voda. Výrobcem těchto nápojů je společnost Bohemia Healing Marienbad Waters, která si jejich distribuci zajišťovala dosud převážně sama.

Kofola bude distribuovat české minerálky

Ekonomika
Ilustrační foto.
Ani pití, ani lék. Do jaké škatulky patří lázeňské prameny, doposud nikdo v Česku nerozlouskl. Neví se ani, jestli a jak fungují. Pojišťovny přitom posílají na léčbu minerální vodou a rašelinou miliardy. Což se jim nelíbí. „Nejradši bychom výdaje na lázeňství škrtli," přiznal šéf Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich. To by se ale mohlo brzy změnit.
8 fotografií

Miliardy za bahno. Opravdu lidem pomáhá?

Česko
Vrty v Bělovsi.
Náchod - Sen o nových lázních se pro Náchod pomalu stává skutečností. Průzkumné vrty nedaleko polorozpadlých bývalých lázní v Bělovsi narazily na minerální vodu. Vedení města zatím netuší, zda se jedná o léčivý zdroj, k tomu budou nutné patřičné zkoušky.

Minerálka otevře cestu k obnově lázeňství

Náchodsko
Malé lázně v Bělovsi.
Náchod, Běloves - Město Náchod je na začátku nové cesty, která by měla vést k obnovení lázeňství a k využívání zdrojů minerálních vod v historicky významné lázeňské lokalitě. Už v příštím týdnu firma zahájí geologický průzkum pomocí vrtů, a to zhruba půl kilometru od stávajících zchátralých běloveských lázní. Vedení města o tom informovalo včera odpoledne.

Hledají se nové zdroje minerálky

Náchodsko
běloveská kyselka Ida
Náchod - V Náchodě začaly průzkumné práce pro získání nových zdrojů minerální vody v městské části Běloves. Radnice za průzkum, který by měl skončit v příštím roce, zaplatí zhruba 4,5 milionu korun. Průzkum je prvním krokem k obnově lázeňství v Náchodě, řekl dnes náchodský místostarosta Jan Čtvrtečka.

V Náchodě začal průzkum pro získání nových zdrojů minerálky

Ekonomika
Mattoni
Praha - Přinášíme charakteristiku firem, pod něž spadají 2 hlavní výrobci minerálních vod v tuzemsku - Karlovarské minerální vody a Arca Capital. Dnes skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy, které patří výrobce minerálek Ondrášovka, koupila od firmy Alphaduct 100% podíl v Karlovarské Korunní.

Trhu s minerálkami v ČR dominují Karlovarské minerální vody

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Majitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale koupil projekt kancelářské budovy Green Point v Praze. Napsal to v pondělí server E15.cz. Cenu server neuvedl, investice do budovy dosáhnou asi 400 milionů Kč. Stavba má začít v březnu 2017. Podle dřívějších informací má mít objekt osm podlaží a 7 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Karlovarské minerální vody vyrábějí nápoje pod značkou Mattoni, Magnesia či Aquila.

Majitel Mattoni koupil projekt budovy za 400 milionů v Praze

Podnikání
Při sobotním Rozloučení se sezónou se v Tachově objevil i policejní Ford Crown Victoria, který je jediným svého druhu v České republice.
Tachov - Areál u Minerálky v Tachově se opět zaplnil vůní benzínu a nablýskanými kapotami. Další ročník Rozloučení se sezónou je již minulostí. 

K vidění byl i unikát

Tachovsko
Kofola. Ilustrační foto
Ostrava - Nápojářská skupina Kofola dnes oznámila, že od chorvatské společnosti Podravka kupuje chorvatského výrobce minerálních vod Studenac. Obě společnosti podepsaly dohodu o prodeji, akvizice by měla být dokončena letos. Dnes to sdělila mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová, hodnotu transakce neuvedla.

Kofola kupuje od Podravky chorvatského výrobce minerálky Studenac

Ekonomika
Ilustrační foto
Kyselka - Vydejte se dnes do Kyselky na komentovanou prohlídku po stopách Heinricha Mattoniho, a to od 10 hodin nejprve do obnovovaného areálu někdejších lázní, známých díky světově proslulé minerálce, a poté do Mattoni Muzea.

Vydejte se po stopách Heinricha Mattoniho

Volný čas
Rudolf Heinrich Mattoni, pravnuk Heinricha Mattoniho, má ke Kyselce vřelý vztah. Poprvé ji navštívil po revoluci a od té doby ho stav budov zajímá. Nové muzeum jej těší.
Kyselka - Téměř dva roky připravovala společnost Karlovarské minerální vody (KMV) vytvoření Muzea stáčení minerálních vod, kde by mohli návštěvníci nahlédnout pod pokličku historie slavné rodiny Mattoni. V úterý se tak stalo. Své brány otevřelo muzeum právě v nově zrekonstruovaném objektu Löschnerův pavilon, který ve své době sloužil jako provozovna stáčení minerálních vod. Expozice se soustředí zejména na Heinricha Mattoniho a historii jeho značky. 
12 fotografií

Löschnerův pavilon se dočkal záchrany a zpřístupnění lidem

Karlovarsko
Ilustrační foto
/REPORTÁŽ DENÍKU/ Je čtvrtek, den, kdy velká část obchodníků začíná nabízet zboží, na které láká ve svých letácích či novinách. Rozhodli jsme se ověřit tvrzení, že hodně lidí nakupuje s letákem v ruce a hlavně zboží, které je ve slevě.

Nový leták? Lidé v Ostravě nakupují jako o život

Podnikání
Ilustrační foto
Praha - Dbát na dostatečný přísun tekutin a vyhýbat se nadměrné fyzické aktivitě radí lékaři pro nadcházející dva tropické dny. Nejvhodnější je čistá voda, jemně slazená minerálka, ovocné džusy ředěné vodou, bylinné čaje a zeleninové šťávy. Lidé by měli vypít přinejmenším dva až tři litry tekutiny v menších dávkách v průběhu dne, při zátěži i víc. Alkohol a káva se nedoporučují. Podle předpovědi se může rtuť teploměru dnes a v pátek vyšplhat na 34 až 36 stupňů Celsia.

Lékaři radí v horku dostatečně pít, nejlépe vodu, a nenamáhat se

Česko