ŠTÍTEK: móda

Popřát miminku vše dobré přijela středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ředitel nemocnice Ladislav Řípa i ředitelka Zaměstnanecké pojišťovny Škoda Darina Ulmanová.
Mladá Boleslav – Vloni se v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici narodilo 1392 dětí, desetkrát se narodila dvojčata. „To je nejvíce za poslední tři roky. Ty dva předešlé se narodilo vždy shodně 1326 dětí,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Řípa.
12 fotografií

Porodnice hlásí rekordní počet dětí

Boleslavsko
Zimní móda pro děti
Jaké atributy by měla splňovat dětská móda pro volný čas, slavnost pod vánočním stromečkem, nebo na hory? Oblečení by mělo být nejen líbivé, ale i funkční a zdravotně nezávadné.

Zimní móda pro nejmenší

Ostatní
Ilustrační foto
Třebíč - Od počátku prosince až do 8. ledna příštího roku mohou lidé z Třebíče a okolí přispívat v tradiční vánoční sbírce. Zapečetěná pokladnička pro peněžité dary je umístěna pod vánočním stromem na Karlově náměstí.

Třebíčská radnice vyhlásila vánoční sbírku

Třebíčsko
Ilustrační foto.
Skuteč – Pro netradiční oslavu vánočních svátků se letos rozhodli v Základní škole Smetanova ve Skutči. V pátek se zde, stejně jako každý rok, koná vánoční výstava – tentokrát se však celá ponese v retro duchu. Škola se rázem ocitne v šedesátých letech, chodby rozezní dobová hudba, žáci obléknou uvolněnou módu hippies.

Ve Skutči oslaví retro Vánoce

Chrudimsko
O přízeň chuťových buněk přísných porotců soutěžilo v Podmoklanech 13 kuchtíků.
Podmoklany - Vůně tradičního českého guláše se linula v sobotu odpoledne hasičským kulturákem v Podmoklanech. Konal se tady už druhý ročník Podmoklanského gulášfestu, který pořádali místní hasiči. Porota měla těžkou práci. Co guláš, to harmonie chutí, ale nakonec stejně zvítězila klasika – guláš z hovězí kližky od Karla Štěrby z Podmoklan.
17 fotografií

OBRAZEM: Nejvíc porotě zachutnal guláš z hovězí kližky

Havlíčkobrodsko
Gottland: Miláček národa, povídkový film (architektura a kostýmy, 2014)
Figarova svatba, Hamlet, Morgiana, Gottland i Salome. Všechny tituly spojuje jedno jméno: Iva Němcová. Výjimečná česká scénografka a designérka, jež zemřela před dvěma lety v pouhých 35 letech, zanechala na domácí scéně výraznou stopu. Díky výstavě Českých center a Divadelnímu institutu teď můžeme nahlédnout do její předčasně uzavřené tvorby.

Předčasně uzavřená tvorby Ivy Němcové

Ostatní
Ilustrační fotografie.
Vamberk - Své modely představí v Sokolovně ve Vamberku v sobotu 18. listopadu od 19 hodin Půjčovna svatebních a společenských šatů - Eva Řičářová, dětská móda Kačenka, 4Mums těhotenská móda a Vegas Jeans manželů Martincových.

Vamberk hostí módní show

Rychnovsko
Ilustrační foto.
Benešovsko - Plesová sezona začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a buď se zkrášlí samy, nebo zajdou do vybraného salónu.  A jaké jsou tento rok trendy? Co se týče účesů, líčení, manikúry i šatů, vede jednoduchost. 

Hitem plesové sezóny je letos jednoduchost

Benešovsko
Ilustrační foto.
Kolínsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kolínsko
Ilustrační foto.
Kutnohorsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kutnohorsko