ŠTÍTEK: nákladní auto

Aleš Haluska oslavuje 20 let za volantem rybářského nákladního automobilu.
Kulaté výročí 20 let za volantem rybářského nákladního automobilu naší rybářské organizace Rožmitál pod Třemšínem (ČRS MO Rožmitál p. Tř.) slaví rybářský šofér Aleš Haluska. Začínal hned po ukončení rybářského učiliště v Třeboni s vozidlem S 5 T, následně s trambusem Š 706 a dnes Liaz 300. Za svoji dvacetiletou činnost za rybářským volantem převezl nespočet ryb. 

Aleš Haluska oslavuje kulaté výročí za volantem rybářského nákladního automobilu

Čtenář reportér
Požár nákladního auta v Chrášťanech.
/FOTOGALERIE/ Plameny spolykaly 140 tisíc korun, uchránit se podařilo zhruba dvojnásobnou částku: 300 tisíc korun. Tak středočeští hasiči vyčíslili následky požáru zaparkovaného nákladního auta, k němuž byli do Chrášťan na Praze-západ přivoláni půl hodiny sobotním poledni. K ohni v areálu logistické firmy se sjely čtyři jednotky: profesionálové z Berouna i pražských Petřin a členové dobrovolných sborů z Rudné a Jinočan.
4 fotografie

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru nákladního auta

Požáry
Ilustrační foto.
Tragická nehoda zastavila v úterý 24. listopadu odpoledne provoz na dálnici D8 ve směru na příjezdu do metropole od Mělnicka. V půl čtvrté se před Zdiby, na dálničním kilometru 0,4 na úrovni Klecan-Zdibska, střetly osobní a nákladní auto. Policisté následně dálnici uzavřeli u Kralup nad Vltavou a odkláněli dopravu na exitu 9; rychle se vytvořila kolona po Veltrusy – a posléze se protáhla až k Postřižínu.

Po smrtelné nehodě před Prahou zůstala uzavřena dálnice D8

Nehody
Ilustrační foto. Severojižní magistrála.
Praha zpřísní pravidla pro vjezd nákladních aut do centra. Od poloviny roku 2022 budou moct vjíždět do „regulovaných“ zón pouze vozidla s emisní normou Euro 6 a vyšší. Dosud platí požadavek na minimální normu Euro 4. Vedení města zdůvodnilo úpravu podmínek „celosvětovými snahami o menší zatížení center měst znečišťujícími emisemi“.
15 fotografií

MAPA: Do centra Prahy se dostanou jen „šetrné náklaďáky“

Praha
Policie. Ilustrační foto.
Nehoda se stala ve čtvrtek 19. listopadu krátce po desáté hodině večerní. Řidič nákladního auta jel ke kruhového objezdu ve směru od Malé Skály na Prahu. Po vjetí na objezd nejdříve narazil do jeho středu a poté vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do oplocení areálu přilehlé firmy.

Muž usedl opilý za volant nákladního auta. Havaroval v Turnově

Nehody
Nadměrná doprava se v Tovačově podepsala i na stavu silnic - jsou na nich výtluky a vyjeté koleje.
Lidem v Tovačově, kteří jsou dlouhodobě vystaveni nadměrné dopravní zátěži a kvůli hluku projíždějících kamionů se pomalu ani nevyspí, se konečně uleví. Do města už brzy nebudou moci vjíždět tranzity nad 12 tun. Opatření obecné povahy o stanovení přechodné úpravy provozu vydal přerovský magistrát. Tranzitní nákladní doprava na krajské silnici druhé třídy bude podle něj omezena.
5 fotografií

Kamionům zakázali projíždět Tovačovem. Ale jen dočasně

Přerovsko
Ilustrační foto
Dvě nákladní auta se ocitla bez autobaterií. Zloděj na tom zapracoval někdy v době od 15.30 hodin dne 27. října do 7.07 hodin 28. října u kovošrotu ve Velešíně. Nákladní auta továrních značek Iveco a DAF stála v ulici Na Humnech. Zatím neznámý pachatel z obou aut odcizil autobaterie.

Nákladní automobily zůstaly bez baterií

Zločiny a soudy
Foto: Policie ČR
Opilý řidič nákladního auta ve středu odpoledne boural na jedné z hradeckých křižovatek. Od druhého nákladního auta si osmatřicetiletý řidič zřejmě nedržel dostatečný bezpečný odstup a jel před nehodou příliš rychle.

Opilý řidič skončil v policejní cele

Nehody
Ilustrační foto
O nutnosti dodržování bezpečné vzdálenosti mezi auty se ve středu odpoledne přesvědčila dvaadvacetiletá řidička. Ta se uprostřed kolony v Roudnici na Hradecku srazila s rozjíždějícím nákladním autem a kvůli zraněním ji museli převzít do své péče lékaři.

Mladá řidička vrazila v koloně do nákladního auta

Nehody
Nehoda náklaďáku u Řevničova.
/FOTOGALERIE/ Více dopravních nehod zaměstnalo během soboty středočeské hasiče. Ti na twitteru připomněli asistenci hned u několika z nich. Sorbent k odklizení uniklých ropných látek už bylo třeba dopoledne uplatnit u Řevničova na Rakovnicku, kde se po sjetí mimo silnici převrátil na bok nákladní vůz. Tím pro hasiče ze Stochova a Rakovníka akce skončila – o vyproštění se postará těžká technika specializované odtahové služby.
9 fotografií

Nákladní auto skončilo mimo silnici, osobák a pásový bagr vjely do vody

Nehody