ŠTÍTEK: nákladní auto

Zahájení stavby nové okružní křižovatky na silnici I/54 ve Veselí nad Moravou.
/VIDEO/ Zahájení stavby nové okružní křižovatky ve Veselí nad Moravou je především ve znamení čtyřek. A to nejen díky tomu, že by se po dokončeném kruhovém objezdu na silnici čtyřiapadesát měli řidiči projíždět za čtyři měsíce. Jde o čtvrtou okružní křižovatku na státní silnici ve městě. Staveniště firma převzala sice třetího, ale ve čtvrtém měsíci roku 2024.
14 fotografií

Bezpečnější doprava ve Veselí. Stavba okružní křižovatky na I/54 začala

Hodonínsko
Stavba kruháku v Krhanicích začne 2. dubna a má trvat půl roku.
/FOTO, VIDEO/ Zděšení a nevoli vyvolala u obyvatel Krhanic informace o chystané půl roku trvající stavbě okružní křižovatky u podjezdu železnice. Právě tam se kříží krajské silnice II/106 od Týnce nad Sázavou do Kamenného Přívozu a III/1065 do Lešan a III/1066 do starých Krhanic. Krajská správa a údržba silnic stavbu zahájí už v úterý 2. dubna.
34 fotografií

Stavba kruháku zavře na půl roku silnici v Krhanicích. Místním zkomplikuje život

Benešovsko
Náš první rekordman mezi řidiči nákladních automobilů pan Oldřich Hudeček
Různé sportovní rekordy se zapisují do tabulek, píše se o nich v novinách a časopisech a některé rekordy i s jejich aktéry bohužel upadají do zapomnění. Proto bych chtěl připomenout našeho prvního rekordmana mezi řidiči nákladních automobilů, pana Oldřicha Hudečka z ČSAD Bojkovice, který za 39 roků ujel s nákladními automobily 3 250 000 kilometrů bez nehody a pokuty.
5 fotografií

Náš první rekordman mezi řidiči nákladních automobilů pan Oldřich Hudeček

Čtenář reportér
Silnice mezi Vysokým Újezdem a Kozolupy.
/VIDEO, FOTO/ Obyvatele Vysokého Újezdu a Kozolup trápí už dlouhé roky nákladní vozy, které převážejí štěrk z lomu Čeřinka a expedice Mořina. Před vjezdem do obcí proto nechali umístit před několika lety dopravní značky se zákazem vjezdu nákladním vozům nad 8 tun s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhu. To znamená, aby mohla nákladní auta vjet do obce, jen když do ní vezou náklad. A v tom je kámen úrazu. Nákladní vozy stále vesnicemi projíždějí.
17 fotografií

Vysoký Újezd a Kozolupy trápí nákladní auta z lomů, která porušují zákaz vjezdu

Berounsko
Traktor Zetro Proxima ze současné produkce.
Nejen v minulosti, ale i v současnosti se v České republice vyrábějí automobily, autobusy, trolejbusy i motocykly. Historie ukazuje, že jich je a byla celá řada. Nachystali jsme pro vás malého průvodce, který ukazuje místa, kde se nyní výroba dopravních prostředků v Česku nachází nebo kde se úžasné motorové stroje vyráběly dříve. Zavzpomínejte si s námi na dodnes slavné i na některé zapomenuté motoristické značky.
26 fotografií

Lesk a bída motoristického průmyslu: Co za skvosty se u nás vyrábělo a vyrábí

Automagazín
Vyšetřování nehody v Teplicích. Skupova a Doubravská ulice.
Řadu diskuzí vyvolala středeční tragická dopravní nehoda, při které v teplické části Trnovany zemřela seniorka. Usmrtila ji těžká míchačka betonu, která vyjížděla ze Skupovy ulice v Teplicích a odbočovala vlevo do Doubravské ulice. Řidič stavebního stroje si podle prvotní výpovědi ničeho nevšiml a pokračoval v jízdě. Policie ho hodinu po nehodě zajistila až v 10 kilometrů vzdálených Chabařovicích. Příčina nehody je v šetření. Ve hře je i zabiják mrtvý úhel. A také chování chodkyně. Více k tomu níže v pokračování středeční nehody.

Lidé odsuzují řidiče z míchačky. Nepřímým zabijákem mohl ale být mrtvý úhel

Nehody
Nehoda kamionu u Veltrus.
/FOTOGALERIE/ Se zvýšeným počtem kamionů se museli ve středu ráno potýkat řidiči na Ústecku. Nehoda nákladního vozidla převážejícího zvířata u Veltrus na Mělnicku totiž obousměrně zablokovala provoz na dálnici D8. K deváté hodině byla dálnice ve směru z Prahy do Ústí nad Labem průjezdná, druhým směrem se začalo jezdit až v 17.30. Situaci komplikovala překládka skotu.
3 fotografie

Nehoda kamionu zastavila dopravu na D8. Situaci brzdila překládka skotu

Nehody
Tragická nehoda na obchvatu Chrudimi, 20.12.2023
/FOTO/ Na obchvatu Chrudimi v úseku těsně před mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí I/17 (u obchodní zóny) ve směru na Nasavrky se stala dnes před sedmou hodinou ráno vážná nehoda. Srazilo se tu čelně osobní dodávkové auto značky Kia s nákladním autem značky Renault s přívěsem. Nehoda má tragické následky. Silnice je v obou směrech uzavřena. Doplněny informace policie a hasičů. Obchvat je od poledních hodin opět plně průjezdný.
4 fotografie

Tragédie na obchvatu Chrudimi. Čelní střet s náklaďákem řidič dodávky nepřežil

Nehody
Na silnici mezi Deštným a Šerlichem už v pondělí uvízl kamion.
V pondělí uvízl na silnici stoupající z Deštného v Orlických horách na Šerlich kamion, ve čtvrtek odpoledne tu působil dopravní problémy další. Nákladní auto v jedné ze zatáček najelo do svodidel. Nehoda se objevila v hlášení Centra dopravních informací s tím, že je blokován a uzavřen jeden jízdní pruh a s omezením by tu řidiči měli počítat do čtvrtečních 17.45 hodin.

Nákladní auto při stoupání z Deštného na Šerlich nabořilo do svodidel

Rychnovsko