ŠTÍTEK: nákladní auto

Letecký pohled na místo hromadné nehody na D5.
Kalamitu přineslo ve čtvrtek dopoledne na středočeské silnice husté sněžení doprovázené i zahřměním. Netrvalo to sice dlouho – dokonce se pak obloha rozjasnila a objevilo se slunce – a sněhu nenapadlo příliš, avšak z řidičského pohledu bylo zle. Kvůli hromadné nehodě řady osobních aut, ale i s účastí kamionů, a dokonce autobusu, zůstal hodinu před polednem na dálnici D5 u Žebráku zcela uzavřen směr jízdy na Prahu na 33. kilometru.
42 fotografií

S krátkým sněžením napadly katastrofy: nehoda 40 vozidel i sražený sloup

Z okolí
Kamion na zasněžené silnici.
Sněžení ve čtvrtek 6. ledna v některých regionech zkomplikovalo dopravu, problémy měly hlavně nákladní automobily. Silničáři v Libereckém kraji od 09:00 uzavřeli pro kamiony nad šest tun silnici třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, kde se nesolí. Zákaz vjezdu bude vzhledem k předpovědi počasí platit nejméně do soboty. 

Sníh komplikuje dopravu. Silničáři uzavřeli pro kamiony Oldřichovské sedlo

Liberecko
Dopravní kolaps. Ilustrační foto.
Sněžení ve čtvrtek dopoledne v některých regionech zkomplikovalo dopravu, problémy měly hlavně nákladní automobily. Silničáři v Libereckém kraji od 09:00 uzavřeli pro kamiony nad šest tun silnici třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo, kde se nesolí. Zákaz vjezdu bude vzhledem k předpovědi počasí platit nejméně do soboty.

Sníh ráno zkomplikoval dopravu v Česku. Na Chomutovsku uvízlo několik kamionů

Nehody
Ilustrační foto.
Dva dny sledovali dopravní policisté silniční provoz na Mostecku v rámci celorepublikové akce zaměřené na kontrolu hmotnosti nákladních aut. Zároveň dohlíželi na užívání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování zákazu požívání alkoholu a drog a zajímali se i o technický stav vozidel a doklady.

Policisté na Mostecku dávali pokuty. Nákladní auta byla přetížená

Mostecko
Dopravní nehoda na silnici I/12 nedaleko Přistoupimi.
/FOTOGALERIE/ K dopravní nehodě dvou nákladních a jednoho osobního vozidla došlo v pátek 13. srpna na silnici I/12 poblíž Přistoupimi. „Řidiče jednoho z nákladních vozidel podle jeho vyjádření přemohl mikrospánek a střetl se dalším nákladním autem a osobním autem,“ popsala prvotní informace policejní mluvčí Michaela Richterová s tím, že okolnosti nehody se samozřejmě vyšetřují.
15 fotografií

Střet nákladních aut a osobního vozu u Přistoupimi patrně zavinil mikrospánek

Nehody
Ilustrační foto.
/FOTOGALERIE/ Jak z laciné komedie pro nenáročného diváka vypadaly manévry jednapadesátiletého řidiče nákladního automobilu, který si uprostřed druhého červnového týdne zajel na krátkou odpolední návštěvu čerpací stanice v Sedlčanech. Koupil si tam cigarety, dvě piva a vodku – a když se snažil odjet, vypadalo to, jako kdyby tohle všechno už vypil.
15 fotografií

Během tří dnů bourali na Sedlčansku při couvání čtyři řidiči

Nehody
Náš čtenář navrhuje pro nákladní dopravu využívat kombinovanou dopravu: sinice + železnice.
„S kamarádem chodíme občas na zdravotní procházku. Vzhledem k tomu, že jsme oba dva důchodci nechodíme pomalu, ale jak říkám důstojně, proto máme dost času se dívat kolem sebe a sledovat to, co se nám líbí, ale bohužel i nelíbí,“ uvádí na pocátku svého vyprávění pan Vlastimil Tělupil z Hustopeče. O tom, co mu vadí si přečtetě v jeho dnešním příspěvku, za který mu děkujeme!
6 fotografií

Nesmyslné zákony a nedokonalý systém v nákladní dopravě, myslí si bývalý řidič

Čtenář reportér