ŠTÍTEK: Mořice

Chrám svatého Michala v Olomouci. Ilustrační foto
Olomouc - Působivé a netradiční prohlídky, koncerty, divadla, výstupy na věže a hlavně zcela výjimečnou atmosféru nabízí páteční Noc kostelů. Na Olomoucku se otevře přes třicet objektů, v Olomouci přivítá návštěvníky se zajímavým programem 19 chrámů, kaplí a modliteben.

Noc kostelů: nevšední prohlídky, koncerty i výstupy na věž

Olomoucko
Mořice z letadla
Mořice – Soutěž o nejlepší jarní fotografii se rozhopdl vypsat Obecní úřad v Mořicích. Je otevřena všem, kteří pořídí nějaký pěkný snímek s jarní tematikou v Mořicích nebo okolí. Své výtvory mohou lidé posílat do konce března na e-mail obec@morice.cz.

Vyfotografujte jarní Mořice, dostanete se na výstavu

Prostějovsko
Jižní tribuna Androva stadionu
Olomoucký kraj – Obří obrazovka na Andrově stadionu v Olomouci, vybudování depozitáře muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, nebo výroba divadelní scény a kostýmů pro představení baletní pohádky Tarzan – král džungle. To jsou projekty, které se letos rozhodlo podpořit olomoucké hejtmanství.

Sigma dostala od kraje 2,5 milionu na obří obrazovku

Olomoucko
Informační brožura pro turisty
Prostějov – Nový propagační materiál pro turisty, kteří se chystají navštívit město a jeho nejbližší okolí, vydala prostějovská radnice. Obsahuje sadu trojjazyčných brožur, které tvoří jeden soubor ve společném obalu, ale lze je získat také jako samostatné tematické publikace.

Turisty láká do Prostějova nová trojjazyčná brožura

Prostějovsko
Ilustrační foto
Olomouc - Netradiční vydání části Bible se připravuje v Olomouci. Oproti bezpočtu jiných verzí největšího bestselleru všech dob bude mít ta olomoucká jednu velkou zvláštnost – kniha totiž nevznikne díky tiskařským strojům, ale bude psaná ručně stovkami lidí.

V Olomouci vzniká ručně psaná Bible

Regiony
Na ruční opisování Nového zákona dohlíží olomoucký děkan František Hanáček
Olomouc – Netradiční vydání části Bible se připravuje v Olomouci. Oproti bezpočtu jiných verzí největšího bestselleru všech dob bude mít ta olomoucká jednu velkou zvláštnost – kniha totiž nevznikne díky tiskařským strojům, ale bude psaná ručně stovkami lidí.

V Olomouci vzniká ručně psaná Bible

Olomoucko
Vizualizace nové podoby olomouckého Prioru
Olomouc - Olomoucký Prior se nejspíš v roce 2011 opravovat nebude, i když podle plánů měla jeho už jednou odložená proměna začít na jaře. Zbrzdily ji námitky jednoho z obyvatel Olomouce, dosud tak projekční tým neprosadil změnu regulačního plánu, kterou potřebuje, aby získal další potřebná razítka.

Přestavba Prioru se opět odkládá, kvůli námitkám

Ekonomika
Vizualizace nové podoby olomouckého Prioru
Olomouc – Olomoucký Prior se nejspíš v roce 2011 opravovat nebude, i když podle plánů měla jeho už jednou odložená proměna začít na jaře. Zbrzdily ji námitky jednoho z obyvatel Olomouce, dosud tak projekční tým neprosadil změnu regulačního plánu, kterou potřebuje, aby získal další potřebná razítka.

Přestavba Prioru se opět odkládá, kvůli námitkám

Olomoucko
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Pokud máte v plánu navštívit o Štědrém dnu nebo o vánočních svátcích mši, nabízíme přehled, kdy se konají ty půlnoční v jednotlivých městských i obecních kostelech na Kroměřížsku.

Půlnoční? Víme přesně kam a kdy

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Prostějovsko – Sněhová pokrývka komplikuje život hlavně lidem, lesní zvěř díky péči myslivců netrpí. „Napadl jen lehký sníh, který zvěř bez problémů prohrabe a k potravě se snadno dostane. Navíc přikrmujeme, takže hladem netrpí,“ ujistil jednatel okresního mysliveckého sdružení Jiří Procházka.

Bažantů ubývá a v lesích řádí psík a mýval

Prostějovsko
Ilustrační foto.
Prostějovsko – Za každou hanáckou vsí býval vždycky vepřín, z něhož se rozléhal do kraje kvikot prasat a šířila vůně slibující bohatou úrodu. To už v posledních letech patří téměř minulosti. Chovy vepřového zanikají v regionu jeden za druhým.

Vepříny hromadně končí. Farmáři bijí na poplach

Prostějovsko
Ilustrační foto
Kroměříž – O přilbu svatého Mořice 2010 si v sobotu v Kroměříži zasoutěží gymnazisté a školáci. Tamní farnost svatého Mořice totiž připravuje na Velkém náměstí v pořadí druhý ročník živé šachové partie. V případě deště se bude konat v tělocvičně TJ Slavia Kroměříž.

Studenti na náměstí zahrají živé šachy

Kroměřížsko
Větřák v akci
Němčicko/Pivín – Svůj zbrusu nový komediální kus sehrají recesisté z pivínského Větřáku v cíli sobotní akce Na bicyklech Němčickem. Cykloturisté z výletu po regionu dorazí do Pivína ve 14 hodin a půl hodiny nato divadelníci vystoupí u místní „hasičky“.

Výlet Němčickem zakončí Štrapáce pana poslance

Volný čas