ŠTÍTEK: nákladní auto

Civilisté opouštějí okupovaná města ruskou armádou. Ilustrační foto.
Z bahna na chersonské skládce se vynořují ruské vlajky, uniformy a přilby. Kolem nich se prohánějí stovky racků a desítky toulavých psů. Mezi hromadami odpadků se objevují viditelné náznaky neuctivého zacházení s mrtvými. Podle místních pracovníků i některých očitých svědků je tam Rusové přiváželi spolu se smetím na korbách nákladních vozů. O případu napsal britský deník The Guardian, podle kterého však poskytnutá svědectví nelze nezávisle ověřit.

Svědectví z Chersonu: Rusové spalovali své vojáky spolu s odpadky, tvrdí místní

Státy mimo EU
Nehoda u Čankovic
Časně ráno hasiči zasahovali v Čankovicích na Chrudimsku, kde došlo k převrácení nákladního automobilu. Ten skončil v křižovatce na výjezdu na Moravany. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Z nákladního automobilu s vlekem se vysypal náklad v podobě dřeva.

FOTO: U Čankovic se převrátil kamion naložený dřevem

Nehody
Obyvatele v blízkosti parku Kolonka ve Znojmě trápí rozbité chodníky od nákladních aut dopravujících stavební materiál na rekonstrukci parku
Rozbité a vyvrácené dlaždice v chodníku, zatlačené obrubníky. Obyvatele ulic v blízkosti přestavovaného parku Kolonka v jihozápadní části Znojma, trápí chodníky zdevastované od nákladních aut. V úzkých ulicích se totiž náklaďáky i s návěsy přepravující stavební materiál do parku vyhýbají zaparkovaným vozům, a nezřídka najíždí i na chodníky.
19 fotografií

Vozíčkáři v pasti? Chodníky ve Znojmě devastují nákladní auta

Regiony
Ilustrační snímek
Šest lidí přišlo o život při sobotní dopravní nehodě na jihu Nizozemska, kde vjelo nákladní auto do davu na pouliční sešlosti. Dalších sedm lidí utrpělo zranění, stav jednoho je vážný. Podle nizozemských médií o tom informovala policie. V předchozí bilanci policisté hovořili o dvou mrtvých. Šestačtyřicetiletého řidiče ze Španělska policie zadržela krátce po nehodě. Její příčiny se stále zjišťují.

Řidič nákladního auta vjel v Nizozemsku do davu. Zemřelo šest lidí

Státy EU