ŠTÍTEK: Pákistán

Jednadvacetiletá Hradišťanka Tereza H. chtěla z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu.
Česká občanka Tereza H., kterou začátkem ledna zadrželi policisté v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, si v úterý u soudu v Láhauru vyslechla obvinění z pašování drog. Požadovanou výši trestu zatím žaloba nesdělila. Uvedla to mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Spolu s Češkou byl obviněn ještě jeden muž jiného než českého původu. Oba dva u soudu vinu popřeli.
6 fotografií

Češku zadrženou v Pákistánu obvinili z pašování drog. Ta to popírá

Svět
Tereza H. u soudu v pákistánském městě Láhaur.
Pašování drog. Tak zní konkrétní obvinění soudu, které si v úterý vyslechla v Pákistánu Tereza H. z Uherského Hradiště. V lednu ji zatkli na letišti v Láhauru poté, co u ní v zavazadle našli devět kilogramů heroinu. Společně s Hradišťankou byl obviněn ještě jeden muž.
6 fotografií

Terezu H. obvinili z pašování drog

Zločiny a soudy
Demonstrace na protest proti zabití zpěvačky Saminy Sindhu
K události došlo v úterý ve vesnici Kanga v pákistánské provincii Sindh. Populární zpěvačka Samina Samoonová zpívala vsedě na svatebním večírku v pokročilém stádiu těhotenství. Podle svědků ji jeden z přítomných vyzval, aby se postavila a zatancovala. Žena se pokoušela zvednout, ale její stav to nedovolil, a tak nakonec odmítla. Muž poté vytasil zbraň a na čtyřiadvacetiletou hvězdu vystřelil.
4 fotografie

V Pákistánu zastřelili těhotnou zpěvačku. Nechtěla zatancovat na svatbě

Svět
Projekt Edison.
Litomyšl – V únoru zavítali na Základní školu T .G. Masaryka v Litomyšli během projektu Edison cizinci. Ti přijeli za žáky a přednášeli jim o své kultuře a zemi, ze které pocházejí. Děti měly možnost se zajímavou formou vzdělávat v angličtině.

Setkání s cizinci přináší poznání i nepochopení

Svitavsko
Projekt Edison na III. základní škole v Litomyšli.
Litomyšl – Z Brazílie, Číny, Gruzie, Indonésie, Pákistánu, Ruska, Turecka a Ukrajiny přijeli mladí lidé za žáky III. základní školy v Litomyšli. V rámci projektu Edison, který se koná ve škole potřetí, přijeli s dětmi procvičovat angličtinu. Děti se také dozvědí nové věci o zemích, kam se málokdo podíval.
8 fotografií

Žákům přednáší po roce studenti z celého světa

Svitavsko
Tereza H. s pákistánskými celníky.
O dalších osm dní, tedy do 15. února, byla Tereze H. z Uherského Hradiště prodloužena v Pákistánu vazba. Jednadvacetiletá Češka byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti ve městě Láhaur, když v jejím zavazadle celníci nalezli devět kilogramu heroinu. Mladá žena při vyšetřování uvedla, že zásilku drog nevezla poprvé, píší pákistánská média.
6 fotografií

Tereza nepašovala heroin v Pákistánu poprvé. Soud jí prodloužil vazbu

Svět
Bojová technika Pákistánu
V rozhovoru pro Financial Times oznámil pákistánský ministr obrany, že jeho země prochází „rekalibrací“ své zahraniční a bezpečnostní politiky. Součástí této proměny je nákup vojenské techniky z Ruska a Číny. Jde o reakci na rozhodnutí americké vlády, která pozastavila vojenskou pomoc Pákistánu v hodnotě přes čtvrt miliardy dolarů.

Pákistán koupí čínskou a ruskou vojenskou techniku. Reaguje na kroky USA

Svět