ŠTÍTEK: Nigérie

Trenér Karel Jarolím během zápasu proti San Marinu.
Na mistrovství světa se čeští fotbalisté sice nepodívají, červnové okno reprezentačních zápasů je však důležité i pro ně. Zápasy proti Nigérii a Austrálii totiž budou posledními prověrkami před podzimním startem nové Ligy národů. Trenér Karel Jarolím tak těžce skousával další vynucené absence před duely na rakouské půdě.
8 fotografií

Ach, ta zranění. Jarolímovi vypadli čtyři hráči

Fotbal
Razie německé policie ve Ellwangenu.
Německá policie podnikla dnes ráno rozsáhlou razii v centru pro uprchlíky v německém městečku Ellwangen v Bádensku-Württembersku. Na místě zasahovaly stovky příslušníků. Několik lidí zatkli. Zásah následoval poté, co v pondělí skupina 150 imigrantů ve stejném uprchlickém centru násilím zabránila v převozu 23letého muže z Toga, který měl deportován.
7 fotografií

Imigranti si dovolili na německou policii. Ta se jim "pomstila" razií

Svět
vlajka Nigérie
Na dvě vesnice ve státě Zamfara v severní Nigérii zaútočili ve čtvrtek střelci na motocyklech, pravděpodobně z řad místních zlodějů dobytka. Útokem se zřejmě pomstili místním vesničanům za to, že se snaží krádežím dobytka bránit. Útok si vyžádal nejméně 27 lidských životů, uvedla agentura AFP s odkazem na místní zdroje. 
5 fotografií

V Nigérii došlo k novému výbuchu násilí, nejméně 27 mrtvých

Svět
Ilustrační foto
I do Česka naplno dorazil fenomén zavirovaných telefonů. A to nejenom těch dražších a takzvaně chytrých. Nebezpečné viry se objevily i u levnějších tlačítkových telefonů vyrobených v Číně. Upozorňuje na to Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Bezpečnostní systémy tuzemských operátorů totiž v posledních týdnech detekovaly problémy poté, co se do sítě začaly přihlašovat některé mobilní telefony značky myPhone CLASSIC.
6 fotografií

V Česku se prodávaly mobily, které skrytě volaly do ciziny

Česko
Michal Sobota.
Znojmo – Zažil největší úspěchy klubu a po necelých čtyřech letech se vrátil. Bývalý znojemský fotbalista, trenér i sportovní manažer Michal Sobota se před startem jarní části druhé ligy stal sekretářem klubu. „Spolupráce vznikla ze dne na den. Zavolal mi ředitel klubu Jiří Tunka, zda mu pomůžu. Jelikož je znojemský fotbal moje dítě, které jsme s ostatními piplali od divize až do první ligy, mám radost, že jsem se mohl vrátit,“ povídá Sobota.

Navrátilec Sobota: V Nigérii jsou dobří hráči, málokterý se ale v Evropě prosadí

Fotbal
Kokain v kufru
/VIDEO/ Po několik týdnů prošetřovali pražští kriminalisté podivnou činnost jednačtyřicetiletého muže z Nigérie. Ten si měl na živobytí vydělávat, krom jiného, prodejem drog. Během prošetřování zjistili, že dealer fungoval takzvaně na telefon. V praxi to znamenalo, že centrum Prahy muž křižoval jako soukromý přepravce osob. Jakmile ale zazvonil telefon, změnil se v samozvaného „apatykáře“.
11 fotografií

Lov na velkoobchodníka s drogami se zdařil. Zboží schovával v trenkách

Zločiny a soudy
Na vánočním turnaji v rakovnické sportovní hale triumfovalo podbořanské Impérium.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve sportovní hale v Rakovníku se o druhém svátku vánočním konal turnaj v sálovém fotbale, kterého se zúčastnilo celkem osm týmů. Z vítězství se radovalo Impérium Podbořany, které ve finále zdolalo Horní Slavkov po penaltách.
57 fotografií

Vánoční fotbálek sedl nejlépe Impériu

Fotbal
Ilustrační foto
/VIDEO/ Skrze Libyi proudí ročně stovky tisíc lidí z centrální Afriky směrem do Evropy, ať už jde o uprchlíky z válečných konfliktů, nebo lidi hledající lepší živobytí. Většina z nich prodá vše, co má, aby měla peníze na cestu. Místo toho, aby dosáhli vysněné Evropy, je ale překupníci prodávají na aukcích jako otroky. Jejich noví "majitelé" je pak nutí k práci na libyjských farmách, uvádí CNN ve své exkluzivní reportáži.
23 fotografií

Chtěli z Afriky do Evropy. V Libyi je prodávají jako otroky a nutí pracovat

Svět
Africké zemědělství. metoda Zai
/VIDEO/ Unikátní plán „stavby“ Velké zelené zdi při jižním pásu Sahary má za úkol zabránit desertifikaci (rozšiřování pouští). Kromě pouště dokázal zastavit i migraci z oblastí, odkud lidé dlouhodobě odcházejí a má ambice zbrzdit imigraci do Evropy. V plánu, který běží již deset let, je vysázet pás stromů napříč Afrikou (od západu na východ) osm tisíc kilometrů dlouhý a 15 kilometrů široký. Jedenáct milionů nových stromů letos hlásí například Senegal. 
14 fotografií

Zabrání Velká zelená zeď migraci? Zatím zastavuje poušť

Svět
Hodonínský zastupitel Roman Sedlačík svolal shromáždění před hodonínskou radnicí, aby vysvětlil svůj postup v případě, kdy zavolal městské strážníky na cizince procházející na Národní třídě.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Necelých padesát příznivců přišlo ve středu podpořit zastupitele Romana Sedlačíka, který na sebe v posledních dnech připoutal pozornost kvůli incidentu s cizinci v Hodoníně. Na černošský pár zavolal hlídku městské policie. Situaci se kandidát do sněmovny za Řád národa rozhodl vysvětlit osobně, šéf hnutí předal na radnici šek na tisíc korun.
7 fotografií

Místostarosta převzal šek, starostu nazval Sedlačík ubožákem

Hodonínsko
Podezřelá žena.
Praha /VIDEO/ – Nepravé jméno, pravděpodobně padělané doklady a zcela jistě zfalšované potvrzení o studiu posloužily zatím neznámé ženě k založení bankovního účtu, přes který kamsi do neznáma protekl balík peněz. V české měně by to byl bezmála milion korun. V neděli kriminalisté IV. obvodu pražské policie zveřejnili kamerové záběry zachycující ženu s kočárkem, která si začátkem května při návštěvě jedné bankovní pobočky v hlavním městě pohrávala s mobilem. Poznáváte ji? Tak zní otázka, s níž se nyní obracejí na veřejnost.

Kam se poděl milion? Mohla by to vědět žena s kočárkem

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Rakovník – Po rakovnickém SK neuspěl v předkole Mol cupu ani městský rival ze Šamotky. Nad síly Tatranu, který poprvé v sezoně vedl nový kouč Pavel Koutenský, byl nováček divize SK Hrobce, jenž o svém postupu rozhodl v druhém poločase. 

V poháru končí i Tatran

Fotbal