ŠTÍTEK: operační systém

Ilustrační foto.
Praha – Počet útoků škodlivých programů na počítače a mobilní zařízení se ve 2. čtvrtletí proti začátku roku zvýšil o 1,3 milionu na 354,5 milionu. O více než třetinu na téměř 928.000 vzrostl počet případů napadení viry, předstírajícími, že jsou sdělením bank. Stále častěji je cílem kybernetických zločinců operační systém iOS a rozšiřuje se i technologie vymáhání výkupného za odblokování zařízení. Vyplývá to z pravidelné zprávy společnosti Kaspersky Lab.

Počet útoků počítačových virů do června stoupl na 354,5 milionu

Ekonomika
Ilustrační foto.
Řím - Celosvětový prodej chytrých telefonů se má do roku 2018 zvýšit na více než dvě miliardy kusů z letošních očekávaných 1,25 miliardy. Uvedla to agentura ANSA s odvoláním na prognózu výzkumné společnosti ABI Research. Teprve loni prodej chytrých telefonů překonal hranici jedné miliardy.

Prodej chytrých telefonů má překročit dvě miliardy kusů

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Uživatelům chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android při prodeji jejich přístroje hrozí zneužití osobních dat a fotografií. Domněle odstraněné soubory lze totiž velmi snadno obnovit a použít. Vyplývá to z analýzy antivirové firmy Avast.

Při prodeji použitých mobilů hrozí zneužití dat a fotek

Ekonomika
Jak snadno přetaktovat procesor.
Jistě jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste pobíhali po virtuálním bojišti mezi létajícími projektily nebo se řítili po klikaté závodní dráze nadměrnou rychlostí. V těchto a celé řadě dalších případů velkou měrou ovlivňuje právě váš skill, zda nepůjdete do respawnového limba nebo neskončíte střechou dolů v příkopě.

Zvyšte si zadarmo herní výkon s novými odemčenými procesory od Intelu

Hry
Ilustrační foto.
San Francisco - Automobily se zabudovaným systémem Android Auto od společnosti Google dorazí do autoprodejen ve světě ještě v letošním roce. Firma to uvedla na dnešním zahájení své každoroční vývojářské konference. Systém Android kromě automobilů směřuje i do televizorů a chytrých hodinek, kde bude Google konkurovat svým technologickým rivalům v čele se společností Apple.

Auta se systémem Android od Googlu se budou prodávat ještě letos

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Společnost Google začala na českém trhu nabízet službu, která umožňuje zapůjčení nebo koupi filmů. Pro uživatele počítačů, chytrých telefonů či tabletů připravila desítky tisíc titulů od největších hollywoodských studií až po klasické snímky. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Zapůjčení filmů ve standardním rozlišení začíná na 20 korunách, u zakoupených titulů se cena pohybuje od 99 Kč, u filmových hitů od 200 Kč.

Filmy na Google Play jsou dostupné už i v Česku

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Objevil se první vir pro chytré mobilní telefony, který zašifruje soubory na paměťové kartě a požaduje po uživatelích výkupné. Jde o obdobu obávaného trojského koně Cryptolocker který útočí na počítače s operačním systémem Windows od listopadu loňského roku. Oznámila to antivirová firma Eset, která virus objevila.

Nový vir blokuje mobily a požaduje výkupné

Ekonomika
Ilustrační foto.
New York - Jihokorejský elekronický gigant Samsung Electronics dokončuje vývoj samostatně fungujících chytrých hodinek, s nimiž bude možné telefonovat bez připojení k mobilnímu telefonu. Napsal to list The Wall Street Journal. Dosavadní chytré hodinky musí mít napojení na mobilní telefon, aby mohly přijímat a vysílat hovory a vzkazy.

Samsung chystá uvedení chytrých hodinek bez pomoci telefonu

Ekonomika
Turisty provází mobilní aplikace.
Svitavy – Návštěvníci se po městě mohou projít s pomocí speciálního mobilního průvodce. Jednoduše si ho stáhnou do svých chytrých telefonů nebo tabletů. A hlavně zdarma.

Turisty provádí mobilní průvodce

Svitavsko
Ilustrační foto.
Peking - Čínské úřady zakázaly používat u počítačů ve veřejném sektoru program Windows 8, což je nejnovější operační systém americké společnosti Microsoft. Zdůvodnily to snahou o úspory energie a zajištění počítačové bezpečnosti, uvedla dnes agentura Reuters. Čína je pro největšího světového producenta operačních systémů osobních počítačů už dlouho velmi nesnadným trhem.

Čína zakázala používat nejnovější Windows ve veřejném sektoru

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Organizátoři kybernetických útoků DDOS začínají pro napadání počítačových sítí stále častěji využívat i chytrá mobilní zařízení. Zaměřují se přitom hlavně na přístroje s operačním systémem Android, které většinou nejsou účinně chráněné. V rozhovoru pro ČTK to uvedl výkonný ředitel přední tuzemské bezpečnostní firmy net.pointers Martin Půlpán.

Organizátoři počítačových DDOS útoků začínají zneužívat mobily

Ekonomika
Ilustrační foto
Digitální aplikace Lékárnička začala pomáhat pacientům dodržet dávkování léků. Mobilní telefon jim sám, na rozdíl od dávkovacích krabiček, připomene, že si mají vzít lék, a dokonce i v jaké dávce. Odpadá komplikace, když krabička upadla a prášky se vysypaly, že pacient užívající léky v různých kombinacích ráno, v poledne a večer, nevěděl, zda už si dávku vzal.

Digitální aplikace Lékárnička pomáhá dodržet dávkování léků

Zdraví
Klientům Deníku se věnovali odborníci na produkty Apple
Střední Morava - Klienti regionálního Deníku se zúčastnili workshopu Apple ve firemním prostředí 2014, který se konal před několika dny v olomouckém NH hotelu. Během jediného dopoledne jim IT odborníci představili nejnovější trendy ve využití Apple technologií ve firemním prostředí.

Klientům Deníku se věnovali odborníci na produkty Apple

Podnikání
Ilustrační foto.
Londýn - Největší britská maloobchodní společnost Tesco hodlá do konce letošního roku uvést na trh vlastní chytrý telefon, který by měl využívat operačního systému Android. Tesco již loni zahájilo prodej vlastního počítačového tabletu s názvem Hudl.

Tesco hodlá uvést na trh vlastní chytrý telefon

Ekonomika
Ilustrační foto
Boston - Americká softwarová společnost Microsoft dnes vydala nouzovou opravu závady, která několik dní kriticky ohrožovala jeho internetový prohlížeč Internet Explorer. Firma dnes podle agentury Reuters sdělila, že "záplatu" dodá i uživatelům operačního systému Windows XP, jehož technickou a bezpečnostní podporu nedávno ukončila.

Microsoft vydal opravu závady na prohlížeči Internet Explorer

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Snad mě taxikář moc „nenatáhne", dere se do podvědomí zákazníka, jen co do taxíku usedne. Délku trasy a cenu za odvoz už ale klient může mít pod kontrolou. Nově mu k tomu údajně poslouží bezplatná mobilní aplikace, kterou uvádí do praxe jistá společnost.

Haló, taxi! Takzvaným turbo taxametrům prý už odzvonilo

Praha
Ilustrační foto
San Francisco – Společnost Microsoft Corp. bude zdarma poskytovat svůj operační systém Windows výrobcům chytrých telefonů a malých tabletů. Chce tak podle agentury Reuters posílit svoji pozici na těchto rychle rostoucích trzích. Microsoft se snaží rozšířit malou základnu uživatelů mobilní verze Windows v naději, že přiláká více zákazníků k dalším službám Microsoftu, jako Skype a Office.

Microsoft nabídne zdarma Windows pro telefony a tablety

Ekonomika
Hrdina Jonzeho filmu Theodore (Joaquin Phoenix) na procházce se „svou partnerkou“ v uchu...
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Americký čtyřicátník Joaquin Phoenix kráčí jaksi nezaslouženě mimo hlavní proud hollywoodských celebrit. Jeho herecké nadání je nenápadné, ale mimořádné. Naposledy o tom přesvědčil ve filmu Mistr, před tím například v Reservation Road. Navzdory tomu, že před třemi roky ohlašoval ve filmu I´m Still Here odchod z herecké scény, hraje dál. Naštěstí pro nás. Protože je čím dál lepší.

Oscarová Ona řeší perspektivu vztahů

Film a televize
Ilustrační foto.
Port-au-Prince - Haiti je známé spíše svou chudobou, politickým chaosem, ale třeba i prvotřídním rumem. Jedna z nejméně rozvinutých a nejchudších zemí západní polokoule však učinila překvapivý vstup do světa vyspělé technologie, a to vlastním tabletem s operačním systémem Android.

Chudé Haiti vyrábí svůj vlastní tablet

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Kvůli ukončení podpory operačního systému Windows XP v ČR roste prodej notebooků. Lidé i firmy díky změně podle obchodníků uspíšili výměnu svých počítačů. Microsoft k 8. dubna ukončí veškerou podporu Windows XP. Někteří prodejci také na začátek dubna plánují slevové akce na notebooky.

Obchodníci: Lidé s koncem podpory Windows XP mění notebooky

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Podíl tržeb z prodeje chytrých mobilních telefonů na celkovém mobilním trhu se letos v prvních měsících roku zvýšil na 80 procent z méně než 50 procent v roce 2010. Do konce roku 2014 by se měl dostat na 90 procent. Co do počtu prodaných kusů tvoří v současnosti telefony s operačním systémem sedm prodaných přístrojů z deseti.

Podíl tržeb u chytrých telefonů na prodeji mobilů je 80 procent

Ekonomika
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Po více než dvanácti letech ukončí společnost Microsoft 8. dubna podporu svého skalního operačního systému Windows XP. Ten přitom stále funguje jak na některých radnicích, tak i v mnohých firmách na Kroměřížsku: a ukončení podpory tak může představovat hrozbu pro jejich počítače.

Konec podpory Windows XP? Města ani firmy neděsí

Kroměřížsko
Ilustrační foto
Praha – Tuzemská antivirová firma Eset se podílela na odhalení dosud největší světové sítě infikovaných internetových serverů. Kolem 25.000 infikovaných serverů rozesílalo denně 35 milionů nevyžádaných zpráv. Vedle Esetu se na rozkrytí sítě podílely organizace CERT-Bund a Swedish National Infrastructure for Computing.

Eset odhalil dosud největší síť 25.000 infikovaných serverů

Ekonomika
Děti se proměnily v malé vědce.
Chomutov - Zbavit budoucí středoškoláky přehnaného respektu a strachu z vědy a techniky byl cíl třetí letošní akce celoroční soutěže Rodinné zápolení. V prostorách chomutovské Střední průmyslové školy, která si v letošním roce připomíná 140. výročí svého založení, se v sobotu 8. března sešlo na 150 rodičů s dětmi. Ujali se jich učitelé a žáci školy.
29 fotografií

FOTO: Koza Róza zbavovala děti zábavnou formou strachu z techniky

Volný čas
Ilustrační foto
Praha – Udej svého zaměstnavatele. Takto nazval místopředseda České pirátské strany Mikuláš Ferjenčík akci organizace BSA, která začne vyplácet odměny lidem, již jí nahlásí nelegální užívání softwaru. Zdá se ale, že akce přináší výsledky a BSA by chtěla začít odměny vyplácet do léta.

Kradené programy? Kdo udá zloděje, dostane odměnu

Ekonomika
Ilustrační foto
Chicago - Americký softwarový gigant Microsoft se chystá snížit cenu operačního systému Windows 8.1 výrobcům levných počítačů a tabletů až o 70 procent, aby mohl lépe konkurovat levnějším produktům jako je Chromebooks od Googlu. Uvedla to agentura Bloomberg News s odvoláním na informované zdroje.

Microsoft prý sníží ceny Windows výrobcům levných počítačů

Ekonomika