ŠTÍTEK: móda

Zajímavosti o hubnutí.
Kult krásy se během tisíciletí a staletí lidské historie velmi proměňoval, a to, co považujeme za sexy, půvabné a okouzlující dnes, bylo ještě „včera“ naopak považováno za neduživost či ošklivost. Jaké byly symboly krásy a ideály, jimž se lidé snažili přiblížit?

ZAJÍMAVOST: Ideální postava se během tisíciletí měnila

Zajímavosti
Ilustrační foto.
Linec – V oficiálních kalendářích je 21. leden Mezinárodním dnem objímání, ale pro mladé alternativně také Mezinárodním dnem tepláků, či vznešeněji teplákových kalhot.

Dnes je mezinárodní den tepláků

Z okolí
Francouzský módní návrhář Pierre Cardin
Zemřel francouzský módní návrhář Pierre Cardin, vizionářský stylista a průkopník prêt-à-porter, konfekčního odívání, jež módu zpřístupnilo širší veřejnosti. Pierre Cardin byl držitelem několika řádů a ocenění a člen francouzské Akademie krásných umění. Zemřel ve věku 98 let v Americké nemocnici v Paříži. Agentuře AFP jeho úmrtí oznámili pozůstalí.  

Zemřel módní návrhář Pierre Cardin. Bylo mu 98 let

Společnost
Květinový dům, budoucí Primark, 25. června 2020 na pražském Václavském náměstí.
Internetový obchod s pohodlným či sportovním oblečením versus kamenná prodejna s formálními oděvy do práce. To jsou letošní vítězové a poražení na módním trhu. Právě prodejce módního zboží zasáhla koronavirová krize z maloobchodu nejcitelněji. Teď navíc kvůli dalším opatřením přicházejí o tržby z povánočních výprodejů.
16 fotografií

Obchody s módou dostaly tvrdý direkt. Řeší, co dál

Podnikání
Mint Market bude ve středu v Pardubicích.
V Automatických mlýnech v ulici Mezi Mosty v Pardubicích ve středu nakoupíte originální kabelky, boty, dětské oblečky, pánskou i dámskou módu, design okrasný i užitkový, doplňky do domácnosti a tisíce dalších drobných radostí.

Mint Market v Automatických mlýnech v Pardubicích

Volný čas
MARC O´POLO
MARC O’POLO přichází ve čtvrtek 3. prosince do Ostravy. Značka, která je velmi žádaná ve světě módy, má své kořeny ve Švédsku ve městě Stockholmu. Její vznik se datuje do roku 1967. Vyhledávaná je mezi milovníky pohodlí a ležérního městského stylu a její věhlas se velmi rychle rozšířil do celé Evropy i světa.

Další významný hráč na poli světové módy dorazil do Ostravy

Čtenář reportér
FASHION STORM v roce 2019
Druhý ročník projektu FASHION STORM, zaměřený na kvalitní regionální módu a vzdělávání v oblasti slow fashion i udržitelnosti, se letos bude konat po celý den 19. září v BrickHouse v Dolní oblasti Vítkovic. Denní část akce nabídne prodejní prezentace regionálních designerů spolu s workshopy a Fashion Talks, večer pak vypukne módní show za účasti osobností ze světa módy
3 fotografie

FASHION STORM tentokrát rozzáří industriální kulisy

Čtenář reportér
Móda lidi spojuje.
/FOTOGALERIE/ Móda lidi spojuje je motto kamenného obchodu Odehnal z Doudleb nad Orlicí. Tým tohoto rodinného obchodu pravidelně již několik let pořádá populární jarní a podzimní benefiční módní show, kde prezentuje módní trendy pro nadcházející období.
24 fotografií

Móda lidi spojuje

Čtenář reportér