ŠTÍTEK: obloha

Kino Oko v Šumperku.
Šumperk – Zajímavý dokument z horolezeckého prostředí nabídne divákům šumperské kino Oko. Snímek Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát.

Diváci zdolají s Radkem Jarošem K2

Volný čas
Ze slavnostního vyhlášení Regionální potraviny Karlovarského kraje 2015.
Karlovarský kraj - Někteří výrobci si mohou označit své potraviny samolepkou Regionální potravina, která je oceněním za výjimečnou kvalitu a chuť. Letošního, již šestého ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 22 výrobců se 72 výrobky, které soutěžily v 9 kategoriích. Ředitel soutěže Zdeněk Perlinger je letošním ročníkem nadšen. Má ale i některé připomínky.
12 fotografií

Na kvalitní potraviny v regionu nálepka kvality

Z okolí
Festival pouličního divadla Za dveřmi.
Praha - Balon se zavěšenou akrobatkou či přechod provazochodce na plošinu pod věží Průmyslového paláce zahájily v pondělí večer na holešovickém Výstavišti v Praze festival pouličního divadla Za dveřmi. Projektu nazvaného Brána do fantazie se zúčastnily tři desítky performerů.

Festival pouličního divadla Za dveřmi začal na Výstavišti

Volný čas
V Litoměřicích zahraje například kapela Kofe-In
Litoměřice – Sunfest je nový český festival, který do 1. ročníku vstoupí už tento pátek 19. června na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Publiku představí řadu mladých hudebních uskupení. Zahrají například The Patapon Band, Kofe-In, Nebe či New Element.

Sunfest startuje v pátek v Litoměřicích

Litoměřicko
Litoměřice.
Litoměřice – Sunfest je nový český festival, který do 1. ročníku vstoupí už příští pátek 19. června na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Publiku představí řadu mladých hudebních uskupení. Zahrají například The Patapon Band, Kofe-In, Nebe či New Element.

Festival Sunfest má být poctou létu a mládí

Volný čas
Kapela Jelen.
Praha – Kapela Jelen má za sebou první, opravdu nabitý rok své nedlouhé kariéry. Na jaře 2014 vydala debutové album Světlo ve tmě (Universal Music), které bylo skvěle přijato jak kritikou, tak fanoušky. Během loňského roku ho předvedla živě na více než devadesáti představeních po celé republice, kde si získala velmi solidní fanouškovskou základnu.

Kapela Jelen „dala" píseň novému seriálu

Hudba
Anna K.
Praha - Zpěvačka Anna K (vlastním jménem Luciana Krecarová), která 4. ledna oslaví padesátiny, patří již dvě desetiletí ke stálicím domácí hudební scény. Dosud vydala osm řadových alb, zatím posledním je Relativní čas z roku 2011. Před pěti lety podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádajících ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Letos se svou kapelou absolvovala úspěšné akustické turné.

Zpěvačka Anna K slaví padesátiny

Hudba
Barbora Seidlová.
Mikulov - Na Vánoce většinou cestuje. Obejde se bez stromečku. Bez kapra. I bez cukroví. Žije po svém. „Poznávám třeba úplně jiné, pro mne nové vánoční zvyky. Nejen Vánoce, ale každý den by měl být takovou malou oslavou života. Totiž, co kdyby tento den byl náš poslední?" ptá se herečka Barbora Seidlová, jež je mikulovskou rodačkou. Při návštěvě města pod Pálavou se rozpovídala pro městský zpravodaj.

Někdy je sněhulák to nejdůležitější, říká rodačka z Mikulova Barbora Seidlová

Jihomoravský kraj
Barbora Seidlová.
Mikulov - Na Vánoce většinou cestuje. Obejde se bez stromečku. Bez kapra. I bez cukroví. Žije po svém. „Poznávám třeba úplně jiné, pro mne nové vánoční zvyky. Nejen Vánoce, ale každý den by měl být takovou malou oslavou života. Totiž, co kdyby tento den byl náš poslední?" ptá se herečka Barbora Seidlová, jež je mikulovskou rodačkou. Při návštěvě města pod Pálavou se rozpovídala pro městský zpravodaj.

Někdy je sněhulák to nejdůležitější, říká herečka Seidlová

Břeclavsko
ČESKÁ POPOVÁ SCÉNA. Na založení kapely děláme vlastně už dva roky, říkají (zleva) Petr Lexa a Lukáš Bundil.
Praha /ROZHOVOR/ – Domácí hudební scéna je bohatší o další mladé uskupení. Jmenuje se Slza, tvoří ho kytarista Lukáš Bundil se zpěvákem a hráčem na klávesy Petrem Lexou a v těchto dnech představuje svůj debutový singl s názvem Lhůta záruční.

Slza: Chceme do české pop music přinést něco nového

Hudba
Nová poprocková dvojice SLZA.
Praha /VIDEO/ - Nová poprocková dvojice SLZA, které v těchto dnech představuje svůj debutový singl s názvem „Lhůta záruční", je předzvěstí toho, že na podzim v českém éteru rozhodně nuda nebude. Moderní sound, kvalitní český text a silná melodie jsou hlavními atributy, na kterých si tato sympatická charizmatická dvojice zakládá.

SLZA: Nová poprocková dvojice, která rozhodně není k pláči

Hudba
Anna K
Každoročně se daří organizátorům novojičínské Městské slavnosti města přilákat také slavné kapely a muzikanty. Tentokrát to bude věčně mladá legenda české hudby Anna K. a hodinu a půl před půlnocí také slovenské Iné Kafe.

V sobotu vystoupí v Novém Jičíně Anna K. a Iné Kafe

Hudba
VERONA. Diskotékové duo se nejvíce proslavilo hitem Náhodou.
Ústí nad Labem - České hudební hvězdy (Xindl X, Chinaski, Lucie Bílá), kapely taneční (Verona) či folk rockové (Jelen) a rockové (Nebe) roztančí v sobotu 30. srpna návštěvníky pozdně letního festivalu Labské léto 2014.

Labské léto: Verona má letní hit, Nebe nový klip

Hudba
Havířovské slavnosti. Ilustrační snímek.
Havířov /VIDEO/ - Tradičně s velkým rozptylem na všechny generace je sestaven program letošních Havířovských slavností. Třídenní slavnosti se budou konat od pátku 5. do neděle 7. září v areálu Městské sportovní haly, respektive na ragbyovém hřišti a v jeho okolí.

Havířovské slavnosti budou zase hit za hitem

Hudba
Havířovské slavnosti. Ilustrační snímek.
Havířov - Tradičně s velkým rozptylem na všechny generace je sestaven program letošních Havířovských slavností. Třídenní slavnosti se budou konat od pátku 5. do neděle 7. září v areálu Městské sportovní haly, respektive na ragbyovém hřišti a v jeho okolí.

Havířovské slavnosti budou zase hit za hitem

Volný čas
Nivnický Kupkofest 2014
Nivnice – Od svého oblíbeného interpreta odběhnout se zchladit do blízkého bazénu a hned zpátky před podium na další skupinu. Takové možnosti měli o sobotním tropickém dni návštěvníci festivalu Kupkofest, jehož pátý ročník odstartoval s úderem 14. hodiny v prostorách Nivnické riviéry.
24 fotografií

VIDEO: Nivnický Kupkofest vyvrcholil ohňovou show

Volný čas
Kapela Nebe.
Havířov /VIDEO/ - Havířovská kapela Nebe přichází s druhou studiovou deskou s názvem „Než se rozední". Desku pokřtí kapela v den vydání - 30. května od 19 hodin v Stolárna Music Club Havířov. Role kmotra se ujme Igor Timko, frontman kapely No Name.

Kapela Nebe pokřtí novou desku Než se rozední

Hudba
Anna K.
Klášterec nad Ohří /ROZHOVOR/ - Zpěvačka Anna K vydala v březnu na DVD i CD koncertní album„Anna K poprvé akusticky"(Universal Music) a jede k němu šňůru. Už z ní zbývají jen poslední „dva akustické kšefty". Pobaví v úterý 29. dubna v Klášterci nad Ohří a pak až 4. června v Náchodě.

Vypněte proud. Anna K bude v Klášterci hrát jen akusticky

Hudba