ŠTÍTEK: Pardubice

Pořadatelé velká ceny města Pardubic v PARA atletice zaknihovali 27. ročník.
Svátek vítězství. Pro dva nové české rekordmany byl 27. ročník Velké ceny města Pardubic v PARA atletice svátkem a zároveň i vítězstvím. Michal Wimmer by se mohl přejmenovat na Winner. S Tomášem Horáčkem už to je ve slovních přesmyčkách podstatně horší… Závody si užili rovněž ostatní, kteří na tuto tradiční akci zavítali. V letošním roce handicapovaní sportovci ze tří zemí, tudíž dostala přívlastek mezinárodní. 
9 fotografií

Koření do chutné směsi Velké ceny města Pardubic přimíchali Wimmer a Horáček

Ostatní sporty
Seminář pro studenty.
Pro návštěvníky semináře v Pardubicích byly připraveny interaktivní zážitky zahrnujících například možnost vyzkoušet si, jak vidí svět lidé se zrakovým postižením či pohyb na invalidním vozíku, projít si zážitkovou trasu s plněním úkolů v podmínkách simulované slepoty, absolvovat minikurz znakové řeči a odezírání ze rtů či se uvolnit při muzikoterapii.
27 fotografií

Pracovat v sociálních službách? Na studenty v Pardubicích čekaly i zážitky

Čtenář reportér
Při Aviatické pouti budou k vidění dva stroje značky Messerschmitt.
Letošní ročník Aviatické pouti, který se uskuteční o víkendu 1. a 2. června v Pardubicích, přinese také jednu velkou premiéru. Poprvé od konce druhé světové války se na českém nebi objeví legendární německý stíhací letoun Messerschmitt Bf 109 s originálním motorem Daimler Benz a aby toho nebylo málo, v programu vystoupí i proudový Messerschmitt Me 262 Schwalbe.
6 fotografií

Ozdobou pardubické Aviatické pouti budou dva legendární letouny Messerschmitt

Pardubicko
Exhibiční utkání legend Pasos jako třešnička na dortu oslav čtyřiceti let existence klubu.
Čtyřicet zapálených svíček pro příležitost velké oslavy. To už vyžaduje pořádný dech. Na druhou stranu se jedná o kolektivní sport a když všichni členové Pasos Pardubice přidají ruku k dílu, v tomto případě pusu, tak se softbalový a baseballový dort otřásá. Za čtyři dekády se klub se rozrostl do všech věkových kategorií. Výročí si připomenuli ve své Krtkově aréně exhibičním utkáním legend.
160 fotografií

Ještě, že soudruzi na Kubě milovali softbal. Pasos tak mohou slavit čtyřicítku

Ostatní sporty
Matěj Bacílek.
/FOTO, VIDEO, ROZHOVOR/ Na nedávném mistrovství Evropy ve slovinském Koperu získal juniorský reprezentant v taekwon-du ITF Matěj Bacílek z Kolína jednu zlatou a dvě bronzové medaile. Úspěšný je i mimo sportoviště, je studentem na pardubickém Sportovním gymnáziu, kde patří mezi premianty. Do budoucna má spoustu plánů, přesto na otázku, jaký je jeho sen, odpovídá mladý sportovec poměrně skromně: „Mým životním snem je být v životě šťastný."
9 fotografií

Kolíňák Matěj Bacílek je mistr Evropy, v budoucnu se chce stát fyzioterapeutem

Kolínsko
Krematorium Pardubice.
Zveřejňujeme jména zesnulých, s nimiž se jejich blízcí rozloučili nebo rozloučí v týdnu od 6. do 12. května v pardubickém krematoriu. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast. Ve čtvrtek se uskuteční rozloučení s panem Milanem Černickým, historikem a archivářem pardubického hokejového klubu.     

Opustili nás. Pardubice se ve čtvrtek rozloučí s hokejovou legendou

Pardubicko
Závody vytrvalců budou v tomto týdnu už i v úterý a ve středu (na archivním snímku úspěšná maratonská výprava do Porta z roku 2015).
V I. lize Dynamo hraje v Pardubicích v neděli, ale ve II. lize Táborsko doma s Opavou už ve středu od 17:30 od. na Kvapilce. Krajský přebor ve fotbale pokračuje už v úterý a ve středu 7. a 8. května předehrávaným posledním kolem.

Kam v kraji za sportem uprostřed týdne

Ostatní sporty
Hokejbalisté Hostivaře neponechali doma proti HBC Pardubice nic náhodě a vedou 2:0 na zápasy.
Dvě hlavní města. K Praze se přidávají v Pardubice. Ne, co se týče státního zřízení, ale v hokejbale. Přitom do vyřazovacích bojů vstupovali až ze sedmého, respektive pátého místa. HBC Pardubice vyřadil druhé Ústí nad Labem a Svítkov čtvrté Kladno. V semifinále nejvyšší soutěže si to rozdávají obě města mezi sebou. Nejblíž do finále má vítěz základní části z Hostivaře, který vyvedl HBC z omylu, že by si mohl odvézt od přehrady výhru. Naopak série mezi Kertem a Svítkovem je před stěhováním na východ Čech vyrovnaná.
6 fotografií

Hokejbalová válka Pardubic s Prahou. Hvězdy fifty fifty, Hostivař ční nad HBC

Ostatní sporty
Vítězem 133. Velké pardubické se stal Sacamiro v sedle s Janem Faltejskem.
Ve znamení osmičky. Ve sváteční den 8. května, který je tradičním termínem pardubického dostihového dne, se koná osm závodů. Pardubické závodiště sice zahájilo sezónu už v polovině dubna, nicméně nyní se jedná o první letošní dostihový den, jehož součástí jsou krosy. Ty tvoří pět z celkového počtu středečních dostihů. Největší pozornost poutá Cena města Pardubic jako Úvodní cross country Koroka - Memoriál MVDr. Jiřího Jandy. A na start se postaví osm dvojic.
16 fotografií

První krosy. Coupstar bude čelit třem králům rámcových dostihů Velké pardubické

Ostatní sporty