ŠTÍTEK: obloha

Komedie Nebe? v Hálkově divadle
Nymburk /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Strhující dámská jízda v nebi. A zjištění, že po smrti se toho vlastně moc nezmění. I to patří k charakteristice komedie Nebe?, kterou v úterý večer vidělo opět zcela zaplněné Hálkovo divadlo 
v Nymburce. Kdo šel na představení s předsudkem, že autorské divadlo bude tak nějak pokulhávat za osvědčenými kusy slavných dramatiků, musel po zhlédnutí Nebe? nutně změnit názor.
37 fotografií

Barbora Seidlová už dávno není princezna Zubejda, ale excelentní zralá herečka

Divadlo
Karel Plíhal.
Olomouc - Letos slaví přerovský rodák a olomoucký hudebník, skladatel a textař Karel Plíhal hned dvě životní výročí. Jedno je spojeno s jeho kariérou, neboť od jeho prvního sólového vystoupení uplynulo již 30 let. Tím druhým jsou 55. narozeniny, které zpěvák oslaví právě v pátek.

Olomoucký bard Karel Plíhal slaví pětapadesáté narozeniny

Hudba
NEBE. Na basu hraje Tomáš Vorvik Sedláček (zleva), do rytmické dvojice k němu patří bubeník Jakub Krakowczyk, kytarista Štěpán Petrů, frontman Petr Harazin, klavírista a saxofonista Tomáš Kuluris.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ – Dva z pěti členů kapely Nebe Petr Harazin a Štěpán Petrů vypráví o singlu Vteřina, k němuž natočili klip, spolupráci s Richardem Krajčem i cestě k originalitě… Je to jen pár dní, co severomoravská skupina Nebe představila nový singl Vteřina. Teď k této melodické skladbě o radosti ze života, která je předzvěstí druhé studiové nahrávky kapely, přibyl videoklip z dílny režiséra Martina Müllera.

Kapela Nebe: Musíme natočit kvalitní desku, abychom se dostali nahoru

Hudba
Richard Krajčo se rozhodl pomoci mladým skupinám.
Vesec, Liberec, Havířov  /ROZHOVOR/ – Havířovská rock popová skupina Nebe jede. Po úspěšném albu „Legosvět" už chystá k vydání desku novou. Pomáhá jí s ní opět Richard Krajčo, lídr kapely Kryštof. Také s ním dal Deník o Nebi řeč… Se singlem „Vteřina", předzvěstí nového alba, se vrací sympatická rock popová kapela Nebe. Klip k písni právě vzniká, uvidíme ho asi už v půli srpna. Nebe je dnes silnější o emoce, ale také o zkušenosti včetně zážitků z turné s partou Kryštof. Aktuálně si Nebe sever Čech užije v sobotu 27. července od 12.00 na hlavní Gambrinus stage 21. ročníku festivalu Benátská noc ve Vesci u Liberce.

Richard Krajčo: Album Nebe vyjde u Universalu, já vydám soundtrack k filmu

Hudba
Kapela Kryštof ukončila rok a půl dlouhou koncertní pauzu a vyráží na turné k albu Inzerát. K němu vznikly i tyto povedené promo fotky.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kapela Kryštof ukončila rok a půl dlouhou koncertní pauzu a vyráží na turné k albu Inzerát. O víkendu začala zkoušet v Opavě, kde se ve středu  uskuteční veřejná generální zkouška pro tři tisíce lidí. Poté budou následovat tři velké koncerty v Ostravě, Brně a Praze.
5 fotografií

Skupina Kryštof vyráží na turné, na Inzerát

Hudba
Snímky z loňské Benátské noci, kde vystoupil i Dan Landa
Liberec - Pořadatelé Benátské noci zveřejnili další jména účinkujících 21. ročníku festivalu. Dále jsou mezi nimi Doga nebo Nebe. Seznam kapel na Benátské noci pro rok 2013 je tedy zase o něco delší. Pořadatelé na Facebooku uvedli dalších šest kapel.

Benátská 2013: Skyline, UDG, Buty nebo Aneta Langerová

Hudba
V PROSTORÁCH KNIHOVNY si mohli návštěvníci zakoupit dětské knihy vybraných nakladatelství za zvýhodněnou cenu.
Liberec - Stovky dětí přišly včera do Krajské vědecké knihovny v Liberci na Festivalový Den dětské knihy. Ten nahradil původní veletrh, který kvůli nedostatku financí nemohl být letos uspořádán v takové míře a velikosti jako v předchozích ročnících.

U dětí vede komiks Vrťapka

Liberecko
Mikulovské pivobraní - ilustrační foto.
Mikulov – In vino veritas, in pivo taky… Mikulovský amfiteátr bude už o tomto víkendu patřit pivu a dobré zábavě. V pátek desátého a v sobotu jedenáctého srpna se tam totiž koná v pořadí už druhý ročník festivalu Mikulovské Pivobraní, svátku nejen pivního, ale i kulturního a gastronomického.

Mikulovské Pivobraní nabídne rock a přes 70 druhů piv

Břeclavsko
Tomáš Klus
  Švihov – Hudební putovní festival Hrady CZ se po své úvodní zastávce na středočeském Točníku představí v pátek 20. a v sobotu 21. července na vodním hradě Švihov. Točník v tomto roce přivítal historicky největší počet návštěvníků – sedm tisíc.

České hrady.CZ startují už v pátek ve Švihově

Klatovsko
Bernard Fest 2012
Humpolec /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ – Pivní a hudební fandové měli v pátek a v sobotu možnost propojit své dva koníčky tím, že dorazili na humpolecké Horní náměstí. Právě pro ně se tu totiž konal již osmnáctý ročník Bernard Festu. Festivalové atmosféře dodávalo ten správný šmrnc také slunečné a teplé počasí. Bylo potřeba jen řádné doplňovat tekutiny. Mnozí návštěvníci na ochranu proti úpalu zvolili slušivé bernardovské čepičky s lístečky na motivy švestky nebo višně. Páteční den ale doslova ovládly originální pokrývky hlavy od Kašpárka v rohlíku.
12 fotografií

Hudba na Bernard Festu po osmnácté spojila generace

Hudba
Ilustrační foto
Prostějovsko /ROMÁN/ - Rok 2012 bychom vám, milí čtenáři, rádi zpestřili příjemným počtením. V Prostějovském týdnu proto dáváme poprvé prostor literárnímu dílu na pokračování. Myslíme, že se máte na co těšit, protože hrdinou dosud nepublikovaného vyprávění je tragikomická figurka prohnilého politika, který udělal skvělou kariéru. Ovšem až po své smrti. Autora poutavé, nápadité a humorné novely objevil Prostějovský týden v Opavě.

Velký příběh Arnolda Stonehenge

Prostějovsko
Ilustrační foto
Praha – V Českém centru v Praze se příští rok představí současné ukrajinské a ruské umění, společné projekty tuzemských a zahraničních výtvarníků či expozice reflektující blížící se olympijské hry v Londýně. Kurátoři centra pražským milovníkům umění také připomenou tvorbu rumunského umělce žijícího na ulici – Iona Barladeana. Všechny tyto expozice a další výstavní projekty České centrum již tradičně zpřístupní zdarma.

České centrum bude hostit východoevropské umění

Volný čas
Na mistrovství republiky kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2011 získala zlatou medaili ve fantazijním líčení a ocenění předních českých vizážistů studentka Střední školy gastronomie a služeb v Přerově Klára Einšpíglová. Na snímku modelka Petra Janoštíková.
Přerov – S medailemi se vrátily z mistrovství republiky mladých kosmetiček a kadeřnic Harmonie 2011, které se konalo v Českých Budějovicích, studentky Střední školy gastronomie a služeb na Šířavě v Přerově. Podařilo se jim získat zlato, stříbro i bronz.

Přerovská studentka vyhrála šampionát vizážistek

Přerovsko
Karel Plíhal opět vyprodal ústecký Národní dům.
Nový Jičín - Jen málokterý český písničkář si v průběhu osmdesátých let, ve zlaté éře folkových Port, vydobyl tak neotřesitelné renomé jako olomoucký Karel Plíhal. Jemná poetika jeho písniček spolu s lehce ironickým nadhledem spoutává už několik generací. Tento pátek zazpívá v Novém Jičíně.

Folkový Plíhal zahraje v Novém Jičíně

Volný čas