ŠTÍTEK: Palm

Donald Trump
West Palm Beach (USA) - Nově zvolený americký prezident Donald Trump oznámil v sobotu, že rozpustí svou charitativní nadaci, aby se vyhnul střetu zájmů, než se příští měsíc ujme úřadu. Informovala o tom agentura AP s tím, že nadaci vyšetřuje newyorská generální prokuratura pro podezření, že organizace nezákonně finančně podporovala Trumpovu předvolební kampaň.

Trump rozpustí svou dobročinnou nadaci kvůli možnému střetu zájmů

Svět
Okresní přebor Stará Paka - Železnice.
Lázně Bělohrad – Krajské a okresní soutěže v neděli pokračovaly dalšími zápasy. V krajském přeboru bodovaly Lázně Bělohrad, které na domácí půdě porazily ex-divizní Jaroměř. Další okresní zástupce z Hořic prohrál na hřišti favorita soutěže, RMSK Cidliny.
62 fotografií

Chomutice získaly první bod v této sezoně

Fotbal
Slávek Horák
Indianapolis (USA) - Po oceněních pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs Alenu Mihulovou a za nejlepší film na festivalu ve Phoenixu si režisér Slávek Horák odváží za svoji Domácí péči další ocenění z USA. O víkendu převzal hlavní cenu za nejlepší hraný film na Heartland Film Festivalu v Indianapolisu.

Slávek Horák si za Domácí péči odváží z USA už třetí ocenění

Film a televize
Utkání OP mužů Železnice - Nemyčeves.
Hořice – Nedělní duely dokončily další mistrovské dějství. V krajském přeboru navázaly na minulé vítězství Hořice, které po nejtěsnějším výsledku 1:0 tentokrát na domácí půdě přehrály silný tým Slavie Hradec Králové.
27 fotografií

Cenný skalp. Hořice porazily Slavii

Fotbal
Donald Trump a Hillary Clinton při prezidentské debatě.
Washington – V sobotu se přihlásila již devátá žena, která řekla, že se ji Trump pokoušel proti její vůli políbit na ústa při oslavách Dne matek ve svém sídle na Floridě. Zatím poslední údajnou obětí Trumpova nepřístojného chování je Cathy Hellerová, která popsala britskému listu The Guardian událost, jež se stala před asi 20 lety v Trumpově luxusním sídle Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě.

Donald je prý náruživý 
a Hillary na drogách

Svět
Donald Trump
Washington - Seznam žen, které obvinily amerického republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa ze sexuálního obtěžování, se dále rozrostl. V sobotu se přihlásila již devátá žena, která řekla, že se ji Trump pokoušel proti její vůli políbit na ústa při oslavách Dne matek ve svém sídle na Floridě. Informovala o tom dnes agentura AP.

Trumpa obvinila již devátá žena ze sexuálního obtěžování

Svět
Donald Trump
New York – V americkém tisku se objevila nová svědectví o údajných sexuálních útocích republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, která mohou poškodit jeho naděje na volební vítězství. List The New York Times ve středu otiskl výpovědi dvou žen, které republikánský kandidát údajně obtěžoval. Trumpův štáb informaci označil za pomluvu. Jiná obvinění Trumpa z nemravného chování publikoval tisk na Floridě.

Další aféra Trumpa: Chtěl se mi dostat pod sukni, ruce měl všude, popsala žena

Svět
FOTBALISTÉ Červeného Kostelce doma přetlačili výborně hrající Vysokou nad Labem (ve žlutém).
Náchodsko – Fotbalisté Broumova stále marně čekají na premiérové body, Červený Kostelec, Jaroměř i Police nad Metují v nedělním programu krajských fotbalových soutěžích mužů nezaváhaly.

Polická ofenziva rozcupovala i Předměřice

Fotbal
Ilustrační foto.
Královéhradecko - Chtěli byste si dát během výletu po cyklostezce pár skleniček piva nebo byste se na kole jenom rádi vrátili z restaurace domů? Pokud poslanci nevystaví červenou návrhu senátora Zdeňka Škromacha, mohli by mít cyklisté při policejních kontrolách v budoucnu v krvi až 0,8 promile alkoholu, aniž by se vystavili hrozbě finančních postihů.

Cyklisté pár piv před jízdou uvítají, řidiči už méně

Jičínsko
Krajský přebor: SK Jičín A – RMSK Cidlina A.
Jičín – Mistrovské soutěže v sobotu vstoupily do dalšího kola. Šlágrem třetího dějství krajského přeboru byl souboj týmů, které vyhrály oba úvodní zápasy nového ročníku. Jičín přivítal RMSK Cidlinu, dokázal zvítězit a navíc znovu bez inkasované branky!
38 fotografií

Cenný skalp favorita soutěže

Fotbal
Aquaventure - akvapark, který vám vezme dech!
Adrenalin, napětí, zábava, relax to vše a mnohem více nabízí unikátní akvapark – Aquaventure v Dubaji. Je jako šitý na míru pro milovníky vodních radovánek, ale i pro ty, kteří touží po adrenalinu či volném pádu, který jim vezme dech. Na co se můžete těšit při návštěvě dubajského vodního ráje?

Aquaventure - akvapark, který vám vezme dech!

Reklama
Divadlo pod Palmovkou
Praha - První ročník divadelního festivalu Palm Off Fest nabídne možnost vidět na jednom místě výběr z repertoáru předních středoevropských scén. Od pondělí 23. května po čtrnáct dní se v pražském Divadle pod Palmovkou představí kolektivy z Polska, Slovenska a České republiky, přijedou polští režiséři Krystian Lupa a Jan Klata a bude uvedena nejlepší česká inscenace roku.

Divadlo pod Palmovkou zakládá nový evropský festival

Volný čas
Divadlo pod Palmovkou
Praha – První ročník divadelního festivalu Palm Off Fest nabídne možnost vidět na jednom místě výběr z repertoáru předních středoevropských scén. Od 23. května do 6. června se v pražském Divadle pod Palmovkou představí kolektivy z Polska, Slovenska a České republiky, přijedou polští režiséři Krystian Lupa a Jan Klata a bude uvedena nejlepší česká inscenace roku.

Divadlo pod Palmovkou zakládá nový evropský festival

Divadlo