ŠTÍTEK: Palm

Radovan Krejčíř u soudu.
Johannesburg - Proces s Radovanem Krejčířem a dalšími sedmi spoluobviněnými v případu přípravy vraždy soukromého detektiva a policisty bude pokračovat u řádného soudu 13. dubna příštího roku. Rozhodl o tom dnes podle jihoafrické agentury SAPA magistrátní soud, u něhož byl i uprchlý Čech. Státní žalobce Lawrence Gcaba oznámil, že dokončil obžalobu, jejíž znění bude 16. července předáno Krejčířovým obhájcům.

Proces s Krejčířem v případu přípravy vraždy začne až příští rok

Svět
Družstvo Průtrž Dračen.
Sedlčany – Sedlčany o víkendu žily při 25. ročníku slavností Rosa také sportem. Na stadionu Taverny se hrál turnaj v malé kopané, u Kovodružstva se o titul siláka Sedlčan ucházeli borci v benchpressu a v hotelu Vltavan jednotlivci i družstva soutěžili v křížovém mariáši o pohár starosty Sedlčan. K nejatraktivnější podívané však patřil třetí ročník závodu Grand Prix dračích lodí, který se jel na sedlčanské přehradě.

Sedlčanské slavnosti Rosa žily i závody dračích lodí

Ostatní sporty
Blízkost rodiny a ošetřujícího personálu, to vše pomáhá pacientům zmírnit případné utrpení v posledních chvílích jejich života. Ilustrační foto.
Praha - Ještě není vhodná chvíle na umírání, utěšovala prý v hospici svou dceru nemocná matka, u které lékaři již vyčerpali všechny možnosti léčby. Stařenka čekala už jen na svůj konec, který se nezadržitelně blížil. Přesto každou další minutu věřila, že ta příští ještě nebude poslední.

Hospic není jen dům smutku. Je v něm někdy i hodně veselo

Praha
Ilustrační foto.
Hořice – 28. kolo krajského přeboru definitivně rozhodlo o sestupujícím. Jiskra Hořice se s touto soutěží musí po dvou sezonách rozloučit. V tomto kole se na Gothardě představil velice kvalitní tým Týniště nad Orlicí, který má ve svém kádru řadu fotbalistů se zkušenostmi z vyšších soutěží.

Hořičtí fotbalisté opouští krajský přebor

Fotbal
RAGBISTÉ oddílu RC Praga Praha slaví vítězství v základní části KB extraligy a s ním i zisk Poháru Antonína Frydrycha.
Praha /FOTOGALERIE/ – Základní část ragbyové Komerční banka extraligy je minulostí. Na nejceněnější Pohár Antonína Frydrycha si po čtrnácti kolech sáhli ragbisté Pragy, kteří v celé soutěži prohráli jen jednou na Spartě a jednou remizovali. To na Tatře Smíchov. Na jaře pak byli dokonce stoprocentní. Naposledy se radovali v duelu s Říčany, které deklasovali 62:0.
20 fotografií

Ragbisté Pragy smetli Říčany, posléze slavili

Ostatní sporty
DERBY mezi mužstvy Jičína a Hořic vyznělo lépe pro domácí, kteří zvítězili 2:0. Na snímku jičínský záložník Marek Kocourek padá po souboji s jedním z hořických obránců.
Jičín – Okresní derby v krajském přeboru svedlo proti sobě mužstva Jičína a Hořic. Oba týmy se pohybují přesně na opačných pólech tabulky. Zápasy prvního s posledním bývají mnohdy ošidné, o tom se přesvědčila i daleko renomovanější mužstva, než je Jičín. A k překvapení mohlo dojít i v tomto derby.
14 fotografií

Okresní derby ovládl fotbalový favorit

Fotbal
Jiskra Hořice - Sparta Úpice.
Hořice – V osmém kole jarní části krajského přeboru přivítali fotbalisté Jiskry Hořice mužstvo Úpice. Hosté, ohrožení po podzimní části sestupem, se na jaře vzchopili a začali notně bodovat. Domácí Jiskra potřebovala nutně bodovat, aby se dotáhla alespoň na předposlední příčku tabulky.
6 fotografií

Hořičtí fotbalisté utrpěli další porážku

Fotbal
Radovan Krejčíř u soudu.
Johannesburg - Před soudem v Jihoafrické republice dnes začal proces, v němž figuruje i český podnikatel Radovan Krejčíř obviněný z únosu, mučení a pokusu o vraždu. Vzápětí však bylo jednání odročeno na čtvrtek. Informovala o tom na Twitteru reportérka jihoafrického listu The Citizen. Obětí zločinu, za nějž se zodpovídá ještě dalších pět lidí, byl podle prokuratury bratr drogového kurýra, který údajně pro Krejčíře převážel pervitin v hodnotě 24 milionů randů (asi 44 milionů Kč) a i s drogou zmizel.

V JAR začal soud s Krejčířem v případu únosu a pokusu o vraždu

Svět
Ilustrační foto.
Hořice – V šestém kole krajského přeboru přivítala Jiskra Hořice mužstvo Broumova. Oba týmy od sebe před utkáním dělil jediný bod, přičemž domácí Hořice se nacházely na samém chvostu tabulky a Broumovští na místě předposledním.

Fotbal: Klíčový duel Hořice nezvládly

Fotbal
Ilustrační foto.
Hořice – Páté kolo VOTROK krajského přeboru zavedlo fotbalisty Jiskry Hořice do Libčan. Hoříčtí, výrazně ohrožení sestupem, přijeli na hřiště svého soupeře získat alespoň bod a nutno říci, že od něj nakonec nebyli vůbec daleko, ba naopak, scházelo velmi málo.

Hořičtí fotbalisté ztratili utkání v závěru

Fotbal
Radovan Krejčíř u soudu.
Johannesburg - Český podnikatel Radovan Krejčíř dnes u soudu v Jihoafrické republice počtvrté požádal o propuštění na kauci. Na Twitteru o tom informovala jihoafrická policie. Čech je kvůli podezření z únosu a pokusu o vraždu ve vazbě od loňského listopadu, všechny jeho dosavadní žádosti o propuštění soud zamítl.

Krejčíř v JAR počtvrté požádal o propuštění na kauci

Svět
Obránce Jiskry Hořice Jan Antoš nastoupil v základní sestavě Jiskry Hořice v duelu s hradeckou Slavií.
Hořice – O víkendu se opět naplno rozjela nejvyšší krajská soutěž mužů. Fotbalisté Jiskry Hořice přivítali v prvním jarním kole mužstvo Slavie Hradec Králové. Domácí potřebovali i vzhledem k vývoji tabulky nutně bodovat a odstartovat tak úspěšně v cestě za záchranou soutěže.
3 fotografie

Smolná fotbalová porážka hned na úvod

Fotbal
Radovan Krejčíř.
Johannesburg - Jihoafrická policie dnes zatkla manželku českého podnikatele Radovana Krejčíře Kateřinu. Zadržela ji u soudu, který později zamítl už třetí žádost jejího muže o propuštění z vazby na kauci. Podle mluvčího speciální jednotky pro boj s organizovaným zločinem její příslušníci zatkli Krejčířovou kvůli držení kradeného automobilu a kvůli podezření z podvodu.

V JAR zatkli Krejčířovu manželku - u soudu s jejím mužem

Svět
Radovan Krejčíř
Johannesburg – Právníci Radovana Krejčíře dnes znovu požádali jihoafrický soud o propuštění zatčeného českého podnikatele z vazby na kauci. Informovali o tom na Twitteru jihoafričtí novináři sledující projednávání případu, v němž je Krejčíř a pětice jeho údajných kompliců obviněna z pokusu o vraždu a z únosu. Soudy v JAR Krejčířovu žádost o propuštění už dříve dvakrát zamítly a nedovolily mu ani odvolat se proti tomu k nejvyšší soudu v zemi.

Krejčíř znovu požádal soud v JAR o propuštění z vazby na kauci

Svět
Ilustrační foto
Nová Paka – Společné družstvo fotbalistů Nové Paky a Nového Bydžova, které vede divizní skupinu C, v dalším přípravném utkání přivítalo na umělé trávě v Chudonicích účastníka Královéhradeckého krajského přeboru.

Další branková úroda v zimní přípravě

Fotbal
Radovan Krejčíř
Johannesburg – U dvou různých jihoafrických soudů se dnes objevili dva muži ze čtveřice zatčené v souvislosti s údajnou přípravou vražd dvou vyšetřovatelů kauz českého podnikatele Radovana Krejčíře v JAR. Informovaly o tom dnes bez podrobností o průběhu stání jihoafrické servery. Jeden z obžalovaných, Siboniso Miya, předstoupil před magistrátní soud v Palm Ridge na jižním předměstí Johannesburgu a 24. ledna se má znovu objevit před stejným soudem, už společně s Krejčířem a další trojicí osob spoluobviněných v případu únosu a pokusu o vraždu.

U soudů v JAR se objevili dva muži s údajnými vazbami na Krejčíře

Svět
Radovan Krejčíř.
Johannesburg - Český podnikatel Radovan Krejčíř dnes u soudu v Johannesburgu odmítl tvrzení obžaloby, že byl zapleten do únosu a pokusu o vraždu bratra drogového kurýra, který pro něj údajně pašoval pervitin do Austrálie. Krejčíř prostřednictvím svého právníka zdůraznil, že s drogami neobchoduje. Jihoafrický soud má dnes rozhodnout o žádosti Krejčíře a třech spoluobviněných Jihoafričanů o propuštění z vazby na kauci.

Krejčíř u soudu v JAR popřel, že by obchodoval s drogami

Svět
Radovan Krejčíř
Johannesburg – Před jihoafrickým soudem, který bude v pondělí rozhodovat o případném propuštění Radovana Krejčíře na kauci, spolu s uprchlým českým podnikatelem stanou i dva příslušníci speciální policejní jednotky, kteří byli zatčeni v úterý v souvislosti s Krejčířovým případem. Informovala o tom dnes jihoafrická tisková agentura SAPA.

Zatčení policisté budou Krejčířova soudu, byli prý jeho "čističi"

Svět
Radovan Krejčíř.
Johannesburg – Začátek soudu, který má dnes v jihoafrickém Johannesburgu rozhodnout o případném propuštění českého podnikatele Radovana Krejčíře z vazby, se zdržel a provázejí ho mimořádná bezpečnostní opatření. Původně měl soud jednat od 08:00 SEČ, teprve po 09:15 SEČ však Krejčíře dopravila do soudní budovy kolona policejních vozů. Vedení soudu pak nařídilo vyklizení celé budovy, kam nyní nesmí veřejnost ani média.

Soud s Krejčířem v JAR je pozdržen, byla vyklizena celá budova

Svět
Ilustrační foto.
Hořice – Po dvou vítězných utkáních za sebou nastoupili fotbalisté Jiskry v rámci 10. kola krajského přeboru na hřišti Úpice. Doposud poslední tým tabulky vedený zkušeným Karlem Havlíčkem potřeboval nutně vyhrát a na jeho bojovnosti a odhodlání to bylo znát.

Velké zklamání fotbalistů v Úpici

Fotbal
Ilustrační foto.
Hořice – V osmém kole krajského přeboru Votrok cestovali fotbalisté Jiskry do dalekého Broumova s jasným cílem, pokusit se konečně v novém ročníku zvítězit a získat potřebné tři body.

Konečně plný bodový zisk

Fotbal
Ilustrační foto
Hořice – V rámci 7. kola Votrok, krajského přeboru, přivítali fotbalisté Jiskry na svém hřišti mužstvo SK Libčany. Hosté měli před utkáním na svém kontě hned pět remízových výsledků z šesti dosud odehraných zápasů.

Další fotbalová remíza
 na Gothardě

Fotbal
Ilustrační foto.
Hořice – V sobotu se představili hořičtí dorostenci na hřišti Solnice, která měla před zápasem stejně jako Jiskra plný bodový zisk. Nabízelo se zajímavé srovnání, jak na tom obě mužstva ve vzájemném měření sil budou.

První porážka a ztráta vedoucí pozice

Fotbal
The Reef Atlantis, Paradise Island City, Bahamské ostrovy.
Hotely s aquaparky se stávají vyhledávaným cílem turistů v kterémkoli ročním období. Umožňují totiž hostům užít si adrenalin i zábavu a přitom zůstat v pohodlí hotelu. Kdo by nechtěl zažít jízdu na toboganu s výhledem přímo na širé moře nebo se projet skrze akvárium plné žraloků?

Nejlepší hotelové aquaparky na světě

Z okolí