ŠTÍTEK: móda

Buco Boutique na Valdštejnově náměstí v Jičíně láká na příjemné svetry, kožené kabelky...
Jičín - Obchod s italskou módou. Kvalitní materiály. Dostupné ceny. Buco Boutique na Valdštejnově náměstí v Jičíně láká na příjemné svetry, kožené kabelky, hedvábné šaty a jedinečný design oblečení.

Buco Boutique zve k návštěvě

Podnikání
Ilustrační foto.
Běžné školy vzdělávaly žáky s nejrůznějšími handicapy vždycky, avšak teprve po inkluzivní novele, která nabyla účinnosti v září 2016, stát jejich speciální potřeby pokryl i finančně. Velká část rodičů se toho chopila a žádala rediagnostiku svých dětí, aby mohly navštěvovat nespeciální třídy a měly příslušné pomůcky, eventuálně asistenta. Ne všude ředitelé a učitelé tento nápor zvládli. Pochopitelně i kvůli dramatickému nárůstu byrokracie.
5 fotografií

Učitelé přijali inkluzi napůl. Teď dostanou novou vyhlášku

Česko
Zimní Manifesto.
Komu se při představě výběru vánočních dárků vybaví jen přeplněná obchodní centra a kýčovitě nazdobené výlohy, které lze od sebe stěží odlišit, nemusí zoufat. V poslední době otevřelo v Praze několik obchodů a netradičních konceptů, které vybočují ze stereotypu. Za rok přibyla na trhu řada dražších značek, zároveň se tu zabydlela také moderní tržiště s designovým zbožím v různém cenovém rozpětí.
21 fotografií

Vánoční nákupy nově. Trendem jsou tržiště s designovou módou

Podnikání
Zapojte se s Deníkem do soutěže.
Stačí, když zodpovíte jednoduchou otázku týkající se Partnerské půjčky, díky které jako pár dosáhnete na výhodnější úvěrové podmínky a vyšší vypůjčenou částku, než pokud byste o úvěr žádali sami. Tři soutěžící vyhrávají dárkový poukaz v hodnotě 1000 korun na elektroniku.

Zapojte se do soutěže s Partnerskou půjčkou Cofidis!

Soutěže
Oslavy 100 let republiky v Denisových sadech.
Brno /FOTO, VIDEO/ – Dámy v decentních kostýmcích, v přiléhavých kloboucích a rukavičkách, muži v tmavých kloboucích a tmavém obleku. Desítky lidí sledují v brněnských Denisových sadech v neděli kolem poledne přehlídku prvorepublikové módy. Jde o součást akce Brno 1918, jejíž program pořadatelé zaměřují na vznik československé republiky.
48 fotografií

Brno se vrátilo o sto let zpět. V módě i na poště

Brněnsko
Designblok na Výstavišti v Holešovicích. 27.10.2017
Od zítřka do pondělí bude metropole hostit největší přehlídku designu a módy ve střední Evropě. Mezinárodní festival Designblok pro svůj dvacátý ročník vybral téma Oslava. Vedle prostoru Průmyslového paláce a Lapidária na Výstavišti naplní festival designem nově také budovu Colloredo-Mansfeldského paláce.
18 fotografií

KRÁTCE: Přehlídka módy a designu se koná již podvacáté

Praha
Korálovka
Havlíčkobrodsko – Vlk, los, hadi, klokan, šelma kočkovitá. Příběh exotické mamby zelené, která údajně uštkla majitelku a několik dní byla na útěku, upozorňuje opět na fakt, kolik podivných domácích mazlíčků někteří chovatelé vlastní. Jak se o ně dokážou nebo někdy nedokážou postarat a kolik zvláštních zvířat je možné potkat i na Vysočině v přírodě, ale také v ulicích nebo na silnicích.

Exotičtí mazlíčci se stali módou, ale ne vždy na ně chovatel stačí

Havlíčkobrodsko
Dobové róby, přednášky o historii Vyškova, káva, čaj a domácí bábovka. To byla Noc pro republiku, která se konala v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově.
Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Adina Mandlová, Zita Kabátová nebo třeba Lída Baarová. Dámy, které jsou dodnes považovány za vzor elegance. Móda první republiky nenechává chladné ani ženy současnosti. Svědčí o tom akce vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka Noc pro republiku. Je páteční večer a prostorami knihovny se místo čtenářů bažících po nové literatuře pohybují knihovnice a návštěvnice v dobových róbách.
21 fotografií

Sto let stará elegance: v knihovně si lidé užili Noc pro republiku

Vyškovsko
Největší akce letošního roku na brněnském hradě Špilberk se nesla v prvorepublikovém duchu.
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Dětem v rukách vlají československé vlaječky. Legionáři stojí seřazení, v pozoru. Lidé stojící ve špalíru netrpělivě vyhlížejí auto. Přijet má totiž prezident. První prezident Československa, Tomáš Garrigue Masaryk, i s dcerou Alicí. Je sobotní odpoledne a brněnský hrad Špilberk se díky akci Špilberk žije přenesl do doby první republiky.
18 fotografií

Šaty až na zem, nepohodlný korzet. Špilberk zaplavila prvorepubliková móda

Brněnsko
Ilustrační foto
Střední Čechy - Svatba je významným dnem v životě nejen pro ženy, ale také pro muže. I mnozí páni se jí občas urputně brání. Dnes už sice svatební veselka není příliš v módě, mnohá žena po ní ale tajně touží. Pro páry, které se rozhodnou pro společné ano, je tento den mimořádný, a proto si ho občas zpestří i netradičním prostředím.

Svatby na úřadech nejsou v módě, raději v balonu či pod vodou

Berounsko
Trendy v bydlení procházejí neustále změnami. Ovšem to, co zůstává, jsou požadavky na praktická a jednoduchá řešení. U kuchyní to platí dvojnásob. Kuchyně zastává v každém domově více funkcí, než by se mohlo na první pohled zdát. Musí proto obstát nejen při každodenních rituálech, ale také v průběhu let.
4 fotografie

Nadčasové trendy kuchyní, které nikdy nevyjdou z módy

Domácnost