ŠTÍTEK: nákladní auto

Nehoda u Koclířova, 30. 3. 2023
/FOTO/ Na silnici I/35 nedaleko Koclířova došlo dnes po desáté hodině k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla utrpěl zranění a byl sanitkou převezen do nemocnice. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, všechny byly s negativním výsledkem. Silnice je kyvadlově průjezdná, zdržení podle serveru dopravniinfo.cz nepřesahovalo pár minut, nyní (v 14 hodin) už je provoz plynulý.
5 fotografií

U Koclířova na I/35 se srazila dvě osobní a jedno nákladní auto, jeden zraněný

Nehody
Ilustrační snímek
Do Česka se vrátila zima, na mnoha místech nasněžilo, řidiči by podle silničářů měli být při jízdě velmi opatrní. V Libereckém kraji napadlo od pátku až deset centimetrů sněhu, sněžilo po celý den, na silnicích ale zůstávala vrstva sněhu jen v Jizerských horách a Krkonoších. Silničáři ráno uzavřeli pro nákladní auta nad 3,5 tuny frekventovanou silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení skončilo o půlnoci z neděle na pondělí. 

Sníh ztížil dopravu v horách. Silnice na Harrachov byla pro kamiony uzavřená

Česko
Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
/DOPLNĚNY INFORMACE A FOTKY OD HASIČŮ/ Dnes po 13. hodině se v Žamberku na křižovatce ulic Tyršova a Zámecká srazilo nákladní a osobní auto. Řidička VW Polo nedala přednost nákladnímu autu, které jelo po hlavní. Skončila se zraněními v orlickoústecké nemocnici, její stav naštěstí nevyžadoval transport přivolaným vrtulníkem do fakultní nemocnice. 

Ke srážce osobáku a náklaďáku v Žamberku letěl i vrtulník, naštěstí zbytečně

Nehody
Kruhový objezd v Zámrsku, kde se dělí dvě cesty na Hradec: po "staré" a po dálnici
Po roce další nový otevřený úsek dálnice D35 z Časů na Pardubicku do Ostrova u Vysokého Mýta významně ulevil dříve přetížené souběžné státovce I/35 z Hradce Králové. Těžká nákladní doprava tu spadla v lednu meziročně na méně než třetinu. Uvedla to v tiskové zprávě společnost CzechToll, která pro stát provozuje mýtný systém a provoz tedy monitoruje. Ulehčení poměrně úzké silnici, která byla nejnebezpečnějším úsekem celé I/35 vedoucí napříč Českem, potvrzují i řidiči.
38 fotografií

Po otevření dálnice D35 klesl počet náklaďáků na staré pětatřicítce na třetinu

Orlicko
V dodávce při sobotní nehodě na D1 zemřeli dva lidé.
Dva lidé zahynuli při dopravní nehodě, která se stala v sobotu po šesté hodině ranní na dálnici D1 vedoucí z Vysočiny směrem na Brno. „Střetla se dodávka a nákladní auto, a to na dálnici na 131. kilometru ve směru na Brno. Nákladní auto začalo po nehodě hořet. V dodávce utrpěli dva lidé vážná zranění, kterým na místě podlehli," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
11 fotografií

Tragická nehoda na D1. V dodávce zemřeli dva lidé. Policie hledá svědky nehody

Nehody
Kamiony stojí u výjezdu na Červenohorské sedlo, 3. února 2023, Jeseníky.
Počasí znovu komplikovalo dopravu na některých místech Česka komplikace. Problémy měly zejména kamiony. Kvůli zhoršené sjízdnosti liberečtí silničáři ráno znovu zavřeli pro nákladní auta silnici první třídy z Tanvaldu na Harrachov. Problémy mměly nákladní vozy také v Olomouckém kraji a na Vysočině, uvízly na několika místech. Na obchvatu Frýdku-Místku se na namrzlé vozovce srazilo deset aut. Větrné počasí s rizikem vzniku sněhových jazyků či závějí by podle meteorologů mělo v Česku vydržet přinejmenším do sobotního dopoledne. V sobotu ráno navíc v části Čech a Moravy očekávají náledí.

Sníh a vítr zkomplikovaly dopravu. Silnice na Harrachov se pro kamiony uzavřela

Česko
Na základě předpovědi intenzivního spadu nové vrstvy sněhu dojde k uzavření sil. I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hranice s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 t.
Ředitelství silnic a dálnic Libereckého kraje vydalo na svém Twitteru prohlášení ráno 1. února 2023 na základě předpovědi intenzivního spadu nové vrstvy sněhu. Dojde k uzavření silnic I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hranice s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 t. Kvůli špatné sjízdnosti je v Libereckém kraji omezený provoz také na třech silnicích třetích tříd.

Řidiči, pozor. Dojde k uzavření silnic I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále

Jablonecko
Dopravní komplikace na Vysočině kvůli sněhu a silnému větru.
Dopravu na některých místech republiky komplikovaly sněhové přeháňky, kvůli silnému větru se tvořily sněhové jazyky, podobně tomu bylo v pondělí. Problémy se sjízdností měli řidiči zejména na Vysočině, kde se stalo několik nehod. Kamiony v kopcích nemohly vyjet, stály například v mohelnickém kopci v Olomouckém kraji. V Libereckém kraji silničáři otevřeli pro kamiony silnici 10 na Harrachov. V Orlických horách byla zavřená silnice z Šerlichu do Orlického Záhoří. 
8 fotografií

Sněhové přeháňky a vítr. Počasí na některých místech komplikovalo dopravu

Česko