ŠTÍTEK: móda

Mikulášský Fechtl Cup se v areálu bývalého statku v Břestku jel o měsíc dřív.Číslo 9 a samostatné fotky na motorce je Lukáš Krause.
FOTOGALERIE / „Je to sice zábava, přesto soupeřům nikdo nic nedaruje. Když si totiž nasadíte helmu a nastartujete, tak jde všechno stranou, prostě chcete vyhrát. Kamarád nekamarád, občas dojde i ke srážkám a zraněním,“ říká s úsměvem Lukáš Krause, jeden z účastníků sobotního Mikulášského Fechtl Cupu, který už posedmé hostil areál bývalého statku v Břestku.
40 fotografií

Pohár na Fechtl cupu zvedl nad hlavu Lukáš Krause i jeho pětiletý syn

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Lanškroun - Volně pobíhající psi vadí lidem v Lanškrouně. „Jezdím často kolem rybníků. Několikrát se mi stalo, že mi pes bez vodítka vběhl málem pod kolo. Pobíhání psů na volno a chození jejich páníčků s vodítkem v kapse se v poslední době stalo módou. Viditelný zákaz skutečně chybí. Alespoň tam, kde chodí lidé odpočívat,“ stěžuje si na webu města jeden z obyvatel. A není sám.

Konec volného pobíhání psů

Orlicko
Ilustrační foto.
/INFOGRAFIKA/ Speciální program pro děti si na konec týdne připravilo mnoho organizací. Menší děti může potěšit návštěva zoologické zahrady, jež pro ně připravila speciální komentované krmení nazvané dýňové hody u zvířat, podzimní dílny a spoustu další zábavy.

Prázdniny u bazénu, se strašidly i v palácích

Praha
Městské včely chová na jednom ze svých domů na opavském Dolním náměstí Jiří Štepáník.
/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

Opavsko
Vamberk - ilustrační fotografie
Rychnovsko, Vamberk /POZVÁNKY/ - Muzeum a knihovna ve Vamberku zvou na zajímavou výstavu „Móda hraběnek, švadlenek i známých osobností“, která potrvá až do 26. listopadu. Koná se u příležitosti 160. výročí založení knihovny v tomto městě. K vidění jsou prvorepublikové textilie a doplňky z let 1920 až 1940 ze soukromé sbírky Vlaďky Dobiášové.

Kam za zábavou: Elegance první republiky

Volný čas
Ohňostroj. Ilustrační foto.
Jižní Morava – Vánoční svátky se blíží. Kdo si ale třeba v Mikulově na Břeclavsku zvykl odpalovat rachejtle až po štědrovečerní půlnoci, má letos smůlu. Zastupitelé tam přednedávnem schválili vyhlášku, která takové radovánky zakazuje. „Mikulov nyní zažívá obrovský turistický boom a každý si myslí, že jeho ohňostroj je ten nejlepší. A nejraději ho odpálí ve dvanáct v noci,“ odůvodnil omezení starosta Rostislav Koštial s tím, že podnět k vyhlášce vzešel od obyvatel.

Mikulov zakázal ohňostroje po desáté hodině večer. Výjimku dostal jen novoroční

Z okolí
Evropský den jazyků na svitavském gymnáziu.
Svitavy – K Evropskému dni jazyků se přihlásilo v minulých dnech i svitavské gymnázium. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Škola jej pojala jako školní projektový den.
44 fotografií

Den jazyků hravou formou

Svitavsko
Ilustrační foto.
Podzim máme v plném proudu, dny jsou stále kratší a to značí samozřejmě jediné: mizerné počasí, padající listí, ale také přicházející zimu, sůl na silnicích a další nepříjemné záležitosti pro lak našeho auta. Pojďme se proto podívat na to, jak v několika krocích umýt a ochránit lak auta před nepříznivými vlivy. Protože jen obyčejné opláchnutí vodou prostě dlouhodobě nestačí.

Podzim je tu, zima za rohem. Víte, jak se postarat o lak svého auta?

Život řidiče
Studentky Nela Laurinová a Barbora Švarcová ze Střední průmyslové školy textilní představily první šaty z kolekce, kterou aktuálně tvoří pro finalistky Miss Libereckého kraje.
Liberecký kraj - Kreativní mládí z Liberce předvádí své umění! Studentky Nela Laurinová a Barbora Švarcová ze Střední průmyslové školy textilní představily první šaty z kolekce, kterou aktuálně tvoří pro finalistky Miss Libereckého kraje.

Šaty pro Miss navrhly liberecké studentky

Jablonecko
Asijští turisté v Praze
Jen za první pololetí letošního roku navštívilo Česko sedm set tisíc asijských turistů. Podle agentury Czechtourism prudce roste zájem o regiony mimo Prahu, do módy se dostává Morava nebo lázeňská města. V Asii se Česko propaguje jako romantická destinace ideální pro mladší ženy od dvaceti do třiceti let. Na českou ekonomiku může mít turismus vliv v řádech desítek miliard korun.
7 fotografií

Romantické Česko navštívilo 700 tisíc Asiatů. Korejců přibylo o 40 procent

Ekonomika
Obchodní centrum Chodov.
Největší podíl bude věnovaný módě a doplňkům, a to od cenově dostupných značek až po ty luxusní. Gastro nabídku tvoří hlavně fast foody, přibýt mají i restaurace. Nákup luxusní kabelky od návrháře zvučného jména a o patro výš občerstvení ve fast foodu. Složení obchodů a zóny s občerstvením v nákupním Centru Chodov potvrzuje, že lidé jsou zatím ochotní utrácet víc za módní výstřelky než za gurmánské zážitky. 

Nové prostory obchodního centra Chodov se otevřou 11. října

Praha