ŠTÍTEK: Mount Everest

Slaněním z Žižkovského vysílače v Praze prezentoval 7. prosince bývalý pražský primátor a horolezec Pavel Bém (vpravo) knihu K2 - Královna hor. Vlevo na snímku je slovenský člen expedice Tomáš Petrík.
Praha - Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) se po delší odmlce objevil na veřejnosti. Na pražském žižkovském vysílači dnes pokřtil knihu K2 - Královna hor, jejíž je spoluautorem. Kniha pojednává o Bémově expedici na K2 v roce 2012. Na politická témata se na akci plné legend světového horolezectví nedostalo. Pražská ODS, jejímž byl kdysi Bém předsedou, dnes bude jednat o případném návrhu na zrušení organizace na Praze 10 a 11.

Exprimátor Bém se objevil po delší době na veřejnosti, pokřtil knihu o K2

Česko
Ilustrační foto
Břeclav – Břeclav bude jedním ze 140 měst České republiky, která přivítají Snow Film Fest. Divákům nabídne celovečerní pásmo filmů o extrémním lyžování, snowboardingu, zimním lezení a dalších zimních sportech. Výběr nejlepších filmů se zimní tematikou promítnou v kině Koruna v úterý jedenáctého listopadu.

Břeclavské kino Koruna láká na mrazivý festival

Volný čas
V kroměřížském kině Nadsklepí připravili maraton adrenalinových fil­mů.
Kroměříž – Snow film festu se v sobotu poprvé dočkali i lidé z Kroměříže. Projekt, který v současné době probíhá ve dvouset městech České republiky i Slovenska, nabídl filmy o extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak se vyrovnávají se situacemi na pokraji života a smrti.
3 fotografie

Kino nabídlo maraton adrenalinových filmů

Volný čas
Lyžař na monoski. Ilustrační foto
Jihlava – Hory, sníh, dobrodruzi, horolezci, skialpinisté a u všeho nezbytná kamera. V úterý večer se budou v kině Dukla promítat snímky v rámci Snow film festu. Diváky čeká tříhodinový maraton nevšedních snímků. Pásmo zahrnuje filmy, které byly v předchozím roce oceněny na nejprestižnějších světových festivalech.

Snow film fest představí zimní filmy

Volný čas
Houpací koně.
Vratislavice nad Nisou - V druhé polovině října vyráží Houpací koně na miniturné spolu se slovenskými Kolowrat a druhým hostem Kittchenem. Ve Vratislavicích udělají zastávku dnes 24. října v Desítkách. Akce začne v 19.30.

Houpací koně nabídnou dvě další kapely

Volný čas
Belgičtí Thot.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR, VIDEO/ - Belgičtí Thot, předkapela Young Gods, v pátek 24. října v Předlicích točí vystoupení. Přijdete? Co a proč nás už večer čeká? To prozradil František Podrápský, ladič pián z Tajnýho studia.

Tajný studio zve na speciální koncert

Hudba
Belgičtí Thot.
Ústí nad Labem - Belgičtí Thot, předkapela Young Gods, v pátek 24. října v Předlicích točí vystoupení. Přijdete? Co a proč nás už večer čeká? To prozradil František Podrápský, ladič pián z Tajnýho studia.

Tajný studio zve na speciální koncert

Volný čas
Nový rychlovlak teď jezdí z Prahy až do Vídně. V prosinci si cestu prodlouží až do Štýrského Hradce.
Brno, Vídeň - Dojet vlakem z Brna do Vídně za hodinu a půl? A z Břeclavi ještě rychleji? To můžou cestující už od léta, kdy České dráhy nasadily svůj první rychlovlak Railjet. Dnes jich už na českých a rakouských kolejích jezdí pět a další dva přibudou do konce roku. Nový rychlovlak teď jezdí z Prahy až do Vídně. V prosinci si cestu prodlouží až do Štýrského Hradce.
29 fotografií

Z Brna do Vídně? Pohodlně a s plným břichem

Jihomoravský kraj
Nový rychlovlak teď jezdí z Prahy až do Vídně. V prosinci si cestu prodlouží až do Štýrského Hradce.
Brno, Vídeň - Dojet vlakem z Brna do Vídně za hodinu a půl? A z Břeclavi ještě rychleji? To můžou cestující už od léta, kdy České dráhy nasadily svůj první rychlovlak Railjet. Dnes jich už na českých a rakouských kolejích jezdí pět a další dva přibudou do konce roku. Nový rychlovlak teď jezdí z Prahy až do Vídně. V prosinci si cestu prodlouží až do Štýrského Hradce.
29 fotografií

Z Brna do Vídně? Pohodlně a s plným břichem

Brněnsko
František Kele
Bratislava - Známý slovenský horolezec a cestovatel František Kele zahynul ve Vysokých Tatrách. Informovala o tom slovenská média. Osmasedmdesátiletý Kele, který v roce 1984 vedl první úspěšný československý pokus o zdolání nejvyšší hory světa Mount Everestu, zemřel v neděli po pádu ze zhruba třímetrové výšky, při němž si poranil hlavu. Neštěstí se stalo během závodu vysokohorských nosičů Sherpa Rallye na Chatu pod Rysy, podle čas.sk Kele soutěž sledoval.

Ve Vysokých Tatrách zahynul známý slovenský horolezec Kele

Svět
Ilustrační foto
Ústí nad Orlicí – V ústeckém klubu Malá scéna v pondělí startuje 12. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.  Festival je svým zaměřením a rozsahem bezesporu výjimečný. Letos potěší fanoušky outdoorových filmů v šestatřiceti městech České republiky a  čtyřech městech na Slovensku, filmy ovšem uvidí i diváci v Rusku, konkrétně ve městě Velikij Ustjug.

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Ústí startuje

Orlicko
Expedice zahraje na Kilimandžáru kriket pro charitativní účely.
Kilimandžáro – Mapa, stan, pití a jídlo. To je nezbytné, pokud chce člověk pokořit zasněžený vrcholek nejvyšší africké hory Kilimandžára. Pálka, míček, helma. I to je nezbytné, pokud chcete překonat světový rekord v kriketu v nejvyšší nadmořské výšce. Dva týmy se pustily do osmidenního náročného zdolávání úbočí spící sopky, aby si zahrály kriket v kráteru pokrytém ledem těsně pod vrcholkem, ve výšce 5785 metrů.

Expedice se pokusí překonat rekord, zahraje kriket na Kilimandžáru

Svět
Jičínští Delfíni.
Jičín – Pohádkový festival tradičně poskytuje veřejnosti širokou škálu atrakcí a volnočasových aktivit. Tuto bohatou nabídku bychom rádi v letošním roce doplnili o vodní radovánky, zvláště je-li Pelíšek nejenom ochráncem skal, ale také vody.

Klub Delfín: Dopelášíme s Pelíškem na Sněžku

Jičínsko
Táborové soustředění šumperského dětského sboru Motýli ve středisku Švagrov ve Vernířovicích.
Vernířovice – Sborový zpěv se v těchto dnech rozléhá střediskem ekologické výchovy Švagrov ve Vernířovicích. Své prázdninové soustředění zde má Šumperský dětský sbor, který se zde připravuje na šestnáctidenní koncertní turné po Itálii, na které odjede 13. září.
15 fotografií

Tábor Motýlů má téma italského putování

Volný čas
Fotbalový kouč Luboš Prokopec při tréninku.
Hradec Králové - Tohle bude výstup na Everest. Doslova a do písmene. Himalájský obr může sloužit jako správné synonymum rovnající se současné velikosti plzeňského týmu na české fotbalové mapě. Jeho moc v neděli 17. srpna okusí hradečtí ,,votroci".

Výstup na Everest. 'Votroci' jdou na obra

Fotbal