ŠTÍTEK: nákladní auto

Kamion se nevešel, narazil.
Zřejmě nepozornost a špatný odhad mohou za havárie, ke kterým dopravní policie vyjíždí k železničnímu viaduktu v Borohrádku. Ne jinak tomu bylo v úterý dopoledne, kdy se podjezd stal překážkou pro projíždějící nákladní auto.

Náklaďák narazil do mostu. Nevešel se pod něj

Nehody
Rekonstrukce kritické situace.
Pasov - Český řidič nákladního auta v lednu na B12 u Freyungu začal předjíždět a manévr nepřerušil, ani když v protisměru viděl přijíždět jiné účastníky provozu, které tak vystavil nebezpečí.

Sousedé budou soudit českého řidiče

Z okolí
Ilustrační foto.
Kamiony nebudou smět v zimě v případě špatného počasí nebo husté dopravy předjíždět na dvou úsecích dálnice D1 na Vysočině. Opatření bude zatím platit od prosince do konce února příštího roku. Na zákaz řidiče upozorní elektronické dopravní značky, informovalo dnes ČTK ministerstvo dopravy. Upřesnilo tak informace premiéra Andreje Babiše (ANO). Dopravci kvitují, že nejde o celoplošný zákaz. S konkrétními úseky se však musí seznámit.
11 fotografií

Pouze vpravo. Od prosince nebudou smět kamiony na dvou úsecích D1 předjíždět

Ekonomika
Ilustrační foto.
V Novém Městě nad Metují se opět po roce konala humanitární sbírka. Občané mohli přivézt nepotřebné oblečení, nádobí, lůžkoviny a další domácí potřeby do areálu kasáren, kde bylo přistavené nákladní auto Diakonie Broumov, která poskytuje pomoc lidem v sociální nouzi.

Sbírka pomohla lidem v nouzi

Náchodsko
Dopravní nehoda u nemocnice v Jeníkovské ulici v Čáslavi.
Jen den poté, co osobní vůz srazil na přechodu tři děti, došlo téměř na stejném místě před nemocnicí v Jeníkovské ulici k další dopravní nehodě. Tentokrát nákladní automobil značky Volvo v pátek 15. listopadu srazil muže ročníku narození 1952 mimo přechod pro chodce. I přes veškerou snahu se ho záchranářům nepodařilo udržet při životě.

Tragický střet: nákladní auto srazilo muže před čáslavskou nemocnicí

Nehody
V devatenácti řidičem autobusu?
V Deníku ze 7.11.2019 jsem si se zájmem přečetl článek "V devatenácti řidičem? Jen v nouzi", kde se píše o tom, že dopravci chtějí řešit nedostatek řidičů autobusů a nákladních automobilů snížením věkového limitu u řidičů. Nemám dopravní průmyslovku, ale znám život a hlavně praxi v dopravě. Proto mám z tohoto článku krajně rozporuplné pocity.

V devatenácti řidičem autobusu?

Čtenář reportér
Z místa nehody
Hrozivě vypadající dopravní nehoda, která se stala v úterý dopoledne u Kfel na Bečovsku, měla tentokrát šťastný konec. Nákladní auto sjelo sice z mostu ke korytu řeky Teplá, kde skončilo na střeše, ale řidič z toho vyvázl jen s lehčím poraněním na hlavě.

Kamion spadl k řece Teplá, doprava na Plzeň stála

Nehody
Plné nádrže nafty jsou lákadlem pro zloděje
Kdosi připravil nákladní automobil značky Volvo o naftu. Šofér auto zaparkoval u bývalé čerpací stanice PHM v katastru Dolního Dvořiště. V sobotu krátce po půlnoci se k němu dostal zloděj. S pomocí násilí otevřel víčko od nádrže a odčerpal z ní 70 litrů motorové nafty. Způsobil tak škodu odhadem za téměř čtyři tisíce korun.

Nákladní auto přišlo o naftu v nádrži

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
K dopravní nehodě došlo v pátek v Ptácké ulici v Mladé Boleslavi. Srazilo se zde osobní auto s nákladním. Řidička osobního vozu zůstala po střetu zaklíněná uvnitř.

Při nehodě auto odlétlo na kočárek

Nehody
Ilustrační foto
Lehkým zraněním řidiče autobusu ošetřeným na místě zdravotnickou záchrannou službou skončil po třinácté hodině karambol na 61. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. „V autobusu cestovalo kromě dvou řidičů také dalších dvanáct lidí,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda s tím, že nikdo další při střetu ke zdravotní úhoně nepřišel.

KRIMI MIX: Autobus zastavil o zadní část nákladního auta

Nehody
Nehoda na dálnici D5 si vyžádala lidský život.
/FOTOGALERIE/ Krátce po druhé hodině se na 20,5 kilometru ve směru na Prahu odehrála na dálnici D5 vážná dopravní nehoda. Ta si vyžádala život řidiče osobního vozidla. Nehoda se stala v místě zúžení, kde byla snížená rychlost. „Řidič osobního automobilu Škoda Octavia narazil zezadu do nákladního automobilu,“ řekla k nehodě Marcela Pučelíková, mluvčí berounských policistů.
2 fotografie

Nehoda na dálnici D5 si vyžádala lidský život

Nehody
V pražské Uhříněvsi se vlak srazil s nákladním autem.
/VIDEO/ Policie v sobotu obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení řidiče kamionu, který se v pátek srazil s osobním vlakem na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi. Proč před nehodou zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel, osmašedesátiletý cizinec zatím neřekl. Novinářům to řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.
15 fotografií

Nehoda v Uhříněvsi: Řidič kamionu byl obviněn z obecného ohrožení

Nehody