ŠTÍTEK: móda

V 93 letech zemřela britská módní návrhářka Mary Quantová.
Minisukně, barevné punčochy, kopretina. Do historie módy se tyto tři věci nesmazatelně zapsaly díky britské módní návrhářce Mary Quantové. Ta definovala módu šedesátých let nejen svými kreacemi, ale i osobním stylem - všechny své modely totiž nejdříve testovala na sobě, proslavil ji také ikonický krátký účes. Quantová se na módní Olymp vypracovala díky odvaze, do jejího butiku chodila i sestra britské královny. Legendární návrhářka ve čtvrtek zemřela ve věku 93 let.
4 fotografie

Sukni dala jméno podle auta. Návrhářka Mary Quantová změnila celou generaci

Svět
Módní návrhář španělského původu Paco Rabanne s modelkou, která předvádí jeho návrh v Paříži 29. července 1992
Ve věku 88 let zemřel Paco Rabanne, uznávaný módní návrhář španělského původu, který se v šedesátých letech 20. století proslavil především svými metalickými a futuristickými modely. O jeho úmrtí v pátek informovala agentura AFP s odvoláním na mluvčího katalánské skupiny Puig, která vlastní značku nesoucí jeho jméno.

Zemřel Paco Rabanne. Španělskému módnímu návrháři bylo 88 let

Móda
Sára Klugerová z Teplic.
/ROZHOVOR/ Uhrančivý pohled, 173 centimetrů a chuť prorazit do světa modelingu. Tak to je 25letá Sára Klugerová z Teplic, která se uchází o korunku královny krásy v národní soutěži Česká Miss Essens. Má ráda výzvy, svět módy a doma jí drží palce rodina včetně pejsků a kočiček. „Móda je mým velkým koníčkem a je zároveň i jeden z důvodů, proč jsem se do soutěže Hledá se Miss přihlásila,“ řekla Sára Klugerová, která pracuje v online marketingu a zároveň studuje na Karlově univerzitě obor strategická komunikace.
13 fotografií

FOTO: Kráska z Teplic má ráda módu. Miss je pro ni výzvou

Čtenář reportér
Brno bude hostit druhý ročník velkolepé módní show Fashion Night Brno.
Brno bude už ve čtvrtek 8. září hostit druhý ročník velkolepé módní show Fashion Night Brno. Na Moravském náměstí v prostorách před Moravskou galeriií se od pěti hodin odpoledne uskuteční open air akce, jejíž dominantou bude prvek, který se v České republice objeví poprvé: molo se středovou fontánou. Na něm své nové kolekce předvedou přední čeští návrháři. Modely vynesou nejžádanější české modelky a vítězky soutěží Miss.
50 fotografií

Nejlepší modelky předvedou v Brně kolekce předních návrhářů. Na mole s fontánou

Čtenář reportér
Na brněnské Výstaviště se vrátily veletrhy Kabo a Styl s módními přehlídkami.
Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než patnácti zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Děkujeme Honzovi Královi za pěkný příspěvek a fotky.
14 fotografií

Mola ožila svátkem módy. Na Výstaviště se vrátilo Kabo a Styl i s přehlídkami

Čtenář reportér
Slavnostní obnovení místa posledního odpočinku prvorepublikové módní návrhářky Hany Podolské a jejího syna Viktora.
První obec, oddělení 4, hrob číslo 63. Tohle místo na Olšanských hřbitovech se v úterý před polednem stalo dějištěm malé slavnosti: odkrytí nově upraveného místa posledního odpočinku Hany Podolské. Jestliže nechyběli lidé oblečení jak z filmů pro pamětníky, byla to nápověda i pro náhodné kolemjdoucí. Alespoň pro rodilé Pražany, kteří mají zájem o historii svého města – na hrobě, jenž po dlouhé roky zůstával bezejmenný, si lze nově přečíst: Hana Podolská, 16. 5. 1880–15. 2. 1972; Viktor Podolski, 1. 5. 1911–18. 6. 1994.
22 fotografií

FOTO: Hrob už není bezejmenný. Módní legenda má lepší místo posledního odpočinku

Praha
Jiří Hadaš a Arabela Jana Nagyová po 30 letech v Uherském Hradišti
Asi každý se někdy zasnil a přemýšlel, co by si přičaroval, kdyby byl kouzelníkem. Podobně se zamyslel i herec a moderátor Českého rozhlasu Zlín Jožka Kubáník, který si na rozhlasovou Pohovku pozval toho nejpovolanějšího - profesionálního kouzelníka, který je zároveň prezidentem Českého magického svazu. Uherskohradišťský rodák se jmenuje Jiří Hadaš.
4 fotografie

Jako dítě jsem seděl na klíně Arabely, vzpomíná kouzelník Hadaš

Hobby
Šněrovací top z látky z druhé ruky. Podobné kousky nabízí Veronika Dušková v rámci své značky VEDU clothing.
Ušít si kalhoty, halenku či dokonce plesové šaty není pro Veroniku Duškovou žádný problém. Je jí teprve osmnáct let, ale stihla toho už víc než leckterý čtyřicátník. Na svém instagramovém profilu VEDU clothing sdílí nejen své úspěchy a pády, ale také vzdělává veřejnost o udržitelné módě, minimalismu či upcyklaci. Založila oděvní značku VEDU clothing, se kterou má do budoucna velké plány. A ačkoli raketově stoupá počet lidí, kteří její šicí cestu bedlivě sledují, zůstává skromná, milá a přirozená.
7 fotografií

Dostala jsem šicí stroj a byla nezastavitelná, říká zakladatelka VEDU clothing

Hobby
Trutnovský podnikatel Zdeněk Rinth zachránil tradiční českou firmu Kara.
/ROZHOVOR/ Na dámskou eleganci a praktičnost u pánů bude nadále sázet tradiční česká oděvní a kožešnická firma Kara Trutnov. Intenzivně pracuje na nové módní kolekci pro podzim a zimu, připravuje rekonstrukce prodejen v obchodních centrech, chystá novinku šatna Kara. Na trh se vrátila poté, co je zpět v rukách trutnovského podnikatele Zdeňka Rintha.
43 fotografií

V módě se nápady kradou, na kolekci pracuje utajený tým expertů, říká šéf Kary

Krkonoše
Soukromé zahrady rodiny Kinských na zámku Žďár nad Sázavou se 29. května 2021 otevřely pro veřejnost při akci Kouzelné zahrady.
Zažít nevšední víkend bude možné tuto sobotu a neděli na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Při již tradiční akci se veřejnost bude moci podívat do jinak soukromých zahrad rodiny Kinských . Letošní akcí otevřených zahrad, Zahrady vyprávějí, se bude tentokrát nést motiv Zrcadlení. Samotnou procházku rozkvetlými zákoutími zámeckých zahrad doplní také bohatá programová nabídka. Těšit se můžete například na květinové a zrcadlové instalace, tvořivou dílnu pro děti Hrajeme si se zrcadly, program od Úžasného divadla fyziky, živou hudbu od umělců přímo v zahradách, herecké a pohybové performance, koncert Janáčkova kvarteta a další možnosti, jak si zámecké zahrady užít co nejvíce. Velkým lákadlem bude Farmářský trh i MINT Market na Pivovarském nádvoří, oblíbený trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. Děkujeme za pozvánku.
45 fotografií

Kam o víkendu? Otevřené zahrady žďárského zámku zvou za kulturou i módou

Čtenář reportér
Akce Zažijte Tábor a Mint market
V sobotu 7. května se v Táboře na Žižkově náměstí konala akce Zažijte Tábor. Její součástí byl i designový trh s módou Mint Market. Představilo se tam 40 tvůrců z Čech i Moravy. Vystoupila táborská kapela Seskupení za účelem. Představil se také český písničkář a harmonikář Václav Koubek za doprovodu klávesisty a kytaristy Ondřeje Fencla a bubeníka Davida Landštofa. Své největší hity také Oskar Petr a jeho kapela Marsyas. Děkujeme Janě Novákové za fotografie. 
5 fotografií

Zažijte Tábor: Sobota plná hudby, módy a designu

Čtenář reportér
Praktiky depilace a epilace se neustále vyvíjí.
Odstraňování chloupků má různé důvody. I když dnes převažují estetické, není neobvyklé, když si lidé odstraňují chloupky na různých částech těla kvůli sportu, kulturním nebo lékařským důvodům. Je sice přirozené nechat je růst, stejně běžné je se zbavit jich. Móda a vkus se také různě vyvíjí. Před 35 lety se české ženy běžně pyšnily "porostem", dnes se tato móda do jisté míry vrací. Přirozený vzhled je dnes pro někoho přitažlivý. A zdaleka se dnes odstraňování chloupků netýká jen žen. Pro mladší generaci ale také sportovně založené muže každého věku je dnes běžné holit si podpaží, hruď nebo intimní místa.
4 fotografie

Chlupy z těla pryč? V módě je kdysi sci-fi metoda

Ženy