ŠTÍTEK: Mořice

Ilustrační foto
Klatovsko – Uzavírka silnice z Dlouhé Vsi do Radešova přináší komplikace pro řidiče, ale nadšení nejsou ani provozovatelé tamních kempů, kteří mají částečně nebo zcela uzavřen příjezd. Někteří tak očekávají slabší sezonu a méně návštěvníků. Ztížen je příjezd i k některým památkám.  

Kempy kvůli uzavírce očekávají slabší sezonu

Klatovsko
Oprava památek v centru Kroměříže
Okresní město Kroměříž láká turisty nejen na tamní zámek a zahrady zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO, ale také na své malebné historické centrum. Uchování památek ve stavu, které by byly pro turisty nadále zajímavé a pro místní vytvářeli hezký prostor k běžnému životu, však není jednoduché.
13 fotografií

V Kroměříži pozlatí Pannu Marii na náměstí

Kroměřížsko
Vlaky Glacier Express s novou třídou Excellence vybavenou sedačkami české výroby
Společnost Glacier Express nasadila poprvé do běžného provozu na své spoje mezi Zermattem a Svatým Mořicem nové vozy. Moderní třída Excellence nabízí cestujícím za patřičnou cenu nejluxusnější svezení na železnici v celých Alpách. Vozidlo má i českou stopu: luxusní sedačky jsou z produkce firmy Borcad, která sídlí ve Fryčovicích na Frýdecko-Místecku.   
8 fotografií

Na sedačkách z Fryčovic na Frýdecko-Místecku se vozí cestující v celých Alpách

Podnikání
Písecký komorní orchestr.
Písek - Členové Píseckého komorního orchestru a dirigent Oldřich Vlček si dovolují pozvat posluchače a milovníky vážné hudby na tradiční podzimní koncert, který se koná v dušičkovém týdnu v sobotu 3. listopadu v 19 hodin v děkanském kostele v Písku.

Podzimní koncert se uskuteční v děkanském kostele

Volný čas
Ilustrační foto
Dobrou zprávu má pro řidiče olomoucké hejtmanství. Podle dostupných informací se totiž chystá otevřít rekonstruovaný úsek silnice mezi Prostějovem a Němčicemi už v první polovině září. Tedy o více než tři týdny dříve, než bylo původně v plánu.

Silnice na Němčice bude otevřená dřív. O týdny

Prostějovsko
Dobrochov. Ilustrační foto
Hned dvojí zastoupení v nominaci na Vesnici roku 2018 má Prostějovsko. V minulých letech se o titul nebo některou z cen ucházely obce jako Mořice, Němčice nad Hanou či Vrbátky. Letos se pokusí uspět třeba Lipová a Dobrochov. Ten se letos hlásí vůbec poprvé.

Vesnice roku: Prostějovsko má dvě želízka v ohni

Prostějovsko
V Němčicích nad Hanou se konala zajímavá církevní tradice.
Padesátka věřících se v sobotu 24. února zúčastnila v Němčicích nad Hanou zajímavé církevní tradice. Pod vedením probošta římskokatolické farnosti sv. Mořice v Olomouci, Františka Hanáčka, prošli svojí duchovní obnovou.
3 fotografie

Na Hanou přijel probošt Hanáček

Prostějovsko
Tradiční vánoční mač dvou sousedních obcí měl vysokou úroveň
Prestižní hokejová bitva. Tradičně druhý svátek vánoční se i letos utkaly dva sousedské týmy v přátelském hokejovém utkání na prostějovském stadionu. Výběry Mořic a Vrchoslavic se utkávají pravidelně již několik let. Letos se mořickým podařilo porazit vrchoslavické výsledkem 4:1.
3 fotografie

Mořice ovládly hokejové derby s Vrchoslavicemi

Hokej
Studenti kroměřížského gymnázia. Ilustrační foto
Do nově zrekonstruovaných prostor se v pondělí vrátili studenti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. „Kompletní rekonstrukce části domova mládeže za pětatřicet milionů korun byla uhrazena i z finanční náhrady za majetek nevydaný v rámci církevních restitucí,“ podotkl mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka s tím, že práce byly součástí několik let trvající opravy celé budovy.

Arcibiskupské gymnázium má opravený domov mládeže, pomohly i peníze z restitucí

Kroměřížsko