ŠTÍTEK: ministerstvo vnitra

Koronavirus: Jak se pozná? Kam volat? Co dělat?
Kam zavolat, pokud má člověk příznaky na nový typ koronaviru? Jaké jsou krizové linky pro lidi, kteří karanténu psychicky nezvládají? Kam se mohou obrátit o pomoc senioři? Deník sestavil přehled nejdůležitějších kontaktů.
16 fotografií

Důležité kontakty ke koronaviru

Česko
Ilustrační snímek.
Město Strakonice je zapojeno do Programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2020. V rámci programu je možnost podat žádost o navýšení podpory na mzdy asistentů prevence kriminality.

Město chce peníze na prevenci

Strakonicko
Volební místnost v Pezinku
Slováci dnes od rána volí nový parlament. Dopoledne svůj hlas odevzdali také lídři dvou nejpopulárnějších politických uskupení a prezidentka Zuzana Čaputová. Politici shodně vybízeli Slováky k účasti na volbách do Národní rady, které oproti plánu skončí o hodinu později, tedy až ve 23:00 SEČ. Důvodem je prodloužení hlasování ve dvou volebních místnostech kvůli úmrtí členky volební komise a jednoho z voličů.

Slovenské volby skončí později. Lidé mohou ukončit "zlý sen", uvedl Matovič

Svět
Den Malých obcí v Letňanech
Kongresový sál výstaviště PVA v pražských Letňanech je dnes již po několikáté hostitelem konference Dny malých obcí, oblíbeného setkání starostek a starostů se zástupci rezortních ministerstev nad aktuálními tématy, které se týkají především menších obcí. Akce, která se vždy uskuteční dvakrát ročně na dvou místech v ČR, se koná již po třiapadesáté.
3 fotografie

Den malých obcí – informace od nepovolanějších

Praha
Bývalá budova Krajské hygienické stanice v Příbrami.
Oblastní nemocnice Příbram by v areálu 1 mohla rozšířit svou působnost. Jediné, co k tomu potřebuje, je bývalá budova pobočky krajské hygienické stanice. Tu chce nyní Státní zdravotní ústav převést na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Příbramská nemocnice by ale o ni měla zájem.

Nemocnice by mohla expandovat. Pomůže premiér?

Příbramsko
Ilustrační foto.
Člověk, který vybíral peníze, zapomněl hotovost v bankomatu a jiný si je přivlastnil. Nezodpovědný řidič odjel od dopravní nehody. To jsou případy, které v minulosti policisté řešili v centru Volyně. Od dubna jim při nich bude asistovat nový pomocník – kamerový systém.

Policistům ve Volyni budou pomáhat při práci čtyři kamery

Strakonicko
Ilustrační foto.
Na nové vozidlo čekají hasiči ze zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Cebivi. Jak informoval ve zpravodaji obce místostarosta Zdeněk Teplý, původně chtěla obec pořídit pouze požární automobil.

Hasiči dostanou nový automobil

Tachovsko
Bojmír Hutta byl prvním ředitelem Galerie výtvarného umění v Chebu.
Kulaté výročí, 100 let od narození, by ve čtvrtek 20. února oslavil Bojmír Hutta. Byl to významný akademik a umělecký malíř, který se po válce v 50. letech usadil v Chebu.

Oslavil by kulaté výročí

Chebsko
Ministerstvo dopravy představilo 5. září 2019 fungování elektronických dálničních známek, které začnou platit od roku 2021. Jejich zaplacení budou kontrolovat mimo jiné policisté pomocí kamer ve služebním voze (na snímku)
Nový systém pro elektronické dálniční známky bude stát 128 milionů korun. Bude propojen s Portálem občana a bude do něj částečně zapracován elektronický obchod, který vzešel z lednové programátorské akce hackaton. Novinářům to dnes řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla před odletem na návštěvu Estonska.
6 fotografií

Elektronické dálniční známky: Nový systém by měl stát 128 milionů korun

Ekonomika
Ilustrační foto.
Kola a koloběžky jsou často cílem zlodějů. V Příbrami ale jejich krádežím chtějí předcházet, proto je možné si nechat tyto dopravní prostředky označit prostřednictvím forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. Příbram se do projektu forenzního značení s pomocí dotace z ministerstva vnitra zapojilo poprvé před dvěma lety.

Strážníci v Příbrami opět značí kola syntetickou DNA

Příbramsko