ŠTÍTEK: móda

Ilustrační foto.
Karlovy Vary - Nové styly či módní trendy a představení podnikání v oblasti módy, designu a umění. To je prestižní přehlídka módy Czech Fashion Week, která se koná 16. června v Karlových Varech a o týden později, ve dnech 23. a 24. června, v Teplicích.

Lázně budou na čas městem módy

Karlovarsko
Ilustrační foto.
Kolín - Setkání Mezi stromy se v kolínském Komenského parku odehraje v sobotu 2. června od 13 hodin. Jak říkají organizátoři, je určen všem, kteří rádi tvoří, vaří, jedí, nebo chtějí „jen“ provětrat svůj šatník.

Mezi stromy: veganství i móda

Kolínsko
Muzejní noc v Čáslavi zasvětili módě
Čáslav - Tématem letošní muzejní noci v Čáslavi se v souladu se stým výročím vzniku samostatného Československa stala móda první republiky. Té byla také věnována přednáška paní Jitky Jelínkové, kterou si do výstavní síně Městského muzea a knihovny Čáslav přišly vyslechnout desítky zájemců, samozřejmě především žen. Ani muži ale nechyběli.
14 fotografií

OBRAZEM: Muzejní noc v Čáslavi zasvětili módě

Volný čas
Týden módy v tak trochu jiném duchu bude pořádat Katarzyna Gattnar a kolegové v ICM Český Těšín.
Tak trochu jiný Fashion Week, tedy Týden módy. Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín pořádá několikadenní akci, kde nepotkáte anorektické modelky a neuvidíte trendy výstřelky jara 2018. Zato se zde sami můžete stát módním návrhářem, dozvědět se o propojení módy, ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, pořídit si něco nového na sebe, nebo naopak darovat oblečení do dobročinného bazaru.

Bude to tak trochu jiný týden módy

Volný čas
Podzemní kontejnery na tříděný odpad.
Kladno - Podzemní či polopodzemní kontejnery se stávají čím dál tím větším hitem. Například Kladeňáci je mohou využívat od loňského roku, vybudovat je chtějí také ve Slaném či Stochově. Není se čemu divit, zapuštěné kontejnery vypadají mnohem lépe, navíc chlad země údajně zpomaluje množení bakterií a minimalizuje zápach. Hodí se ovšem tento systém i na vesnice?

Polopodzemní a podzemní kontejnery přicházejí do módy

Kladensko
Ilustrační foto.
Na otázky jak se žilo lidem ve Slezsku a na Ostravsku, jak prožívali období hospodářské krize i destrukci první republiky v závěru 30. let 20. století, kdo jsou přední osobnosti tehdejší doby v regionu a jakým směrem šly módní trendy v Československu se pokusí odpovědět dvě nové výstavy ve Slezském zemském muzeu.

Život mezi světovými válkami

Volný čas
Ilustrační foto
Nakupujete rádi? Tak pravděpodobně patříte mezi ty, kteří mají ve své peněžence alespoň jednu věrnostní kartu. Podle průzkumu Public Data Research jsou totiž mezi Čechy velmi oblíbené. Hned tři čtvrtiny z nich vlastní alespoň jednu. Dokonce 16 procent pak má více než deset. Většina Čechů mezi 18 až 60 lety je navíc nakloněna digitalizaci věrnostních karet.
26 fotografií

Češi si oblíbili věrnostní karty. Tři čtvrtiny mají v peněžence alespoň jednu

Ekonomika
Jarní a velikonoční výstavy v Kersku zahájila první březnovou sobotu Lucie Trešlová, která vyrábí nádherné květinové čelenky, věnečky či brože.
Kersko - Přestože tomu teploty venku neodpovídají, blíží se jaro. Sérii prvních jarních výstav a programů, které ohlašují blížící se Velikonoce, odstartovali v Ateliéru Kuba v Kersku. Hned o první březnové sobotě ho navštívila Lucie Trešlová se svými květinovými členkami, věnečky, hřebínky či brožemi. Každá žena i holčička, která se v sobotu u Kubů zastavila, zatoužila po nějakém jejím výrobku.
9 fotografií

FOTO: Do ateliéru Kuba zavítalo jaro

Nymbursko
Na počátku 20. století na novoměstské zasněžené pláně mířili milovníci lyžařského umění nejen z blízka, ale i z míst vzdálenějších.
Nové Město na Moravě – Novoměstské Horácké muzeum prodloužilo lyžařskou výstavu, která se tam těší zájmu návštěvníků. Poslední možnost si ji prohlédnout mají o víkendu, do neděle 4. března. Výstava Století na lyžích má podtitul Lyžařská móda a výbava v minulém století.

Lyžařskou výstavu prodloužili do neděle

Žďársko
Marie Koudelová v roce 2016, kdy slavila 102. narozeniny.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zemřela Marie Koudelová, nejstarší rodačkou a zároveň nejstarší obyvatelkou Kutné Hory. Žena, která by 9. března oslavila již 104. narozeniny, prožila bohatý život, vychovala tři děti, měla spoustu vnoučat a pravnoučat a v neposlední řadě i přátel, kteří na ni s láskou vzpomínají.
3 fotografie

Zemřela Marie Koudelová, nejstarší Kutnohořanka

Kutnohorsko