ŠTÍTEK: nákladní auto

Hromadná nehoda v tunelovém komplexu Blanka.
Hromadná nehoda několika vozidel se stala ve středu 12. června kolem třetí hodiny odpoledne v tunelovém komplexu Blanka. Kvůli nehodě byl zastaven provoz v Dejvickém a Bubenečském tunelu ve směru na Troju. Podle policistů měl nákladní automobil narazit do kolony jedenácti aut. Podle záchranářů se nikdo nezranil. Krátce po 19:00 byla všechna havarovaná auta odtažena a provoz opět obnoven.
5 fotografií

Hromadná nehoda 11 aut v Praze: Provoz v Bubenečském tunelu byl již obnoven

Nehody
Autor článku Vlastimil Tělupil na snímku s Tatrou 111
Legendární nákladní automobil Tatra 111, který se začal vyrábět v roce 1942, se stal neodmyslitelnou součástí poválečné obnovy Československa. Tento robustní stroj sloužil nejen v armádě, ale i v civilním sektoru, a jeho výroba byla ukončena v roce 1962. Příběh Pavla, který si splnil svůj sen a získal vlastní Tatru 111, je důkazem, že vytrvalost a odhodlání mohou vést k úspěchu. Přečtěte si vzpomínku Vlastimila Tělupila z Hustopečí.
4 fotografie

Tatra 111: Od vojny k veteránským srazům. Inspirativní příběh nadšence

Čtenář reportér
Zahájení stavby nové okružní křižovatky na silnici I/54 ve Veselí nad Moravou.
/VIDEO/ Zahájení stavby nové okružní křižovatky ve Veselí nad Moravou je především ve znamení čtyřek. A to nejen díky tomu, že by se po dokončeném kruhovém objezdu na silnici čtyřiapadesát měli řidiči projíždět za čtyři měsíce. Jde o čtvrtou okružní křižovatku na státní silnici ve městě. Staveniště firma převzala sice třetího, ale ve čtvrtém měsíci roku 2024.
14 fotografií

Bezpečnější doprava ve Veselí. Stavba okružní křižovatky na I/54 začala

Hodonínsko
Stavba kruháku v Krhanicích začne 2. dubna a má trvat půl roku.
/FOTO, VIDEO/ Zděšení a nevoli vyvolala u obyvatel Krhanic informace o chystané půl roku trvající stavbě okružní křižovatky u podjezdu železnice. Právě tam se kříží krajské silnice II/106 od Týnce nad Sázavou do Kamenného Přívozu a III/1065 do Lešan a III/1066 do starých Krhanic. Krajská správa a údržba silnic stavbu zahájí už v úterý 2. dubna.
34 fotografií

Stavba kruháku zavře na půl roku silnici v Krhanicích. Místním zkomplikuje život

Benešovsko
Náš první rekordman mezi řidiči nákladních automobilů pan Oldřich Hudeček
Různé sportovní rekordy se zapisují do tabulek, píše se o nich v novinách a časopisech a některé rekordy i s jejich aktéry bohužel upadají do zapomnění. Proto bych chtěl připomenout našeho prvního rekordmana mezi řidiči nákladních automobilů, pana Oldřicha Hudečka z ČSAD Bojkovice, který za 39 roků ujel s nákladními automobily 3 250 000 kilometrů bez nehody a pokuty.
5 fotografií

Náš první rekordman mezi řidiči nákladních automobilů pan Oldřich Hudeček

Čtenář reportér
Silnice mezi Vysokým Újezdem a Kozolupy.
/VIDEO, FOTO/ Obyvatele Vysokého Újezdu a Kozolup trápí už dlouhé roky nákladní vozy, které převážejí štěrk z lomu Čeřinka a expedice Mořina. Před vjezdem do obcí proto nechali umístit před několika lety dopravní značky se zákazem vjezdu nákladním vozům nad 8 tun s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhu. To znamená, aby mohla nákladní auta vjet do obce, jen když do ní vezou náklad. A v tom je kámen úrazu. Nákladní vozy stále vesnicemi projíždějí.
17 fotografií

Vysoký Újezd a Kozolupy trápí nákladní auta z lomů, která porušují zákaz vjezdu

Berounsko
Traktor Zetro Proxima ze současné produkce.
Nejen v minulosti, ale i v současnosti se v České republice vyrábějí automobily, autobusy, trolejbusy i motocykly. Historie ukazuje, že jich je a byla celá řada. Nachystali jsme pro vás malého průvodce, který ukazuje místa, kde se nyní výroba dopravních prostředků v Česku nachází nebo kde se úžasné motorové stroje vyráběly dříve. Zavzpomínejte si s námi na dodnes slavné i na některé zapomenuté motoristické značky.
26 fotografií

Lesk a bída motoristického průmyslu: Co za skvosty se u nás vyrábělo a vyrábí

Automagazín
Vyšetřování nehody v Teplicích. Skupova a Doubravská ulice.
Řadu diskuzí vyvolala středeční tragická dopravní nehoda, při které v teplické části Trnovany zemřela seniorka. Usmrtila ji těžká míchačka betonu, která vyjížděla ze Skupovy ulice v Teplicích a odbočovala vlevo do Doubravské ulice. Řidič stavebního stroje si podle prvotní výpovědi ničeho nevšiml a pokračoval v jízdě. Policie ho hodinu po nehodě zajistila až v 10 kilometrů vzdálených Chabařovicích. Příčina nehody je v šetření. Ve hře je i zabiják mrtvý úhel. A také chování chodkyně. Více k tomu níže v pokračování středeční nehody.

Lidé odsuzují řidiče z míchačky. Nepřímým zabijákem mohl ale být mrtvý úhel

Nehody