ŠTÍTEK: Mořice

Ilustrační foto.
Mořice - Zatím bez obchodu se musejí obejít v Mořicích na jihu Prostějovska. Prodejnu sice v centru obce se zhruba pěti sty obyvateli mají a donedávna v ní lidé pečivo či pití koupit mohli.

Pro rohlíky musejí dojíždět

Prostějovsko
Hasiči spevňují stropy po pádu zdi v Pekařské ulici v Olomouci
Olomouc – Kusy zdiva dopadly ve středu odpoledne na chodník v rušné Pekařské ulici v centru Olomouce. Zdravotníci museli ošetřovat zraněné. Jednomu muži zachránilo život, že uskočil do budovy, která se částečně zřítila. Byla přitom nedávno opravena. Policie celou ulici uzavřela, náhradní autobusy uzavírka poslala přes ulici Dobrovského.
11 fotografií

Na chodce se v Olomouci zřítil kus zdi. Zranil maminku s kočárkem

Nehody
Ramón Vargas
Olomouc - Jeden z nejlepších světových tenoristů Ramón Vargas vystoupí 2. května společně s Moravskou filharmonií Olomouc na Výstavišti Flora v pavilonu A. Zahájí 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc.

Dvořákovu Olomouc zahájí světový tenor Ramón Vargas

Hudba
Silnice mezi Výšovicemi a odbočkou na Pivín
Němčice nad Hanou – Popraskaná krajnice v obou směrech, díry ve vozovce, vybouleniny. Taková je realita silnice druhé třídy číslo 433 hned na několika úsecích na Prostějovsku. Zatímco mezi Němčicemi nad Hanou a odbočkou do Pivína je silnice ve velmi dobrém stavu, jinde už to zdaleka tak slavné není a na některých místech rychlost upravují značky snižující rychlost.
5 fotografií

Řidiči si oddechnou. Děravá silnice do Němčic dostane nový povrch

Prostějovsko
Chrám svatého Mořice v Kroměříži. Ilustrační foto
Kroměříž – Čtyři památky v historickém centru Kroměříže čeká v letošním roce dílčí oprava. Do rekonstrukce dvou domů, zídky naproti zámku a chrámu svatého Mořice se bude investovat asi 1,8 milionu korun. „Z toho 755 tisíc korun činí dotace ministerstva kultury z Programu regenerace městské památkové rezervace," upřesnil starosta města Jaroslav Němec.

Hned čtyři památky 
v centru Kroměříže čeká letos oprava

Kroměřížsko
Na kroměřížském zámku vystaví během letošních Poutních dnů také kopii známého Turínského plátna.
Kroměříž – Česká, moravská i slovenská poutní místa se ve dnech 18. a 19. března představí na kroměřížském zámku. Návštěvníci tam najdou programy poutí pro rok 2016 a s tím související nabídku služeb pro jejich účastníky. „Na zámku pak bude vystavena také kopie vzácné relikvie, Turínského plátna," upozornila mluvčí kroměřížského pracoviště Národního památkového ústavu Dagmar Šnajdarová.

Poutní dny v Kroměříži nabídnou i kopii Turínského plátna

Volný čas
Koupaliště v Mořicích
Mořice – Vedení obce Mořice hledá nového provozovatele pro své obecní koupaliště. V předchozích letech se o provoz venkovního koupání starala obec, která se letos rozhodla koupaliště dočasně pronajmout soukromému provozovateli. Na lednovou výzvu, která končí posledního února, se zatím nikdo nepřihlásil. Vedení obce proto bude o budoucnosti koupaliště jednat.
5 fotografií

Kdo se postará o koupaliště v Mořicích? Zn.: Rádi by tam i občerstvení

Prostějovsko
Kostel svatého Mořice v Kroměříži hostil 18.února benefiční koncert pro Ondru z Kostelan, vybrané peníze poputují na transparentní konto Ondra.
Kroměříž, Kostelany – Benefiční koncert pro devatenáctiletého Ondru z Kostelan, který bojuje s vážnou nemocí, pořádali ve čtvrtek v kostele svatého Mořice v Kroměříži kostelanská základní škola a tamní starosta Jan Petřík. Na programu se podíleli i žáci Základní umělecké školy z Hulína a soukromá základní umělecká škola D-MUSIC z Kroměříže, čímž vznikl zhruba hodinový program.
29 fotografií

Na benefici pro nemocného Ondru se vybralo 54 tisíc korun

Kroměřížsko
Devatenáctiletý Ondra z Kostelan bojuje s těžkou formou rakoviny: po amputaci nohy jej čeká další složitá léčba, obec mu proto zřídila konto, na které mohou lidé přispět.
Kostelany, Kroměříž – Příběh devatenáctiletého Ondry z Kostelan, který trpí vzácnou formou onkologického onemocnění, přiblížil čtenářům na začátku letošního roku i Kroměřížský deník. Chlapec s maminkou popisovali svůj životní příběh a zároveň děkovali všem dobrým lidem, kteří při rodině v těžkém období stáli.

Nemocnému Ondrovi z Kostelan pomůže i benefice

Kroměřížsko
Do Švýcarska dorazil Atlas Craft Team až den před závodem. Jiří Ročárek (druhý zprava) skončil na La Diagonele na 25. místě, Adéla Boudíková v ženské konkurenci desátá. Servis jim dělal Jiří Ročárek starší (vlevo) a Tomáš Kunstmueller.
Svatý Mořic - Ve švýcarském údolí Engadin nedaleko Svatého Mořice se v sobotu jel třetí díl elitní laufařské série Visma Ski Classics. La Diagonelu na 55 kilometrů ovládl Nor Petter Eliassen, mezi ženami kralovala Švédka Britta Johanssonová Norgrenová před Češkou Kateřinou Smutnou s rakouským pasem.

Ročárek táhl peloton, pak chyboval

Žďársko
Oslavy maršála Radeckého v Olomouci
Olomouc - Vojenské hudební soubory a divadelní repliky osvětlující historii olomoucké vojenské pevnosti opět zaplní centrum města. U příležitosti Oslav maršála Radeckého se poslední srpnový víkend promění Olomouc ve vojenskou pevnost a na návštěvníky čeká bohatý program jak na Horním náměstí, tak v kostele svatého Mořice.

Olomouc opět pevností maršála Radeckého. Dorazí mažoretky i Laudon

Olomoucko