ŠTÍTEK: Pardubice

Přístavba základní školy v Pardubičkách navýší kapacitu o 60 míst.
Rada města Pardubic schválila investiční záměr a návrh stavby zaměřený na zvýšení kapacity a kvality školských zařízení v městské části Pardubičky. Tento krok přichází v reakci na rostoucí potřebu školských kapacit a demografický vývoj ve školském spádovém obvodu, do kterého se promítá výstavba v oblasti Nová Tesla, ale i rostoucí počty zaměstnanců v průmyslové zóně. Plán musí ještě v pondělí schválit zastupitelé.
5 fotografií

Město Pardubice rozšiřuje kapacitu a zlepší zázemí škol v Pardubičkách

Pardubicko
V nabídce stánků bylo prakticky vše, po čem by gurmánův jazýček zatoužil. Nezůstalo totiž jen u grilovaných specialit, které jsou u nás již koloritem.
/FOTO, VIDEO/ Gastronomické akce lákají po celé republice stále dost zájemců. Navíc, když se na nich objeví i exotické pochutiny, třeba v podobě brouků, masa z pro nás netradičních zvířat anebo třeba originální nápoje. A když se tam i vaří v přímém přenosu a je možné se i něco z kulinářského umění přiučit, a dokonce je to spojené s nějakou tou živou hudbou - značka „Ideál“. To platí i o Prima FRESH festivalu, který hostilo o víkendu dostihové závodiště v Pardubicích. Akce to okořeněná navíc dostihovým dnem a svým vrcholem – II. kvalifikací na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.
47 fotografií

Prima Fresh festival zdvojnásobil návštěvnost na kvalifikaci dostihu. A co ceny?

Zprávy
II. kvalifikace na Velkou pardubickou.
Suverénem červnového mítinku na pardubickém závodišti se stal žokej Jan Faltejsek. Šestinásobný vítěz Velké pardubické z devíti dostihů vyhrál hned pět, včetně toho kvalifikačního. V něm se mu podařilo zvítězit v sedle ryzáka Korfu, který sice už kvalifikaci splněnou měl, ale svým výkonem v květnu příliš nepřesvědčil. Teď se předvedl v plné formě.

Faltejsek pardubickým králem. Korfu s ním vyhrál i milionový hlavní dostih

Ostatní sporty
Pád letadla Pardubicko
Během 24 hodin řeší policie v Pardubickém kraji druhé nouzové přistání letadla. V pátek odpoledne přistála pilotka u Starého Města u Moravské Třebové, v sobotu se obdobný případ stal poblíž Pardubic.

Na Pardubicku přistálo nouzově letadlo do pole

Nehody
V roli Nikoly Šuhaje v inscenaci Balada pro banditu
Hlavní role Dona Juana i finišování s přípravami prvního celovečerního filmu. Herec, scenárista a režisér Jan Musil, který začal v posledních letech používat přízvisko Přejmenovaný, aby si ho lidé nepletli, má v současné době spoustu práce. Jeho snímek Ovce žerou první je krátce před dokončením a jeho autora teď čekají nesnadná jednání s distributory, aby se hotový snímek dostal ažk divákům. A do toho hlavní role ve hře Ödöna von Horvátha Don Juan se vrací z války, kde vystupuje jako jediný muž…
8 fotografií

Natočit film za 13 dní byl zázrak, říká herec a režisér Jan Musil

Pardubicko
Vedení Pardubic původní plán na změnu daní u nemovitostí pro podnikatele změnilo.
Na jaře představilo vedení Pardubic, jak chce zvýšit daň z nemovitostí pro podnikatele. Ta se mimo jiné odvíjí od místního koeficientu, který by stoupl ze současné úrovně 3 na 5. Zvýšení by se ale týkalo jen vybraných oblastí. V pondělí 24. června však budou zastupitelé hlasovat o novém návrhu. Koeficient se sníží na 4, jenže bude platit plošně a dotkne se všech podnikatelů.

Zvýšení daně z nemovitostí Pardubice zmírní. Ale má být pro všechny podnikatele

Pardubicko
Zajištěné věci.
/VIDEO/ Podle policie dováželi z Polska ve velkém léky s obsahem pseudoefedrinu a následně z nich vyráběli pervitin. Ten pak prodávali dál, nebo dávali jako protislužbu za dovoz dalších léků. Přišli si tak na statisíce korun. Jejich nekalá činnost, kterou odhalili celníci, souvisí i s oblastí Rychnovska. Dva muže z Pardubic a Holic teď policie zadržela.

Dovoz léků z Polska vedl k výrobě pervitinu. Policie zadržela dva muže

Krimi
12. ročník Ležáckého memoriálu je věnován rodinám Boháčových a Burešových.
Památník Lidice pořádá od roku 2011 branný závod pro mládež Memoriál Karla Kněze, který byl doposud věnován vrchnímu strážmistru Karlu Knězovi, členovi odbojové skupiny Čenda, založené na jaře roku 1939. Od letošního roku se Památník Lidice rozhodl tento tradiční závod přejmenovat na "Ležácký memoriál". Odstartoval v pátek dopoledne v Majlantu.
7 fotografií

Ležácký memoriál. Pod novým názvem v pátek odstartoval branný závod pro mládež

Chrudimsko
Léto u vody. Ilustrační foto
/DOPLNĚNA DALŠÍ KOUPALIŠTĚ A AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ V PŘÍMOŘSKÝCH LETOVISCÍCH/ Letošní výše vstupného, nové atrakce, speciální nabídky. Připravili jsme jednoduchý souhrn koupališť v Pardubickém kraji. Nebo radši preferujete koupání v přírodě? I tady se na návštěvníky připravují. Podívejte se ve vyčerpávajím přehledu s odkazy a prolinky na konkrétní lokality, kde se dozvíte víc.

Kam (nejen) na Orlicku za koupáním. Kde, za kolik a jak je čistá voda

Orlicko
Do branky se postaví Josef Kůrka, Muž roku 2016 a účastník několika televizních soutěží, například show Survivor.
Obec Bořice, která leží šestnáct kilometrů od Pardubic, chystá velké oslavy 100 let místního fotbalu. Na sobotu je připraven bohatý program, kromě jiného se místní utkají s Arabela teamem. Do branky se postaví Josef Kůrka, Muž roku 2016 a účastník několika televizních soutěží, nastoupí také Petr Vondráček, Milan Pitkin, Karel Emanuel Gott a další slavné osobnosti.

Oslavy fotbalu v Bořicích. Místní se utkají se slavnými tvářemi z Arabela teamu

Čtenář reportér
Pracovnice rosické firmy našly proražené okno, jako by jím prolétla střela.
Nepříjemné překvapení čekalo pracovnice jedné firmy v Pardubicích – Rosicích. Poté, co po víkendu přišly do práce, našly proražené okno, jako by jím prolétla střela. Dvojice okenních tabulek razanci předmětu nezpomalily, takže o kamínek ze silnice rozhodně nešlo. Těžko by se tam navíc dostal přes husté túje. Na zemi pak ženy našly skoro centimetrový projektil.
6 fotografií

Díra ve skle, na zemi projektil. Pracovnice v Rosicích vyděsil průstřel okna

Pardubicko
Návštěvníci si v zahradách mohou prohlédnout i zdařilé výdusky.
Ve čtvrtek od 9.30 do 21 hodin se v chrudimských Klášterních zahradách rozjede velká oslava zdravého životního stylu. Zábavu a ponaučení doplní charitativní Běh naděje. Den zdraví je připomínkou jubilea Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim, která slaví 35 let od svého založení. Studentky výročí podtrhnou svým oblečením, historickými uniformami.

Prevence a charita. Chrudim oslaví výročí zdrávky v Klášterních zahradách

Chrudimsko
Den Pardubického kraje patřil hudbě, ukázkám prací žáků středních škol, hasičům i Záchranné stanici Pasíčka.
/FOTO, VIDEO/ Den Pardubického kraje se v letošním roce mohl pyšnit svou návštěvností, a to především díky bohatému programu, který po celou dobu probíhal na řadě míst v Pardubicích. Nechyběly ukázky prací žáků středních škol, IZS nebo armády ČR. Své vystoupení předvedli i v odpoledních či večerních hodinách kapely, dále pak interpreti jako Helena Vondráčková nebo skupina Olympic.
31 fotografií

Den Pardubického kraje přilákal tisíce lidí. Nechyběly regionální potraviny

Pardubicko