ŠTÍTEK: Mořice

Miloslav Pojsl, církevní historik a historik umění
Olomouc /STARTUJEME SERIÁL "VE STÍNU OLOMOUCKÝCH KOSTELŮ"/ - Kostel není místem určeným jen věřícím. Je plný historie a umění. Nejen proto patří mezi nejnavštěvovanější památky. „Každý je jakousi galerií umění, s obrazy, plastikami a dalšími uměleckými předměty. Je o ně tedy velký zájem, lákají návštěvníky Olomouce, ale i samotné Olomoučany," říká Miloslav Pojsl, církevní historik Cyrilometodějské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Každý kostel je jakousi galerií umění, tvrdí církevní historik

Olomoucko
Kostel sv. Mořice na Mouřenci
Annín – Kostel sv. Mořice na Mouřenci o víkendu opět otevře své dveře. Pokračuje tam cyklus akcí Léto na Mouřenci 2015. Tentokrát jsou zvány především děti.

Mouřenec zaplní v neděli děti

Klatovsko
Mořice
Němčice nad Hanou, Mořice – Úspěch v krajském kole soutěže Vesnice roku zaznamenaly letos dva zástupci z Prostějovska. Jak Němčice nad Hanou, tak Mořice tak zvětšily sbírku svých ocenění. Ani jedna z obcí se sice nestala Vesnicí Olomouckého kraje, obě ovšem získaly ocenění za práci obce v určité oblasti. A s tím spojenou finanční odměnu.

Vesnice roku na Prostějovsko nemíří, ceny však obce získaly

Prostějovsko
Mořice
Němčice nad Hanou, Mořice – Hned dvě obce z Prostějovska se ucházejí o titul v soutěži Vesnice roku. Jak Němčice nad Hanou, tak Mořice už se v minulosti klání zúčastnily. A nejednou úspěšně. Němčice například loni získaly ocenění v podobě Bílé stuhy za práci s mládeží. Druhý z prostějovských uchazečů se zase dočkal před několika lety odměny za údržbu zeleně a loni zvítězil za spolupráci zemědělství a obce.

Boj o stuhy začíná. Němčice jdou do klání s kulturou, Mořice s knihovnou

Prostějovsko
Ilustrační foto
Prostějovsko – Jednání se pomalu rozbíhá v několika obcích na Prostějovsku po víkendových opakovaných volbách do zastupitelstev. Například ve Slatinkách už proběhla první informační schůzka. „V pondělí jsme se setkali, teď čekáme, jak se druhá strana vyjádří. K tomu, jak jednání probíhalo a s čím jsme do něj šli, vám však zatím neřeknu," oznámil starosta Slatinek Jaromír Crha.

Ve Slatinkách se po volbách začíná jednat, jinde se vyčkává

Prostějovsko
Ilustrační foto.
Prostějovsko – Ve čtyřech obcích na Prostějovsku půjdou v sobotu lidé k volbám. Od sedmi do dvaadvaceti hodin mohou v Mořicích, Hrušce, Tvorovicích a Slatinkách opět rozhodovat o složení obecního zastupitelstva. Ta, která vznikla po říjnových volbách, se totiž rozpadla. V důsledku toho poklesl počet členů vedení obce pod zákonnou mez. Komunální volby se proto v těchto čtyřech obcích budou opakovat. 

Mořice, Hruška, Tvorovice a Slatinky jdou znovu k volbám, už o víkendu

Prostějovsko
Lenka Filipová.
Olomouc – Koncertem zpěvačky Lenky Filipové ve středu večer odstartuje další ročník olomouckého Festivalu vánoční hudby u svatého Mořice. Během dvou týdnů si diváci vychutnají také promítání filmu Cyril a Metoděj Apoštolové Slovanů v kině Metropol nebo varhanní koncert Pavla Svobody.

Zkuste Festival vánoční hudby u Mořice, vystoupí i Lenka Filipová

Hudba
Mořice
Mořice – Ani ne měsíc po volbách se spekuluje o dalších předčasných volbách. Po té, co na ně čekají po rozpadu nového zastupitelstva ve Slatinkách se o stejné možnosti mluví i v Mořicích. Opozice se domnívá, že je riziko reálné. „Budeme chtít zabránit opakování voleb, ta možnost tu však reálně je," domnívá se lídr jedné z opozičních kandidátek Martin Obruča.

Zopakuje se scénář ze Slatinek? V Mořicích se mluví o pádu zastupitelstva

Prostějovsko