ŠTÍTEK: móda

V devatenáctém století se nosily například i takovéto kabátky, které byly součástí krojů.
Městské muzeum v Žebráku společně se soukromým sběratelem Jiřím Soukupem a rokycanskou knihovnou Muzea Dr. Bohuslava Horáka připravilo výstavu nazvanou Proměny dámské módy v letech 1880 až 1910. Návštěvníci se tam seznámí nejen s dámskými oděvy z konce devatenáctého století, ale také s různými módními doplňky, časopisy nebo dobovými fotografiemi.

Žebrácké muzeum patří dobové módě

Volný čas
V areálu DEPO 2015 se představilo padesát prodejců s nabídkou módních outfitů, šperků a kosmetiky.
V areálu DEPO 2015 v Plzni zahájil v pátek svoji pouť po českých městech MintMarket, trh s autorskou módou, designem, šperky a dalšími originálními výrobky. Na západ Čech přijely desítky nezávislých tvůrců, přišly se podívat stovky zájemců.
22 fotografií

Depo zaplnily móda a design

Plzeňsko
Česká umělkyně žijící v New Yorku Radka Salcmannová a její přítel (vlevo) pózují v rouškách proti koronaviru, které umělkyně šije. Američané se podle ní kvůli ochraně před koronavirem o roušky stále více zajímají. Látkové masky na obličej začala vizuální
Američané se kvůli ochraně před koronavirem po počáteční nedůvěře stále více zajímají o roušky. Pociťuje to i Češka Radka Salcmannová, která žije v newyorském Brooklynu. Látkové masky na obličej začala nejprve vizuální umělkyně, která se zaměřuje na módu a vystavovala během newyorského i losangeleského týdne módy, šít svým známým, teď se jí ale prostřednictvím sociálních sítí ozývá stále víc a víc lidí.
24 fotografií

Česká umělkyně šije v New Yorku roušky. Zájem je stále větší

Svět
Jarmila Fochrová.
„Než ušiji šaty, projdu si desítky a desítky fotografií, nákresů či maleb. Studuju, jaký mají střih, jaká byla použita látka, kde mají zapínání. Teprve pak se pustím do realizace. Než šaty spatří světlo světa, může uběhnout celý rok,“ říká Jarmila Fochrová, která šije dobovou módu napříč celými staletími a uměleckými směry. Barokem počínaje a první polovinou 20. století konče.
9 fotografií

Když mě bolí záda, tak se těším, že si obléknu korzet, říká zapálená švadlenka

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Havlíčkobrodsko – Starší, nepotřebné, ale zachovalé oblečení, či věci denní potřeby. Kam s nimi? Do popelnice? To je přece škoda. Jednou z možností, jak se takových věcí zbavit, je bleší trh, či vznešeněji burza. Kdysi oblíbená metoda prodeje se opět vrací do módy. Vyšší formou blešího trhu je pak způsob směny zboží systémem něco za něco. Bleší trh bez peněz neboli SWAP. Někteří organizátoři bleších trhů spojují svoji akci i s charitou.

Bleší trhy se vracejí do módy a konzum nepodporují

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto
Akce se svěží módou, šperky, sklem a designem, kde se pobavíte a odpočinete si. To budou Martinské trhy, které se v sobotu 9. listopadu konají v Novém Boru. Nabídnou kulinářské speciality, muziku, loutkové divadlo a svatomartinský lampionový průvod s živým koněm.

Tip na víkend: Martinské trhy budou poprvé v Novém Boru

Volný čas
Galerie moderního umění HK
Tajemný večer prodchnutý uměním, módou a extravagancí čeká návštěvníky Kina 2.0 v Galerii moderního umění.

Kino 2.0 | art

Volný čas
Střední škola designu a módy oslavila v prostějovském divadle 100 let.
FOTOGALERIE / Městské divadlo v Prostějově zaplnili v pátek v devatenáct hodin příznivci Střední školy designu a módy a módních přehlídek. Slavilo se stoleté výročí střední školy spolu se soutěží Doteky módy. Letos v rámci jubilea nešlo o klasickou soutěž amatérských návrhářů, nýbrž o představení modelů absolventů a studentů školy.
46 fotografií

Prostějovská oděvka oslavila sto let. Takto to vypadalo

Prostějovsko
Hasičský charitativní kalendář pro Eleganci bez bariér.
/FOTO/ Společná charitativní módní přehlídka profesionálů a vozíčkářů se uskuteční 7. října od 19 hodin ve Společenském domě v Solnici. Akce je jedinečná v celé republice, je jím patronem je Muž roku 2009 Martin Zach, který po úrazu zůstal odkázán na invalidní vozík. Těšit se můžete nejen na módu, ale i na hudební vystoupení.
4 fotografie

Elegance bez bariér pomáhá

Rychnovsko
Den pro ženy: Odpoledne plné módy, účesů i hudby (ilustrační foto)
Odpočinek od starostí a každodenního shonu nabízí Den pro ženy v Pohořelicích. V sobotu od dvou hodin odpoledne v sále radnice na Brněnské ulici v režii studia Adell proberou s moderátorem Martinem Burianem módní novinky a trendy, účesy i líčení.

Tip na sobotu 5. října: Proberou módu i účesy

Volný čas