ŠTÍTEK: Pákistán

Jednadvacetiletá Hradišťanka Tereza H. chtěla z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu.
Jednadvacetiletá Tereza H. z Uherského Hradiště, která byla v Pákistánu zadržena kvůli pašování devíti kilogramů heroinu, stále zůstává pod dohledem celníků v blízkosti letiště ve městě Láhaur. Mladá žena přiznala, že věděla, že "něco" ve svém zavazadle veze. Údajně ale netušila, že se jedná o heroin. Její další osud je v tuto chvíli nejistý, českému konzulátu se s ní zatím nepodařilo spojit.
6 fotografií

Zadržená Češka v Pákistánu přiznala, že "něco" veze. O heroinu prý nevěděla

Svět
Horolezec Pavel Kořínek stanul na vrchol hory Minya Konka, která je nejvýchodněji ležící sedmitisícovkou a třetím nejvyšším vrcholem mimo horskou soustavu Himalájí.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Po heroickém výkonu se dostal tam, kde doposud žádný Čech. Sedmatřicetiletý kopřivnický rodák Pavel Kořínek stanul 7. října na vrchol Minya Konka. Hora ve východní části Tibetu leží v nadmořské výšce 7556 metrů. Na posvátnou a domorodci označovanou, jako nedostupnou horu se v minulosti úspěšně dostalo jen osm expedic.     
12 fotografií

Obdivuhodný Kořínkův úspěch: Rodák z Kopřivnice stanul tam, kde žádný Čech

Ostatní sporty
Celovečerní pásmo filmů Snow Film Fest nabídne třeba Pohádku Johna Shockleeho. Inspirativní snímek je o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.
Havlíčkův Brod – Reportáž z nejdrsnějšího závodu planety přes zimní Yukon, život se psím spřežením nebo zdolávání nezdolného vrcholu hory Link Sar. Takové filmy nabídne festival Snow Film Fest, který v Havlíčkově Brodě vypukne již tuto sobotu.

Festival nabídne filmy plné sněhu a adrenalinu

Havlíčkobrodsko
Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.
Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Volný čas
Malála Júsufzajová
Malála Júsufzajová, která v současnosti žije v Birminghamu, byla přijata ke studiu na prestižní anglickou univerzitu v Oxfordu. Dvacetiletá držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 2014 a zároveň nejmladší posel míru Spojených národů získala v závěrečných středoškolských zkouškách třikrát hodnocení „A“, což byla podmínka pro přijetí.  
7 fotografií

Pákistánská nositelka Nobelovy ceny za mír nastoupí na Oxford

Svět
Ilustrační foto
Znásilnění za znásilnění či znásilnění „ze cti“, tak nazývají místní to, co se odehrálo v pákistánské vesnici poblíž města Multan. Vesnická rada zde rozhodla, že jako odplatu za znásilnění nezletilé dívky nechá znásilnit sestru pachatele. Tento případ vyvolal velkou pozornost úřadů v celé zemi a 29 lidí již bylo zatčeno.

Oko za oko: V Pákistánu nařídili znásilnění dívky kvůli činu jejího bratra

Svět
S horou Ararat za zády.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Expedici Adama Kouta, Ondřeje Gilara a Jakuba Kotuly, kteří se vydali na dvou čezetách a jedné jawě z Mladé Boleslavi do Singapuru, předčasně ukončily nesnáze v Íránu. Přestože všem potížím trojice motocyklových nadšenců do té doby čelila s úspěchem, bombový útok v Teheránu, nebezpečná situace v sousedním Pákistánu a náhlý nedostatek finanční hotovosti vedl k vynucenému rozhodnutí změny naplánované trasy.
4 fotografie

Expedice skončila v Íránu, nebezpečí bylo moc velké

Boleslavsko