ŠTÍTEK: nákladní auto

Jak se v minulém století doručovaly zásilky? Přečtěte si vzpomínku od čtenáře
Dá se říct, že denně kolem sebe vidíme mnoho dodávek různých kurýrních společností. Když jsem se na ně díval, napadlo mě, co vlastně víme o Sběrné službě kusových zásilek ČSAD, která přepravovala zásilky od kilogramu do 25 tun. Na ní jsem i já v letech 1979-1985 pracoval. Zkusil jsem si na překladišti snad všechny funkce. Dodnes na to rád vzpomínám jako na velmi dobrou školu života, která mi v budoucnu často pomohla.

Vzpomínka čtenáře Deníku: Jak se v minulém století doručovaly zásilky

Čtenář reportér
Jak se v minulém století doručovaly zásilky? Přečtěte si vzpomínku od čtenáře
Dá se říct, že denně kolem sebe vidíme mnoho dodávek různých kurýrních společností. Když jsem se na ně díval, napadlo mě, co vlastně víme o Sběrné službě kusových zásilek ČSAD, která přepravovala zásilky od 1 kilogramu do 25 tun. Na ní jsem i já v letech 1979-1985 pracoval. Zkusil jsem si na překladišti snad všechny funkce. Dodnes na to rád vzpomínám jako na velmi dobrou školu života, která mi v budoucnu často pomohla.

Jak se v minulém století doručovaly zásilky? Přečtěte si vzpomínku od čtenáře

Čtenář reportér
Hromadná nehoda na obchvatu Slaného.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vážná dopravní nehoda dvou nákladních vozů, dvou osobních aut a dodávky se stala ve čtvrtek půl hodiny před polednem. Ke střetu došlo na obchvatu Slaného na 24,5 kilometru silnice 1/16 zhruba na úrovni obce Žižice. Čtyři lidé byli zraněni, jeden z nich vážně. K místu spěchal i záchranářský vrtulník. Na místě zasahovali hasiči ze Slaného, Kladna a Zlonic. Dopravu řídili policisté.
20 fotografií

Hromadná nehoda pěti aut zavřela obchvat Slaného. Čtyři lidé jsou zraněni

Nehody
Renovovaný speciál Liaz.
/FOTO, VIDEO/ Dlouhá léta nákladní vůz natřený na zeleno sloužil jako nakladač. S hydraulickou rukou a valníkem nepůsobil zvláštním dojmem. Jenže znalci věděli. Věděli, že tohle auto překonávalo písečné duny. A to tak úspěšně, že s ním v roce 1988 obsadil Jablonečan Jiří Moskal celkové 2. místo na slavné Rallye Paříž-Dakar v kategorii kamionů.
15 fotografií

Nadšenci zrenovovali dakarský speciál, představí se při vzpomínkách na Liaz

Jablonecko
Ilustrační foto.
K nehodě dvou nákladních vozidel došlo na 8. kilometru D1 u Čestlic v pátek 5. května před 10. hodinou. Na místo letěl i záchranářský vrtulník. Jeden z řidičů byl ve voze zaklíněný. Po vyproštění byl převezen s úrazem hlavy do nemocnice. Dálnice ve směru na Prahu byla po dobu jedné hodiny zcela uzavřená, na místě se tvořily kolony.

Na D1 u Čestlic se srazila dvě nákladní auta. K nehodě letěl i vrtulník

Nehody
Poslední přehlídka liazek se v Mnichově Hradišti uskutečnila v září 2017 v rámci Sousedských slavností.
/FOTOGALERIE/ Do Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku se poslední květnový víkend sjede téměř osm desítek nákladních aut značky Liaz. Město si připomene 70 let od zahájení výroby nákladních aut Liaz v samostatném mnichovohradišťském závodě a 20 let od posledního smontovaného auta. Na 27. května připravuje pestrý doprovodný program, lidé budou moci navštívit například areál bývalého výrobního závodu, chystají se i divadelní představení. Radnice počítá s účastí několika tisíc lidí, řekl ČTK za město Martin Weiss.
18 fotografií

Do Mnichova Hradiště se sjedou auta Liaz, připomenou výročí bývalého závodu

Volný čas
U lounského soudu se řešila nehoda, při které měl podle obžaloby řidič nákladního auta (vpravo) zavinit smrt koloběžkáře v žateckém parku.
/FOTO, VIDEO/ Dva roky odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři léta. K tomu zákaz řízení na dva roky. Takový trest ve středu 26. dubna u Okresního soudu v Lounech slyšel řidič nákladní soupravy vezoucí dřevo, který podle obžaloby loni v červnu přejel v Žatci 66letého muže, jenž jel po silnici na elektrické koloběžce. Tragédie se odehrála v parku nad Telátkem. Rozsudek není pravomocný, obhájce řidiče se proti němu přímo v soudní síni odvolal. Tragickou nehodu tak bude projednávat Krajský soud v Ústí nad Labem.
8 fotografií

Za smrt koloběžkáře v Žatci padla u soudu podmínka. Řidič auta vinu odmítá

Zločiny a soudy
Nehoda se stala na silnici 1/7 u Netovic
/FOTOGALERIE, VIDEO/ U Slaného na silnici I/7 u Netovic se stala tragická dopravní nehoda. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, krátce před 14. hodinou se zde čelně srazilo nákladní auto s osobním. Jeden člověk při nehodě zemřel, druhý vyvázl bez zranění. „Jedna osoba utrpěla zranění natolik vážná, že na místě zemřela,“ sdělila mluvčí ZZS Monika Nováková. 
20 fotografií

Tragédie u Netovic: Řidič osobního vozu nepřežil čelní střet s náklaďákem

Nehody
Nehoda u Koclířova, 30. 3. 2023
/FOTO/ Na silnici I/35 nedaleko Koclířova došlo dnes po desáté hodině k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla utrpěl zranění a byl sanitkou převezen do nemocnice. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, všechny byly s negativním výsledkem. Silnice je kyvadlově průjezdná, zdržení podle serveru dopravniinfo.cz nepřesahovalo pár minut, nyní (v 14 hodin) už je provoz plynulý.
5 fotografií

U Koclířova na I/35 se srazila dvě osobní a jedno nákladní auto, jeden zraněný

Nehody