ŠTÍTEK: Panna

Developerská společnost AYOR development plánuje v pražských Strašnicích postavit bytový dům, jehož podoba vychází z typické siluety Českého ráje, zříceniny hradu Trosky.
Developerská společnost AYOR development plánuje v pražských Strašnicích postavit bytový dům, jehož podoba vychází z typické siluety Českého ráje, zříceniny hradu Trosky. Projekt nazval podle dvou hradních věží Panna a Bába. Magistrátní odbor ochrany prostředí nyní rozhodl, že pro stavbu firma nemusí zpracovat kompletní posouzení vlivu stavby na životní prostředí, zjistila ČTK z databáze EIA.

V pražských Strašnicích má vyrůst bytový dům kopírující Trosky

Bydlení
VE ŠŤASTNÉ ZEMI VYROSTLY TROSKY.
Ve Šťastné zemi v Karlovicích u Turnova zahájili prázdniny otevřením dřevěné repliky hradu Trosky. Obří prolézačka je největším herním prvkem oblíbeného přírodního areálu. Na své si v ní přijdou nejen děti, ale i dospělí. Jsou tam dva velké osmimetrové tobogány a vše připomíná malé bludiště.

Ve Šťastné zemi vyrostly Trosky

Cestujeme
Ilustrační foto
Trutnovsko, Semilsko - Na historických památkách i technických a přírodních zajímavostech začíná s prázdninami nejrušnější část roku. Tomu provozovatelé přizpůsobují otvírací dobu.

Turisticky rušný čas nastává

Krkonoše
Silvie Melušová (vlevo), Bára Masopustová, Slezské bylinářství, Na Valech, Opava
Počátek týdne je vhodný k pročištění trávicího traktu, které ovlivňuje měsíc ve dnech Panny. Vyzkoušejte k tomuto účelu Psyllium. Vlákninu, která se nechává nabobtnat v nápoji nebo v jogurtu, užíváme při zácpě, čištění střeva a redukci k zasycení žaludku.

Bylinkářky radí: Dbejte na pročišťování

Zdraví
Silvie Melušová (vlevo), Bára Masopustová, Slezské bylinářství, Na Valech, Opava
Počátek týdne je vhodný k pročištění trávicího traktu, které ovlivňuje měsíc ve dnech Panny. Vyzkoušejte k tomuto účelu Psyllium. Vlákninu, která se nechává nabobtnat v nápoji nebo v jogurtu, užíváme při zácpě, čištění střeva a redukci k zasycení žaludku.

Bylinkářky radí: Dbejte na pročišťování

Opavsko
Ilustrační foto.
Ústí nad Labem - Pět koled spojí celou republiku, ale i naše krajany v zahraničí, v unikátním projektu, při kterém spojíme své hlasy bez myšlenek na každodenní starosti a shon. V Ústí nad Labem se sejdeme 12. prosince 2012 v 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie, abychom si společně v jednu chvíli stejně jako loni zazpívali koledy.

Ve středu 12. prosince si zazpíváme koledy. Připoměňte si texty

Ústecko
Noční obloha nad vsetínskou hvězdárnou 15. července ve 22:00.
Valašsko - V době vlahých letních nocí se možná kdekdo rád podívá na krásy nočního nebe. Pojďme si připomenout, které zajímavé objekty můžeme v tomto období spatřit. Na večerní obloze se na sklonku léta rozloučíme s planetami Mars a Saturn, které se budou postupně sklánět k západnímu obzoru. Obě planety nalezneme v souhvězdí Panny.

Vesmír na letní obloze: Perseidy už se blíží

Valašsko
Via Genderosa - „Křížová cesta ženy“ výtvarnice Oliny Francové v kostele svatého Vavřince v Klatovech
Klatovy /FOTOGALERIE/ - Via Genderosa - „Křížová cesta ženy", v kostele svatého Vavřince v Klatovech je k vidění od 4. května do 22. července. Vystavující výtvarnice Olina Francová o sobě tvrdí, že se hlavně snaží svými díly vystihnout dvě slova: touha a komunikace. Její uměleckou intencí je na jedné straně tematizování toho, co je svou podstatou rozdílné a oddělené jako například žena a muž, na druhé straně ale u ní existuje snaha, aby artefakt byl pro diváka zároveň jakousi uměleckou spojnicí, lávkou či lavičkou vyzývající k překročení nejrůznějších hranic či přímo výzvou k vykročení do jiného světa…
7 fotografií

Olina Francová vystavuje čtyřmetrové plastiky „Holek-Burek" v Galerii Klenová

Ostatní
Jilemnice
Jilemnice – Obnovenou sochu Panny Marie Immaculaty představí v sobotu v 17 hodin u Zvědavé uličky. Socha se nachází mezi bývalou Dívčí školou, dnes ZŠ Komenského, a bývalým domem Kubánků, dnes družinou v Jilemnici.

U Zvědavé uličky posvětí sochu Panny Marie

Krkonoše
Drahomíra Račáková
Ostrava /ROZHOVOR/ - Drahomíra Račáková, televizní moderátorka a redaktorka, chtěla být ve třinácti letech geoložkou. V rozhovoru pro Deník přiznala:Nejtěžší je vypadat na obrazovce klidně, i když máte nervy na pochodu

Moderátorka Račáková chtěla být geoložkou

Ostravsko
Ilustrační foto
Opavsko – Nejočekávanějším astronomickým úkazem desetiletí bude středeční zatmění Měsíce. Ten se ve večerních hodinách krátce po západu Slunce schová do samého středu zemského stínu, a na více než sto minut se tak zcela ztratí z dohledu.

Nenechte si ujít úplné zatmění měsíce

Opavsko
Ilustrační foto
Ostrava-Nejočekávanějšímastronomickým úkazem desetiletí bude středeční zatmění Měsíce. Jedná se o úkaz, kterýmůže nastat pouze při úplňku a jeho příčinou je stín planety Země vržený na Měsíc, který jakoby zmizí.

Nenechte si ujít úplné zatmění měsíce

Ostravsko