ŠTÍTEK: obloha

Masaryk run. Ilustrační foto.
Brno – Masarykův okruh po zimním spánku opět ožije, netradičně na něm však nebudou burácet motory. Úvodní podnik na trati totiž v sobotu obstará závod Masaryk Run, při kterém si přijdou na své nejen vyznavači běhu, ale i koloběžek a inlinů. „Oproti minulým ročníkům vzrostl počet přihlášených koloběžek. Loni jich touhle dobou bylo dvě stě, nyní jich máme tři sta," informuje ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Na Masarykův okruh se těší i ikona triatlonu Vabroušek

Ostatní sporty
Bystřická pop-rocková skupina Babyløn vznikla jako studentská recese, ale dnes už má za sebou první album a chystá se vydat další.
Bystřice nad Pernštejnem - Díky hudebním festivalům se do povědomí lidí dostává řada místních mladých kapel. Mezi nimi i Bystřická pop-rocková skupina Babyløn. Vše začalo jako studentská recese, dnes už mají za sebou vydání prvního alba a chystá se další. To a mnohem víc na sebe prozradili členové kapely v následujícím rozhovoru.

Babyløn: Živit se hudbou je náš sen a chystáme album

Volný čas
Ljuba Skořepová.
Praha - Ve foyeru historické budovy Národního divadla (ND) se v pondělí před polednem uskuteční poslední rozloučení s herečkou Lubou Skořepovou. Členkou činohry první české scény byla herečka, která zemřela 23. prosince v 93 letech, celých 65 let. V Národním divadle vytvořila na 160 rolí.

V Národním divadle se koná poslední rozloučení s Lubou Skořepovou

Ostatní
Luba Skořepová.
Praha - Poslední rozloučení s herečkou Lubou Skořepovou se bude konat 3. ledna od 11.00 ve foyeru historické budovy Národního divadla. Novinářům to v úterý řekl mluvčí divadla Tomáš Staněk. Členkou činohry první české scény byla herečka, která zemřela 23. prosince v 93 letech, celých 65 let.

Lidé se mohou přijít rozloučit s Lubou Skořepovou do Národního

Praha
Vánoce na Košumberku.
Luže – Stalo se již tradicí, že se v adventním čase do vánočního hávu obléknout také hrady a zámky a nejinak je tomu i na Košumberku v Luži. Zde je až do 18. prosince vždy v pátek, sobotu a neděli otevřená Vánoční výstava tentokrát pojatá v duchu Svídnické keramiky.

S Vánoční výstavou na hradě opět pomohli sousedé a děti

Chrudimsko
Pavol Habera a Team
Liberec - Slovenská kapela Team vystoupí na 25. ročníku festivalu Benátská! v létě příštího roku v Liberci. Organizátoři dnes v předstihu zveřejnili jména prvních účinkujících, dalšími jsou kapely Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga, Doctor PP nebo Walda Gang. Po několika letech se na festival vrátí i Aleš Brichta. Informoval o tom mluvčí festivalu Roman Helcl.

Na festivalu Benátská! v Liberci vystoupí v příštím roce Team

Hudba
Astronomický ústav AV ČR (Praha)
Jablonec n. N. - Do letošního ročníku Týdne vědy a techniky se zapojilo i kino Junior v Jablonci. Od 7. do 11. listopadu promítne hned několik filmů, které by si nikdo v Jablonci neměl nechat ujít.

Týden vědy a techniky - promítnou filmy

Jablonecko
Aneta Langerová
Zábřeh - Množství mimořádně kvalitních pořadů připravil zábřežský kulturní dům na podzimní měsíce. Do Zábřehu zavítají jak ikony uměleckého světa, tak i superobjevy poslední doby, jakým je například skupina Slza, která vystoupí 25. listopadu.

Zábřeh čeká exploze lákavých akcí

Šumpersko
Support Lesbians
Po posluchači kladně přijatém turné, které na jaře podnikli se zpěvačkou Ewou Farnou a kapelou Nebe, vyrážejí Support Lesbiens na vlastní podzimní šňůru po klubech napříč republikou, v nichž zazní jejich Andělem ověnčená deska K.I.D.

Chceme být publiku blíž

Hudba
V Litvínově budou "férově" snídat na nádvoří zámku. Ilustrační foto.
Mostecko – Mega akce, na kterou mají dorazit tisíce lidí. To je událost s názvem Od Keltů po Otce vlasti, která začne už dnes u mosteckého kostela. V Mostě se o víkendu poběží také první dostih této sezony. V neděli večer se do tamního divadla sjedou známé tváře české muzikálové scény. V Litvínově pořádají netradiční snídani i další ročník Polívkové olympiády. V horách zahájí turistickou sezonu.

Kam o víkendu: Most se vrátí do minulosti, v Litvínově „férově“ posnídají

Mostecko
Ilustrační foto.
Teplicko - 14. a 15. května bude zahájena turistická sezona v Krušných horách a to víkendovým maratonem pro zdatné cyklisty i rodiny s dětmi po Krušnohorské magistrále.

Hory odstartují novou sezonu

Teplicko
Zpěvačka Lucie Bílá.
Praha /ROZHOVOR/ - Kulaté narozeniny se mají pořádně oslavit - zvlášť když jde o padesátiny. Osmnáctinásobná zlatá slavice Lucie Bílá si je toho vědoma a k těm vlastním, které připadly na 7. dubna, připravila hned několik exkluzivních počinů. „Na ‚můj' jubilejní rok 2016 jsem se moc těšila. Jak jinak bych měla slavit než se svými fanoušky a s lidmi, které mám ráda a pro které tady trojčím už třicet let," usmívala se zpěvačka.

Na Slovensku se představila Lucie, ale v Praze zazpívá Hanka

Volný čas
Zpěvačka Lucie Bílá.
Praha /ROZHOVOR/ – Kulaté narozeniny se mají pořádně oslavit – zvlášť když jde o padesátiny. Osmnáctinásobná zlatá slavice Lucie Bílá si je toho vědoma a k těm vlastním, které připadly na 7. dubna, připravila hned několik exkluzivních počinů. „Na ‚můj' jubilejní rok 2016 jsem se moc těšila. Jak jinak bych měla slavit než se svými fanoušky a s lidmi, které mám ráda a pro které tady trojčím už třicet let," usmívá se zpěvačka.

Na Slovensku se představí Lucie, ale Hanka zazpívá v Praze

Hudba
Pěvecká soutěž Little Star v Litoměřicích
Litoměřice – Už tuto sobotu 2. dubna se v Domě kultury v Litoměřicích od 18 hodin uskuteční slavnostní finálový večer letošního 5. ročníku pěvecké soutěže Little Star. Souboj o titul pro rok 2016 svede celkem jednadvacet mladých zpěváků a zpěvaček. Jejich výkony bude na místě hodnotit pětičlenná hvězdná porot.

Kdo získá titul Little Star? Porota rozhodne v sobotu

Litoměřicko
KOMPLETNÍ SESTAVA. Nalevo od jelena je Ondřej Málek, napravo Jinda Polák.
Praha /ROZHOVOR/ – Kapela Jelen, zdá se, neumí odpočívat. Po úspěšném podzimním turné po českých a moravských klubech vyrazila opět k fanouškům – tentokrát do míst, do nichž ještě během své krátké kariéry nezavítala. „Měli jsme velké štěstí. Jako skupina máme za sebou zhruba tříapůlleté působení, ale je fakt, že teprve poslední dva roky od vydání první desky se nám daří. Staly se nám neuvěřitelné věci, ještě pořád jsme z toho v úžasu," říká frontman Jindra Polák, jehož při rozhovoru doplňuje Ondřej Málek, baskytarista Jelenů.

Kapela Jelen: Staly se nám neuvěřitelné věci, pořád jsme v úžasu

Hudba
Na nejvýpravnější klip kapely se spotřebovalo 9 tun písku.
Praha - Je to přesně půl roku, co sympatická poprocková pětice vtrhla do éteru se zbrusu novým designem a singlem Pláštěnky. Odvaha se cení a Pláštěnky se již řadu měsíců drží v rádiovém žebříčku. Zařadily se tak po bok „již zavedených" hitovek jako Vteřina, Než se rozední či Padáky. Nyní kapela přichází s druhým singlem z chystaného třetího alba, které vyjde na podzim. Novinku s názvem Zkus na chvíli mi lhát umocňuje videoklip, který je nejvýpravnějším v historii kapely. Skladba samotná je zřejmě nejvyzrálejší aranžerský počin. V singlu nelze přeslechnout výrazný refrén se silným sloganem, jenž má znovu velkou šanci zarýt se výrazně do paměti fanoušků.

VIDEO: Za vílou do vesmíru. Kapela Nebe představuje nový videoklip

Hudba
Jan Kunze
/ROZHOVOR/ Jednoho z členů nakladatelství Perplex, dramaturga Opavské kulturní organizace a také frontmana skupiny KOFE-
-IN Jana Kunzeho čeká perný rok. V plánu je totiž celá řada projektů. Vzhledem k tomu, že jeho velkou vášní je cestování, nebude chybět ani odlet do vzdálených krajin.

Jan Kunze: Tento rok bude ve znamení jubileí

Volný čas
Novoměstské čertohrátky
Nové Město na Moravě – Nebe, peklo i ráj našli návštěvníci Nového Města na Moravě v sobotu na Vratislavově náměstí. V Horácké galerii se usídlily mocnosti pekelné, nebeské bytosti pro změnu obsadily Horácké muzeum. A ráj? Ten byl přímo na náměstí, protože právě tam se rozdávaly perníčky, horký čaj a svařené víno a opékaly se dětmi tolik oblíbené špekáčky.
39 fotografií

Galerii obsadili čerti, muzeum bytosti nebeské

Žďársko