ŠTÍTEK: Nikaragua

Ilustrační foto
Mexiko – Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) vyzvala Nikaraguu, aby okamžitě zrušila platnost zákona přijatého koncem roku 2006, který zakazuje všechny druhy „terapeutických potratů“.

Nikaragua by měla umožnit potraty

Svět
Honduraský svržený prezident Manuel Zelaya mezi kubánským kolegou Raulem Castrem a venezuelským prezidentem Hugem Chavezem.
Tegucigalpa - Svržený honduraský prezident Manuel Zelaya dnes z Nikaraguy prohlásil, že se ve čtvrtek vrátí do své země. Doprovázet ho chce jeho argentinská kolegyně Cristina Fernándezová a šéf Organizace amerických států (OAS) José Miguel Insulza. Na jeho podporu se v zemi demonstruje.

Svržený prezident Hondurasu se chce vrátit

Svět
Hurikán Paloma udeřil na ostrov Grand Cayman v Karibiku.
Kajmanské ostrovy - Palomase přehnala přes část Kajmanských ostrovů a míří ke Kubě. Osmý letošní hurikán v Karibiku žene lidi pryč z ohrožených oblastí.

Hurikán Paloma směruje na Kubu

Svět
Ilustrační foto
KOSTARIKA - Kostarický prezident Oscar Arias včera prohlásil, že jeho země vreferendu schválila dohodu o volném obchodu se Spojenými státy. Tato dohoda, tzv. CAFTA (Central Američan Free Trade Agreement) by měla umožnit snadnější export kostarický produktů na trh USA.

Kostarika podepsala dohodu o volném obchodu s USA

Svět
Ptačí pohled na katastrofu, která zůstala po hurikánu Felix.
SVĚT - Počet obětí ničivých hurikánů a tajfunů stoupá. Hurikán Felix zabil v Nikaragui nejméně 98 lidí. Jih Spojených států potrápila tropická bouře Henriette. Střed Japonska mezitím postihl tajfun Fitow, který má na svědomí už jeden život. Další dva lidé se pohřešují.

Tropické bouře v Karibiku a Pacifiku zabíjejí

Svět