ŠTÍTEK: mluvené slovo

Festival Do Háje. Plakát.
První ročník videoartového festivalu Do Háje, který představuje širokou škálu inovativních uměleckých děl, se chystá přivítat návštěvníky 30. srpna 2023 od 18:30 hodin v prostorách Liberecké školy foto·grafické na Králově Háji v Liberci. Tato jedinečná akce nabídne pestrý výběr nejen z videoartu, ale i hudebních klipů a mluveného slova, které vytvořili tuzemští i zahraniční umělci a studenti.
6 fotografií

Nový videoartový festival v Liberci slibuje večer plný vizuálních experimentů

Volný čas
Hovory W: Karel Štolba, Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros. A neodmyslitelná rekvizita – mléko od továrníka Simonidesa…
/ROZHOVOR/ Nejen o vztahu ke svému otci vypráví v pořadu Hovory W bavič, herec a moderátor Jiří Werich Petrášek. Účinkuje s ním ústecký zpívající nakladatel Pavel Mészáros. Při interpretacích písní Osvobozeného divadla, ale i slavných českých hitů z 50. a 60. let je doprovází pianista a muzikálový autor Karel Štolba. Se dvěma hlavními protagonisty Hovorů W, jejichž mediálním partnerem je i Ústecký deník, se k rozhovoru po jednom z představení sešla Lenka Stránská.
11 fotografií

Hovory W vznikly v Ústí. Hosty bavili Panenka či Heidi. Těšte se na Šmoldase

Volný čas
Oblíbená herečka Daniela Kolářová.
Je stálicí českého filmového nebe, řada diváků si proto nenechá ujít příležitost, kdy se Daniela Kolářová objeví na televizní obrazovce. V posledních měsících jsou příznivci oblíbené herečky jistě spokojení, pravidelně se totiž objevuje v seriálu Sestřičky. „Jsem za to nakonec vděčná, protože člověk je v určitém okamžiku odstřižen,“ dodává v rozhovoru herečka.
7 fotografií

Herečka Daniela Kolářová: Po smrti manžela bojuji se samotou hlavně prací

Ženy
Oslavě adventu přihlížely stovky lidí.
Konárovice /FOTOGALERIE/ – Voňavé vánoční trhy, rozsvícený strom a poslední zkouška aparatury. Tak to vypadalo v Konárovicích v sobotu za soumraku před 16. hodinou. Advent si tu připomínají opravdu originálním způsobem. Místní sehrají představení o narození Ježíška v Betlémě. Nechybí kostýmy, malí andílci ani živá zvířata. Mluvené slovo střídají koledy se zpěvem i doprovodem rozličných hudebních nástrojů.
45 fotografií

V Konárovicích se po dvacáté narodil Ježíšek

Kolínsko
Dny poezie a mluveného slova přinesly do Strakonic mnoho zajímavých akcí. Návštěvníci mohli zavítat například na zážitkové poetické semináře nebo dílny tvůrčího psaní.
Strakonice – Dny poezie a mluveného slova přinesly do Strakonic mnoho zajímavých akcí. Konaly se od 19. do 24. listopadu a návštěvníci mohli zavítat například na zážitkové poetické semináře nebo dílny tvůrčího psaní, kde se dozvěděli, od lektorky Martiny Šimůnkové, jak se správně píše pohádka.
11 fotografií

Děti se staly na chvíli ilustrátory

Strakonicko
Jiří Sláma.
Plzeňský rodák Miroslav Horníček by 10. listopadu oslavil 100. narozeniny. Výročí muže, o němž mnozí mluví jako o renesanční osobnosti, neboť byl hercem, dramatikem, režisérem, spisovatelem, výtvarníkem či moderátorem, v Plzni připomíná celá řada akcí.

Jiří Sláma: Zájem je o mluvené slovo

Volný čas
Smart Health Hackaton 2018 aneb programátoři, inovátoři a lékaři představili medicínské vychytávky.
/FOTOGALERIE/ Vítězství z prvního pražského medicínského hackatonu si odnesli autoři speciální rukavice, která převádí znakovou řeč do mluveného slova. Ocenění získalo také využití brýlí s virtuální realitou pro léčbu respiračních obtíží a aplikace, která může zprostředkovat komunikaci pacienta s lékaři. ČTK to oznámili organizátoři Smart Health Hackatonu, který se v Praze uskutečnil od pátku do neděle.
10 fotografií

Medicínské vychytávky v Praze. Vyhrála rukavice pro převod znakové řeči do slov

Praha
audiokniha To
V příjemném prostředí pražského kina Atlas a pod taktovkou moderátora Tomáše Hanáka byly dnes rozdány ceny za nejlepší audioknihy roku 2017 – O2 Audiokniha roku. Absolutním vítězem se stal kultovní hororový román Stephena Kinga To. Cenu za mimořádný přínos mluvenému slovu převzal Zdeněk Svěrák. Nejvíce ocenění v jednotlivých kategoriích získalo nakladatelství OneHotBook.

Audioknihou roku 2017 je horor To od Stephena Kinga

Ostatní
Skončil další ročník Poděbradských dnů poezie. Oceněni byli úspěšní interpreti.
Poděbrady - Šestapadesátý ročník festivalu uměleckého přednesu poezie a prózy Poděbradské dny poezie vyvrcholil v neděli v lázeňském městě na Labi. V Zámeckém biografu se uskutečnil Koncert laureátů Fóra přednesu poezie a prózy. Ti nejlepší recitátoři si odtud odnesli mnohá ocenění.
15 fotografií

Poděbrady patřily poezii a mluvenému slovu

Volný čas
Evangelický kostel v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě – Dnes v podvečer rozezní hlavní loď chrámu českobratrské církve evangelické v Novém Městě na Moravě tóny smyčců, kytar a akordeonů.

Kostel rozezní adventní koncert

Volný čas
Svěceného tóny zněly kinosálem
Horšovský Týn – Diváky plně obsazený kinosál v Horšovském Týně rozezněly v neděli 26. listopadu tóny předního českého virtuóza Jaroslava Svěceného, kterého hudebně doprovázel koncertní kytarista Miloslav Klaus.

Svěceného tóny zněly kinosálem

Domažlicko
První Pohodový Pátek v restauraci Na Horách v České Třebové.
Česká Třebová - Pátek 13. si mnozí z nás uchováváme v podvědomí jako rizikové datum, kdy nás na každém kroku čekají jen samé nepříjemnosti. Navzdory nepříznivému datu se však páteční večer v České Třebové nesl jen ve znamení velké radosti a pohody.
9 fotografií

Pátek třináctého byl tentokrát pohodový

Volný čas
Banjo band Ivana Mládka vyprodal Pivovárek.
Kutnohorsko - Vystoupení Ivana Mládka se skupinou ukončilo letošní sezónu koncertů v ratajském klubu Pivovárek. Zahrál své populární hity, které zná již několik generací posluchačů. Písničky Ivana Mládka se vyznačují vtipem, stejně tak jako doprovodné mluvené slovo, které je nedílnou součástí koncertu.
32 fotografií

OBRAZEM: Banjo band Ivana Mládka vyprodal Pivovárek

Volný čas
Vyprávění - kouzlo mluveného slova.
NAPSALI JSTE NÁM - Na čtrnáctý ročník setkání s vyprávěním dorazillo 41 dětí. Kromě jičínských i silná sestava z Turnova, děti ze Železného Brodu, ze Semil, školkové děti z Bukvice a Jičíněvse. Paní knihovnice Věra hned na začátku řekla, že nejde o soutěž, ale o setkání.
13 fotografií

Vyprávění – kouzlo mluveného slova

Jičínsko
Jakub Plaskura
/ROZHOVOR/ Přezdívá se mu Opavský Kraus. Student magisterského studia Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě Jakub Plaskura od loňského roku moderuje svůj pořad Hovory s…, který funguje na způsob známých televizních talkshow jako dřívější Uvolněte se, prosím, Všechnopárty Karla Šípa a podobně.

Jakub Plaskura: S Opavou je spjata řada zajímavých lidí

Opavsko