ŠTÍTEK: nadace

Dobří andělé na Příbramsku.
/FOTOGALERIE/ Od vzniku nadace v roce 2011 Dobří andělé pomohli už 7000 rodinám, 77 pochází z Příbramska. Své o pomoci Dobrých andělů ví i manželé Martina a Petr z Březnice, kteří vychovávají pětiletého Dominika. Před rokem mu lékaři diagnostikovali leukémii. Od té doby se svou maminkou tráví Dominik mnoho času v nemocnici a dojíždí na plánované hospitalizace, kde mu lékaři podávají chemoterapii.
3 fotografie

Dobří andělé pomáhají i na Příbramsku

Příbramsko
Ilustrační foto
Nové Město na Moravě – Příspěvek z nadačního fondu firmy ČEZ ve výši 120 tisíc korun podpoří vznik dalšího „oranžového“ přechodu pro chodce v novoměstských ulicích. V pořadí už třetího. Tentokrát se vylepšení dočká „zebra“ v ulici Maršovská u železničního přejezdu, která bude upravena na bezpečnější v rámci projektu Oranžový přechod 2019.

Za příspěvek z nadace v Novém Městě vylepší už třetí přechod

Žďársko
Barron Hilton (vpravo) na snímku s bývalým americkým prezidentem Ronaldem Reaganem
Ve věku 91 zemřel druhý syn zakladatele slavné hotelové sítě Barron Hilton. Informaci zveřejnila nadace Conrada N. Hiltona. Nejstarší žijící člen hoteliérské dynastie stál jako zakládající majitel klubu Los Angeles Chargers u zrodu americké Národní fotbalové ligy a výrazně přispěl k růstu impéria svého otce.

Zemřel slavný hoteliér Barron Hilton. Dědicům odkázal jen zlomek majetku

Svět
Fanoušci fotbalistů Slavie. Ilustrační snímek
Členové vedení fotbalové Slavie vyzvali fanoušky, aby se před nedělním pražským derby na Spartě přidali k akci s vhazováním plyšáků na trávník. Příznivci domácího týmu plánují před výkopem šlágru 10. ligového kola zasypat plyšovými krysami, hady a prasaty hráče hostí, kteří v minulosti působili na Letné, především záložníka červenobílých Nicolaeho Stanciua. Slavia podle její šéfa Jaroslava Tvrdíka přispěje za každého plyšáka na hrací ploše stokorunou na nadaci.

Stovka za každého vhozeného plyšáka. Fotbalová Slavia podpoří nadaci

Fotbal
Ilustrační foto.
Hlasité pískání, které nejde snést déle než několik desítek vteřin. Po delší době, je hluk tak nesnesitelný, že dokáže způsobit nevolnost a může i poškodit sluch. Takto působí akustický systém LRAD 100X, který zaplatila pro jihočeskou policii Nadace ČEZ.

Policisté se dovybavují, platí to Nadace ČEZ

Českobudějovicko
Exhibiční utkání na hřišti v Souši.
Mostecký autodrom přispěl částkou 22 tisíc korun Nadaci policistů a hasičů, jejímž cílem je pomoci rodinám příslušníků, kteří zemřeli nebo se ve službě vážně zranili. Symbolický šek předal zástupkyni nadace Haně Procházkové výkonný ředitel společnosti Autodrom Most Ivo Diviš v přestávce benefičního fotbalového utkání mezi týmem policistů a hasičů a týmem Real TOP Praha složeným z osobností kulturního a sportovního života.
27 fotografií

Podpořili rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli nebo se zranili ve službě

Fotbal
Exhibiční utkání na hřišti v Souši.
Mostecký autodrom přispěl částkou 22 tisíc korun Nadaci policistů a hasičů, jejímž cílem je pomoci rodinám příslušníků, kteří zemřeli nebo se ve službě vážně zranili. Symbolický šek předal zástupkyni nadace Haně Procházkové výkonný ředitel společnosti Autodrom Most Ivo Diviš v přestávce benefičního fotbalového utkání mezi týmem policistů a hasičů a týmem Real TOP Praha složeným z osobností kulturního a sportovního život
27 fotografií

Podpořili rodiny policistů a hasičů, kteří zemřeli nebo se zranili ve službě

Fotbal
Ivan Langer
/ROZHOVOR/ Bývalý poslanec, vicepremiér a ministr vnitra Ivan Langer se nyní věnuje advokacii, své soukromé vysoké škole a nadaci Bezpečná Olomouc, kterou zakládal a která v těchto dnech oslaví 25 let svého vzniku. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal nejen o začátcích nadace, ale i o tom, zda se chtěl nedávno vrátit do politiky, o kauze Vidkun, Andreji Babišovi, mateřské ODS a olomoucké koalici.  
9 fotografií

Ivan Langer: Chci ODS ve vládě

Česko
Více než stoletá kaplička v Hostech je opět jako nová.
Hosty - Do obecní kroniky obce Hosty na Českobudějovicku se návesní kaple zapsala naposledy roku 1911, kdy si prošla poslední rekonstrukcí. Nyní se tuto chátrající pamětihodnost podařilo po více než sto letech opět zachránit i díky 73tisícovému příspěvku Nadace ČEZ. Kaple byla postavena v roce 1899.

Více než stoletá kaplička v Hostech je jako nová

Českobudějovicko
Nový lanový naviják.
Mirovice - Od srpna může mirovická zásahová jednotka dobrovolných hasičů využívat při řešení problémů u dopravních nehod nový lanový naviják ComeUp Rhino-15. Odborná firma jej díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ namontovala na přední část zásahového vozidla Tatra 815.
2 fotografie

U nehod pomůže hasičům nový lanový naviják

Písecko
Ilustrační foto.
Zliv - Donedávna nevyužitá plocha v Autokempu Mydlák se k radosti místních dětí a rekreantů proměnila v atraktivní Oranžové hřiště. Nové hřiště mohou využívat děti od dvou do dvanácti let. Projekt podpořila Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun.

Zlivské děti si mohou hrát na novém hřišti

Českobudějovicko
Ilustrační foto.
Česko potřebuje podle ministerstva životního prostředí 10 milionů nových stromů. Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, půdní eroze, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. Nadace ČEZ vypisuje od roku 2011 granty na výsadbu, loni obcím darovala 3,7 milionu.

Dřevěničtí chtějí do vesnice vrátit stromy

Jičínsko
Z 10. ročníku běžeckého závodu Dačického 12 v Kutné Hoře.
/FOTOGALERIE/ Stalo se už dobrý zvykem, že krosový běh na 12 kilometrů údolím Vrchlice a Bylanky, který pořádá spolek Club Deportivo Kutná Hora, podporuje Nadační fond Českého rozhlasu Světluška. Nejinak tomu bude i letos. Noční Běh pro světlušku odstartuje v pátek 9. srpna ve 21 hodin od chrámu sv. Barbory, o hudební program se postará Pekař.
118 fotografií

Běh Dačického 12 opět podpoří nadaci Světluška

Ostatní sporty
Vysazení pamětního stromu se uskutečnilo 23. října v Liberci v rámci oslav 50. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Na snímku je Ondřej Petrovský.
/ROZHOVOR/ Ondřej Petrovský působí jako ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody už od roku 2006. Loni nadace oslavila 25. výročí své existence a za tu dobu podpořila celou řadu menších i větších projektů zaměřujících se na ochranu přírody. „Když se naskytla možnost pomáhat přírodě i aktivně prostřednictvím nadace, nemusel mě k tomu nikdo přemlouvat,“ svěřil se Petrovský. Lásku k přírodě u něj formoval skautský oddíl.

Ondřej Petrovský: Nejhorší mají Jizerky za sebou, ale vyhráno ještě nemají

Liberecko