ŠTÍTEK: orchestr

Májovák v kostele sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech.
Po mnoha letech poruší Symfonický dechový orchestr Májovák tradici a neodehraje 1. ledna před publikem svůj Novoroční koncert. Milovníci tohoto hudebního tělesa si budou muset počkat až do března, kdy se Májovák představí v Městském domě kultury v Karviné.

Novoroční koncert Májováku letos opět nebude

Karvinsko
Hudebník a kapelník Petr Macek z Mostu
/ROZHOVOR/ Na schůzku do mostecké restaurace U Káči přišel v zimní bundě s trikolorou na klopě a ve veselém červeném svetru s obrázkem vánočního losa. „Jsem rád, že jsme Rybovku dělali dřív, protože při téhle ledovce by hodně lidí do divadla nepřišlo,“ řekl s úlevou tři dny před Vánoci Petr Macek, když po opatrném cupitání po zledovatělém sídlišti Pod Lajsníkem usedl za stůl a objednal si malé pivo.

Vánoční muž z Mostu kupuje kapra bez kostí a dělá lidem radost Rybovkou

Mostecko
Dechový orchestr města Hradce Králové
Dechový orchestr města Hradce Králové zve všechny hudební příznivce na svůj tradiční zimní koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin ve velkém sále královéhradeckého Adalbertina. A jak napovídá podtitul koncertu „Podzim s muzikálem“, prim bude tentokrát hrát posluchačsky oblíbený žánr muzikálu.

Slavné muzikálové písně zazní v Adalbertinu

Volný čas
Svatomartinský koncert orchestru Harmonie 1872 Kolín.
Do posledního místa zaplněný sál kolínského Městského divadla se ve středu 9. listopadu výborně bavil na osmém Svatomartinském koncertu orchestru Harmonie 1872 Kolín. Bez přídavků šestnáct skladeb si rozdělili tři dirigenti, kromě dnes již zavedených Jiřího Vojtěcha a Ireny Pithartové také i mladý Ondřej Hnízda, zpívala opora orchestru Petra Perná a coby hosté Kateřina Hošková a Jakub Kubín.
57 fotografií

Podívejte se: Harmonie 1872 potěšila svatomartinským koncertem v divadle

Volný čas
Dirigent Tomáš Brauner
Pěvecký sbor Čerchovan ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Domažlice přichystal hudební lahůdku pro všechny milovníky hudby Antonína Dvořáka. V sobotu 29. října 2022 rozezní Arciděkanský kostel v Domažlicích kantáta Svatební košile. Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně řídí dirigent Tomáš Brauner, spoluúčinkují sólisté  Lucie Silkenová, Aleš Voráček a Roman Janál. 

V Domažlicích zazní hudba Antonína Dvořáka. Vychutnejte si tento koncert i vy

Čtenář reportér
Carmina Burana položila na lopatky vyprodaný Klášterní kostel v Šumperku
Závěrečný koncert Klášterních hudebních slavností byl fantastický. Komorní verze Orffovykantáty se dvěma klavíry namísto orchestru vůbec nezněla komorně. Prostor šumperskéhoklášterního kostela se naplnil plným, bohatým zvukem, který ocenilo vnímavé publikum a také účinkující si společné dílo vydatně užili. Za fotografie a sdílení jedinečné události děkujeme Štěpánce Šoupalové
9 fotografií

Netradiční Carmina Burana nadchla diváky i účinkující

Čtenář reportér
Orchestr SHK
Ve čtvrtek 22. září by se dožila 100 let jedna z největších osobností benešovské hudební scény – kapelník, hudebník a skladatel Jaroslav Voslář. Jen neuvěřitelná smůla a rány osudu připravily tohoto mimořádně talentovaného muzikanta o možnost vystudovat housle na konzervatoři či klarinet na AMU, paradoxně jej však takto „zachránily“ pro regionální scénu.
3 fotografie

Zavzpomínejme na kapelníka, hudebníka a skladatele Jaroslava Vosláře

Čtenář reportér
Varhan Orchestrovič Bauer vystudoval střední školu chemickou.
Když se do něčeho pustí, dotáhne to Varhan Orchestrovič Bauer coby perfekcionista k dokonalosti. Možná tím, že dělá věci na maximum a po svém, bývá často nepochopený a navíc podle něj dáme v Česku hodně na vnějškovost a zapadání do škalutek. „Jako holohlavý v šedém obleku bez vyhraněného názoru na cokoli a s těmi 'správnými' vlivnými kamarády bych určitě měl mnohem snadnější cestu,“ řekl pro časopis Story. Jisté je ale jedno. Jeho práce si lidé, především pak za hranicemi, cení.
7 fotografií

Výstřední dirigent Varhan Orchestrovič Bauer: Jsem divnej, ale něco umím

Společnost
Hvězdou pondělního večera bude francouzská violoncellistka Camille Thomas.
Vzdal bych se všeho, co jsem kdy napsal, kdybych mohl zkomponovat něco jako toto. To prý řekl Johannes Brahms o Hebridách Felixe Mendelssohna Bartholdyho, které dnes otevřou letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk. Filharmonie Brno ho pořádá 23. rokem a jako tradičně nabídne čtyři velké koncerty na hradním nádvoří. „Držíme se osvědčeného modelu, tedy odlehčeného programu a kombinace s jinými žánry, abychom klasickou hudbu ukázali i těm, kdo na koncerty běžně nechodí,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.
3 fotografie

Dnes začíná festival Špilberk. Přinese klasickou hudbu i filmové melodie

Čtenář reportér
8. července proběhne Zahajovací koncert 4. ročníku festivalu Živé pohraničí/Lebendes Grenzland se sólistou světového jména, klavírním virtuozem Gerhardem Oppitzem.
K pravé lázeňské atmosféře patří pohárek z porcelánu, voňavé letní květiny na kolonádě, poklidná promenáda, křupavá oplatka a tradiční kolonádní koncerty. „Těžko spočítat, kolik duší návštěvníků města vyléčil relax a odpočinek za podpory Západočeského symfonického orchestru, který hraje na kolonádě už 201 let,“ uvádí PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.
20 fotografií

Kolonádní koncerty západočeského orchestru otevírají hlavní sezonu

Chebsko