ŠTÍTEK: Palm

Krajský přebor ve fotbale: TJ Jiskra Hořice - SK Sobotka.
Fotbalisté Hořic to dokázali. V posledním kole vyhráli na hřišti Vysoké nad Labem 2:1 a díky prohře Dobrušky v Třebši (2:5) se v nejvyšší krajské soutěži dokázali udržet.

Hořice vydřely záchranu

Kraje
Tenistka Barbora Krejčíková slaví nejcennější singlový triumf kariéry.
Ivančice – V deblu patří mezi nejužší světovou špičku, zato ve dvouhře zaostává. Její poslední výsledek však vzbudil naději ve zlepšení i v singlu. Tenistka Barbora Krejčíková z Ivančic na Brněnsku získala o víkendu svůj nejcennější titul z dvouhry v kariéře, když ovládla turnaj kategorie ITF s dotací 80 tisíc dolarů na zelené antuce v Palm Harbour na Floridě. Ve finále deklasovala nasazenou jedničku a bývalou hráčku elitní stovky Nicole Gibbsovou 6:0 a 6:1.

Deblistka ovládla dvouhru. Tenistka Krejčíková slaví nejcennější singlový triumf

Ostatní sporty
Lobbista Ivo Rittig u Městského soudu v Praze. Je jedním z deseti obžalovaných zpovídajících se z krácení daně, zpronevěry a praní špinavých peněz v kauze evidované jako Michal Urbánek a spol., v níž jde o vyvádění peněz ze společnosti Oleo Chemical.
Pražský městský soud dnes nepravomocně zprostil Iva Rittiga obžaloby, podle níž si lobbista pořídil tři nemovitosti v Dubaji za peníze vyvedené z firmy Oleo Chemical. Soudní senát osvobodil rovněž druhého obžalovaného Petra Michala, který podle kriminalistů zprostředkoval převod peněz. Soud předtím také zopakoval, že se dvojice nepodílela na tunelování Olea.
30 fotografií

Soud osvobodil Rittiga v kauze praní špinavých peněz z firmy Oleo

Česko
Vrchlabští fotbalisté se po třech kolech vyhřívají na druhém místě krajského přeboru.
Vrchlabí – Naprostá spokojenost panuje po třech odehraných kolech ve fotbalovém Vrchlabí. V krajském přeboru ještě neztratilo ani bod a pouze vinou horšího skóre je druhé hned za favorizovanými Libčany. Zatím poslední vítězný korálek svěřenci kouče Zierise navlékli na pomyslnou nit v nedělním duelu s Červeným Kostelcem (1:0).
4 fotografie

Hlavička Hladíka zařídila pro Vrchlabí další body

Kraje
Druhý ročník závodů dračích lodí školních posádek a již osmý ročník Dragon Boat Grand Prix Sedlčany.
Sedlčany - Zatímco v centru města probíhal v rámci městských slavností Rosa kulturní program, okolí sedlčanské retenční nádrže žilo sportem. Vodu rozrážely čtyři barevné lodě s dračími hlavami a na břehu závodníky podporovaly davy lidí. Křik se mísil se zvuky bubnů, o které se staral bubeník udávající tempo posádkám. Nejen to přinesl letošní sedlčanský a velmi napínavý závod dračích lodí.
10 fotografií

Dračí lodě svedly v Sedlčanech napínavé souboje

Příbramsko
Den svatého Patrika, ilustrační foto
V sobotu 17. března slaví Irové Den Svatého Partika, patrona Irska. A i mimo Irsko slaví všude tam, kde se cítí být doma, nebo kde se zrovna nacházejí. Na to, jaké budou letošní oslavy Dne svatého Patrika v Praze, jsme se zeptali hlavního dramaturga akcí Michala Rolčíka.  

Zelená kultura, zelené jídlo

Ostatní
Inscenace Pusťte Donnu k maturitě
Návratem do optimistických „devadesátek“ je nová inscenace pražského Divadla pod Palmovkou Pusťte Donnu k maturitě! Její premiéra se uskuteční už dnes. Po úspěšných inscenacích Zamilovaný Shakespeare v režii Michala Langa a Shakespearovy hry Něco za něco v režii mezinárodně uznávaného Jana Klaty přichází nyní na jeviště autorská hra Tomáše Dianišky – člena souboru Divadla pod Palmovkou a hlavního organizátora i kmenového autora generační divadelní skupiny F. X. Kalby. 

Brandon a spol. jsou zpět. Divadlo pod Palmovkou uvede novou inscenaci

Divadlo
Palmový olej, ilustrační foto
České Budějovice - Jihočeská ekologická organizace Calla patří ke členům Koalice proti palmovému oleji. Podle Jiřího Řehounka z Cally připadá na dnešek, na 1. únor, mezinárodní Den proti palmovému oleji, jehož vznik vloni iniciovali čeští ochránci přírody.

Den bez palmového oleje iniciovali Češi

Z okolí