ŠTÍTEK: orchestr

Prefektní souhru radost z hudby a chytlavý swingový repertoár nabízí publiku Glenn Miller Orchestra i dnes.
Glenn Miller Orchestra, jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, se po čtyřech letech vrací do Česka. Proslulé hudební těleso přinášející publiku nejlepší melodie ze zlaté swingové éry zde vystoupí od 13. do 17. ledna 2024 s novou show „The Best of Tour 2024“. Tu představí publiku na celkem šesti koncertech v pěti městech: dva koncerty bude mít v Praze, po jednom v Brně, Hradci Králové, Liberci a Ústí nad Labem. Konkrétně v Ústí vystoupí orchestr 16. ledna od 19 hodin v Domě kultury. 
6 fotografií

FOTO: Těšte se, slavný Glenn Miller Orchestra přijede swingovat do Ústí

Čtenář reportér
Fenomenální hornista Radek Baborák bude hlavní postavou druhého koncertu letošního 56. ročníku Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové. Ten pokračuje koncertem, který bude stejně jako zahajovací také orchestrální. Ve čtvrtek 12. října 2023 se od 19:00 v Hankově domě představí komorní orchestr Pražští komorní sólisté. Dirigentem a zároveň sólistou bude bývalý sólohornista Berlínské filharmonie Radek Baborák.
3 fotografie

Bývalý sólohornista Berlínské filharmonie zahraje na koncertu ve Dvoře Králové

Čtenář reportér
Pěvecký sbor Čerchovan v domažlickém arciděkanském kostele Narození Panny Marie.
Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Pěvecký sbor Čerchovan a tři sólisté s mnoha zahraničními úspěchy rozezní arciděkanský kostel Narození Panny Marie v Domažlicích. V programu 30. září od 19 hodin budou zastoupeni dva francouzští skladatelé: Gabriel Fauré (1845–1924) díky svému Requiem a Francis Poulenc (1899–1963) prostřednictvím Koncertu pro varhany, smyčcový orchestr a tympány.

Symfonický orchestr, sbor Čerchovan a sólisté koncertují v Domažlicích

Domažlicko
Haydn Youth String Orchestra.
V Konojedském kostele se opět rozezní hudba. Tentokrát proběhne v pátek 4. srpna od 19 hodin benefiční koncert Haydn Youth String Orchestra. Při neopakovatelném zážitku se představí třicetičlenný holandský smyčcový orchestr, který se skládá z houslí, viol, violoncell a kontrabasů a řídí jej Jan-Ype Nota, jehož cílem je vystopovat a vést mimořádně talentované mladé smyčcové hráče ve věku od 9 do 19 let.

V konojedském kostele se rozezní hudba. Zahraje třicetičlenný smyčcový orchestr

Čtenář reportér
Novoměstští filharmonici se obrátili na své posluchače i filantropicky smýšlející jednotlivce či firmy s prosbou o pomoc. Vyhlásili sbírku na bicí nástroje, které nutně potřebují pro příští turné.
Zvládají se ponořit do Smetanovy Vltavy i vyrazit s Antonínem Dvořákem do Nového světa. Doprovázejí Froda na jeho nelehké pouti v Pánovi prstenů a na citlivou notu posluchače naladí ústřední melodií ze Schindlerova seznamu, aby je vzápětí ohromili galaktickým motivem z Hvězdných válek. Řeč je o osmdesátičlenném symfonickém orchestru z východních Čech, který věří, že bude vyslyšena jeho prosba, jež mu umožní lépe plnit vytyčené poslání - šířit lásku k hudbě.
3 fotografie

Filharmonici potřebují nové tympány, ty půjčené zahřmí ve Hvězdných válkách

Náchodsko
Z koncertu na nádvoří opočenského zámku.
Osmdesátičlenný orchestr mladých muzikantů z Nového Města nad Metují má za sebou koncerty ve svém domovském městě, Praze a na zámku Opočno. S programem pod názvem Vzhůru ke hvězdám zahájí rovněž 93. Jiráskův Hronov, nejstarší amatérský divadelní festival na světě. Melodie z Hvězdných válek a Planety Gustava Holsta zazní v Parku Aloise Jiráska už 29. července 2023 od 18 hodin.

Přispějete na bicí? Začala sbírka na nové nástroje pro Novoměstskou filharmonii

Čtenář reportér
Vinnetou, Zorro a Harmonika se smyčci v zádech. V Boskovickém westernu tleskali symfonii ve stoje.
/FOTO, VIDEO/ To, že banditům prahnoucím po zlatě Apačů, visí kolty proklatě nízko, se ví. Platí, že Old Shatterhandova medvědobijka s henryovkou neminou cíl a jeho pěst spolehlivě umlčí jakékoliv bezpráví. Za spravedlnost nasazuje život podobně jako jeho pokrevní bratr Vinnetou. Jejich příběhy a další hrdiny Divokého západu návštěvníci westernového městečka v Boskovicích na Blanensku dobře znají. V sobotu se ale do dávných časů poprvé ponoří v doprovodu filharmoniků. Unikátní projekt Western Symphony tam zahájí jubilejní třicátou sezonu dvěma koncerty. Jedním dopoledne a druhým večer.
42 fotografií

Vinnetou, Zorro a Harmonika se smyčci. Westernu v Boskovicích lidé tleskali

Blanensko
Vinnetou, Zorro a Harmonika se smyčci v zádech. V Boskovickém westernu tleskali symfonii ve stoje.
/FOTO, VIDEO/ To, že banditům prahnoucím po zlatě Apačů, visí kolty proklatě nízko, se ví. Platí, že Old Shatterhandova medvědobijka s henryovkou neminou cíl a jeho pěst spolehlivě umlčí jakékoliv bezpráví. Za spravedlnost nasazuje život podobně jako jeho pokrevní bratr Vinnetou. Jejich příběhy a další hrdiny Divokého západu návštěvníci westernového městečka v Boskovicích na Blanensku dobře znají. V sobotu se ale do dávných časů poprvé ponořil v doprovodu filharmoniků. Unikátní projekt Western Symphony tam zahájil jubilejní třicátou sezonu dvěma koncerty. Jedním dopoledne a druhým večer.
42 fotografií

Vinnetou, Zorro a Harmonika se smyčci. Westernu v Boskovicích tleskali ve stoje

Regiony
Koncert filmové hudby v sobotu 10. června v Zábřehu.
Muzika zněla v sobotu 10. června centrem Zábřehu. Masarykovo náměstí hostilo akci Notování Zábřehem. Ta vyvrcholila ve večerních hodinách koncertem filmové hudby za účasti tisíců lidí.

Centrem Zábřehu zněla filmová hudba

Šumpersko