ŠTÍTEK: Pensylvánie

Kristýna Malá.
Prakticky každý, kdo někdy v ostrém zápase chytil do rukou pálku a snažil se trefit prudce letící míček vržený soupeřem, musí snít o tom, že by si někdy zahrál v Mekce tohoto sportu, ve Spojených státech. Takový sen se momentálně plní hned dvěma pražským softbalistkám, které odcestovaly za velkou louži a na amerických univerzitách se vzdělávají i sportují. Jde o Kristýnu Malou a Kláru Čejkovou-Kolací. První je odchovankyní klubu SaBaT Praha, druhá pak Eagles Praha.
11 fotografií

Zkušenost k nezaplacení, říkají o cestě do USA softbalistky Kristýna s Klárou

Ostatní sporty
Strach v jednacím sále. Kongresmani v Kapitolu poté, co demonstranti vtrhli do budovy.
Americký Kongres potvrdil vítězství Joea Bidena ve volbách, stane se tak 46. prezidentem USA. A to i navzdory tomu, že několik hodin předtím schůzi narušili příznivci prezidenta Donalda Trumpa, kteří obsadili Kapitol. Při vpádu do budovy zemřeli čtyři lidé. Obě komory Kongresu po obnovení jednání zamítly námitku proti výsledku hlasování volitelů ve státě Arizona téměř jednohlasně a poté i protest proti započítání volitelských hlasů z Pensylvánie.
24 fotografií

Čtyři mrtví po násilném vpádu do Kapitolu. Kongres poté uznal vítězství Bidena

Svět
Zvolený americký prezident Joe Biden
Nejvyšší soud USA zamítl žalobu amerického státu Texas zpochybňující vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách. Je to další rána pro dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa, který se spolu s Texasem snažil zvrátit výsledek hlasování ve čtyřech jiných amerických státech - Georgia, Michigan, Pensylvánie a Wisconsin ve svůj prospěch. Informují o tom světové agentury.
30 fotografií

Texas zpochybnil vítězství Bidena. Nejvyšší soud jeho žalobu zamítl

Svět
Nově zvolený prezident Joe Biden.
Další z klíčových bojišť z letošních prezidentských voleb ve Spojených státech vyhlásilo oficiální výsledek hlasování a potvrdilo vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. K Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Nevadě se dnes přidala Arizona. Ze států, kde si Biden připsal relativně těsná vítězství, nedokončil takzvanou certifikaci voleb už jen Wisconsin.
30 fotografií

Vítězství Bidena potvrdila i Arizona, rozdíl je 10 500 hlasů

Svět
Timothy Krajcir ve vězení. Svůj doživotní trest si odpykává v nápravném zařízení ve městě Pontiac ve státě Illinois
Jeden večer spáchal dvojnásobnou sexuálně motivovanou vraždu, druhý den s úsměvem svědčil na svatbě svého kolegy. Takový byl Timothy Krajcir, americký sériový vrah, který si své oběti vybíral zejména mezi mladými ženami. Přivazoval je k postelím, znásilňoval a vraždil. Než byl dopaden, spáchal nejméně devět vražd a bezpočet znásilnění. Policie ho označila za nejhoršího sexuálního predátora v historii střední Ameriky.
4 fotografie

Sympatický saniťák, říkali o něm. Šlo ale o maniaka s nejodpornějšími touhami

Svět
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií během vystoupení v Bílém domě k proběžným výsledkům voleb, 4. listopadu 2020
Šéf Bílého domu Donald Trump nevzdal boj o Pensylvánii ani poté, co federální soudce zamítl žalobu, jíž chtěl Trumpův tým zablokovat uzavření výsledků prezidentských voleb v tomto státě. Trumpova kampaň, která si stěžovala na nesrovnalosti při hlasování, se v neděli proti rozhodnutí soudce odvolala, informovala agentura AP. Trump se snaží zvrátit výsledek voleb, v nichž podle projekcí médií vyhrál demokrat Joe Biden.
30 fotografií

Trumpův boj o Pensylvánii pokračuje. Prezident se odvolal proti rozhodnutí soudu

Svět
Donald Trump
Federální soudce v sobotu zamítl žalobu, jíž chtěl tým prezidenta Donalda Trumpa zablokovat uzavření výsledků prezidentských voleb ve státě Pensylvánie. Informovala o tom dnes agentura AP. Trumpova kampaň, která si stěžovala na nesrovnalosti při volbách, v reakci uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá. Trump v sobotu požádal o nové přepočítání hlasů z prezidentských voleb ve státě Georgia. Stalo se tak den poté, co představitelé státu potvrdili výsledky, podle nichž v hlasování v Georgii zvítězil Trumpův demokratický vyzývatel Joe Biden.
30 fotografií

Soud v Pensylvánii zamítl žalobu na volby. Trump žádá nový přepočet v Georgii

Svět
Americký prezident Donald Trump v Bílém domě ve Washingtonu
Po řadě neúspěšných žalob ohledně údajných podvodů hledá americký prezident Donald Trump další způsoby, jakými by mohl zkusit zvrátit výsledek prezidentských voleb, v nichž podle projekcí médií prohrál. Svou pozornost nyní zaměřil na právní skuliny v komplikovaném a decentralizovaném nepřímém volebním systému, který stojí na takzvaném sboru volitelů. Trump snaží hledat skuliny v americkém nepřímém volebním systému, píší místní média.
30 fotografií

Neúspěšné stížnosti. Trump se nyní snaží hledat skulinu ve volebním systému

Svět
Sčítání hlasů v Pensylvánii
Americký ministr spravedlnosti William Barr povolil federálním prokurátorům, aby se zabývali stížnostmi, podle kterých se při hlasování v nedávných prezidentských volbách podvádělo. Vyšetřování přitom podle jeho pokynu mohou zahájit ještě před zveřejněním konečných výsledků. Vysoce postavený představitel ministerstva, který by na vyšetřování musel dohlížet, se v důsledku Barrova oznámení rozhodl odstoupit. Informovala o tom dnes agentura Reuters. 
6 fotografií

Nesrovnalosti ve volbách. Americký ministr povolil vyšetřovat údajné podvody

Svět
Demonstrace příznivců Donalda Trumpa ve městě Lansing v Michiganu proti výsledkům prezidentských voleb, 7. listopadu 2020
Zatímco stoupenci Joea Bidena v ulicích amerických měst slavili, příznivci prezidenta Donalda Trumpa po ohlášení jeho porážky neskrývali smutek, rozhořčení a nedůvěru ve výsledek volby. Informují o tom světová média. V několika státech Trumpovi voliči pokračovali v protestech, přičemž opakovali prezidentova tvrzení o volebních podvodech. Shromáždění byla podle dosavadních záběrů poměrně hlasitá, avšak bez jakýchkoli bezpečnostních incidentů.
30 fotografií

Ještě není konec. Trumpovi příznivci po porážce neskrývají smutek a rozhořčení

Svět
Příznivci Trumpa a Bidena ve Filadelfii - Policisté odděluje ve Filadelfii v Pennsylvánii skupiny příznivců amerického prezidenta Donalda Trumpa (vpravo) a demokratického kandidáta Joea Bidena během protestu u budovy, v níž se sčítají volební hlasy, 6. li
Někteří už začínali slavit v ulicích, jiní protestovali u center na sčítání hlasů, zatímco další zkrátka čekali na ohlášení vítěze. Při pokračování nezvykle dlouhého čekání na jméno nového prezidenta Američané dávali najevo různé emoce, uvedla světová média. Opět byly hlášeny manifestace z několika měst včetně Filadelfie, Detroitu a Phoenixu.
30 fotografií

Vyhráli jsme, skandují ozbrojení příznivci Trumpa. Úředníci se bojí o bezpečí

Svět
Pátek, tři hodiny odpoledne středoevropského času. V Pensylvánii sečetli dalších asi osmdesát tisíc korespondenčních hlasů. Protože touto formou hlasovali převážně demokratičtí voliči, i proto, že republikánský prezident Donald Trump tuto formu odevzdání hlasu před volbami setrvale zpochybňoval, znovu poskočil počet hlasů především u demokrata Joe Bidena.
30 fotografií

Joe. Joe Biden. Prezident USA

Komentáře
Americké prezidentské volby: Joe Biden (vlevo) a Donald Trump.
Sčítání po amerických prezidentských volbách míří do druhé noční směny a podle jistých náznaků to vypadá, že štěstěna se přiklání spíše k demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi. Přesto stále platí to samé, co před 24 hodinami. Hlavou Spojených států se může stát každý z nich. Biden i Trump. Nyní se hraje o výsledky v sedmi státech.
30 fotografií

Kde potřebuje vyhrát Biden a kde Trump

Svět
Americké prezidentské volby. Ilustrační foto
Kampaň demokratického kandidáta amerických prezidentských voleb předpokládá, že Joe Biden je vítězem. Šéfka kampaně Jennifer O'Malleyová Dillonová řekla, že očekává Bidenovo vítězství v klíčových státech Michigan, Wisconsin a Pensylvánie. Biden by podle ní mohl shromáždit potřebných více než 270 volitelů ještě dnes (místního času). Trumpova volební kampaň vystoupila vzápětí po Bidenově a oznámila, že počítá s tím, že započtení dosud nesečtených hlasů přinese vítězství prezidentovi.
30 fotografií

Biden i Trump předpokládají vítězství. Duel rozhoduje hrstka klíčových států

Svět
Americký prezident Donald Trump
Americký prezident Donald Trump dnes řekl, že se považuje za vítěze úterní volby hlavy státu, ačkoli výsledky v několika klíčových státech jsou stále nejasné a žádné z velkých amerických médií zatím vyústění souboje o Bílý dům nepotvrdilo. Jeho prohlášení odsoudila řada komentátorů, kritika přichází od představitelů Demokratické strany i některých zástupců Trumpova republikánského tábora. Na předčasná slova o vítězství reagovala společnost Facebook, na svých platformách spustila nové upozornění.
30 fotografií

Trump se předčasně prohlásil za vítěze. Jeho počínání kritizují i republikáni

Svět
Donald Trump je ve středu ráno zpátky ve hře, ale Joe Biden má stále šanci zvítězit. To je asi tak všechno, co lze říci nad stále ještě částečnými výsledky amerických prezidentských voleb. Trumpovi se podle všeho podařilo sice v několika klíčových amerických státech, na prvním místě na Floridě, dosáhnout úspěchu a Bidena, hlavně s pomocí tamní hispánské komunity, tam porazit.
30 fotografií

Poštovní volby v časech mobilů. Na výsledek z USA budeme čekat

Komentáře
Americký prezident Donald Trump
Je rozhodnuto, příštím americkým prezidentem se stane Joe Biden. Kandidát Demokratické strany ve svém prvním vystoupení poté, co si podle amerických médií zajistil většinu ve sboru volitelů, poděkoval voličům za vítězství. Za své priority vytyčil boj s pandemií koronaviru, klimatické změny a vypořádání se s rasismem, přičemž se zavázal být prezidentem jednoty. Volební účast v letošních volbách zřejmě přesáhne 70 procent, což je nejvíce za posledních sto let.
30 fotografií

ON-LINE: Odkdy hloupá média určují, kdo je prezident? Trump kritizoval novináře

Svět
Člen volební komise v osadě Dixville Notch ve státě New Hampshire zapisuje místní výsledek prezidentských voleb. Všech pět platných hlasů zde získal Joe Biden
Dlouhá kampaň je minulostí, nyní už mají v rukách výsledek letošní bitvy o Bílý dům a Kongres především američtí voliči. Prezident Donald Trump i v závěru kampaně pokračoval ve zpochybňování legitimity voleb tvrzeními o podvodech. Dnes ráno však prohlásil, že "není důvod hrát hry". Jeho demokratický rival Joe Biden zdůrazňoval potřebu nové strategie v boji proti koronaviru. Volební den se ve Spojených státech rozběhl za značného napětí a obav z nepokojů, zároveň se hovoří o velmi vysoké voličské účasti. Možnost hlasovat v předstihu, a to korespondenčně či osobně, využilo více než 100 milionů voličů.
30 fotografií

Americké prezidentské volby vrcholí. Hovoří se o velmi vysoké účasti

Svět
Násilné nepokoje trvají ve Filadelfii již čtvrtý den.
Policie v USA řeší další problém se zabitím při zatýkání. Po zastřelení 27letého černocha Waltera Wallace, který neuposlechl výzev a neodhodil nůž, který držel v ruce, se v ulicích Filadelfie přes den demonstruje a v noci rabuje. Násilné nepokoje trvají ve městě již čtvrtý den. A rozhodně je neuklidnila informace, že zabitý muž trpěl psychicky bipolární poruchou.
30 fotografií

Rabování ve Filadelfii může pomoct Trumpovi vyhrát v Pensylvánii

Svět
Donald Trump a Joe Biden
Během léta řídil Dave Mitchko z městečka Old Forge v Pensylvánii ze své garáže velkou odznáčkovo-samolepkovou operaci. S pomocí své rodiny jich po okolí rozdal kolem 26 tisíc. Kdyby to Donald Trump věděl, měl by jistě radost. Bývalý dělník a dnes penzista Dave přitom je přesně ten druh voliče, který by měl volit levicového Joe Bidena. A navíc vždy byl voličem Demokratů. 
30 fotografií

Kde se v USA láme chleba? V zapomenuté Pensylvánii

Svět
Lidé u amerických prezidentských voleb v Clevelandu, 6. října 2020
Spojené státy zaznamenaly pokusy Ruska a Íránu o ovlivnění nadcházejících prezidentských voleb. Řekl to ředitel amerických tajných služeb (DNI) John Ratcliffe, podle nějž tyto země získaly některé kontaktní údaje z voličských seznamů. Írán je prý využil k zasílání e-mailových zpráv, které měly zastrašit voliče a poškodit současného prezidenta Donalda Trumpa.
30 fotografií

Írán a Rusko se pokusily ovlivnit volby v USA, upozornil šéf rozvědky

Svět
Americký prezident Donald Trump vystoupil v Sanfordu na Floridě na prvním předvolebním mítinku poté, co se nakazil koronavirem
Americký prezident Donald Trump vystoupil na prvním předvolebním mítinku poté, co se nakazil koronavirem. Tisícům příznivcům shromážděným v Sanfordu na Floridě řekl, že se cítí být silný a ve skvělé formě, informovala dnes agentura AP. Krátce před mítinkem Trumpův lékař oznámil, že měl prezident několik dní po sobě negativní test na koronavirus a že už není nakažlivý.
30 fotografií

Trump vystoupil na předvolebním mítinku. Cítím se fit, oznámil svým stoupencům

Svět
Americký prezident Donald Trump v Bílém domě ve Washingtonu
Americký prezident Donald Trump dokončil léčbu koronavirové nákazy, jeho stav je od pondělního návratu do Bílého domu stabilní a v sobotu se bude moci vrátit k plnění svých veřejných povinností. Oznámil to ve čtvrtek prezidentův lékař Sean Conley. Šéf Bílého domu později v rozhovoru se zpravodajskou televizí Fox News řekl, že by se v sobotu mohl zúčastnit mítinku, a to pravděpodobně na Floridě.
30 fotografií

Trump bude smět opět mezi lidi, na sobotu plánuje mítink

Svět
Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden v projevu na sjezdu demokratů, 20. srpna 2020
Joe Biden přijal nominaci Demokratické strany do souboje o Bílý dům, oficiálně se tak stal vyzyvatelem prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách. V projevu na závěr stranického sjezdu podle agentury DPA bývalý viceprezident Baracka Obamy uvedl, že chce být prezidentem všech Američanů, nikoli pouze těch, kteří pro něj budou hlasovat. V svém nominačním projevu prohlásil, že hodlá stát na straně světla v boji proti temnotě. Demokraté v případě Bidenova vítězství zničí ekonomiku a přivedou zemi k anarchii. Jeho vláda by byla noční můrou, řekl prezident Donald Trump v projevu v Pensylvánii.  
12 fotografií

Biden přijal nominaci na prezidenta USA. Trump: Jeho vláda by byla noční můrou

Svět
Strom spadlý na auto v New Yorku
Nejméně osm obětí si vyžádala tropická bouře Isaias, která se přehnala východním pobřežím Spojených států. Živel, který na pevninu udeřil v noci na úterý ve státě Severní Karolína silou hurikánu, rovněž přerušil dodávky elektřiny pro více než 3,4 milionu lidí. Informoval o tom server BBC. Dva lidi Isaias zabil už minulý týden v Karibiku, kde zasáhl Portoriko, Haiti a Dominikánskou republiku.

Bouře Isaias si vyžádala nejméně osm obětí. Miliony lidí zůstaly bez elektřiny

Svět
Žena u prezidentských primárek v Des Moines Iowě
Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo, a také v hlavním městě Washingtonu. Republikánské primárky všude ovládl současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Bidenovi nyní zbývá jen několik desítek hlasů delegátů k tomu, aby si zajistil místo v listopadovém prezidentském souboji s Trumpem, informovala agentura AP.  
12 fotografií

Volby v USA: Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Svět
Laura Janáčková
/ROZHOVOR/ Kdekdo určitě zná písničku: „Sex je náš, dělá dobře mně i tobě…“ Jenže v poslední době sexu konkuruje řada jiných radovánek – jak už to tak v bohatnoucí společnosti bývá. I na to jsme se zeptali docentky Laury Janáčkové, která připravila otázky pro unikátní celostátní anketu Deníku o sexuálním životě dnešního Česka.
17 fotografií

Sex je náš… Nebo už tak moc ne? Zeptali jsme se odbornice Laury Janáčkové

Zajímavosti o sexu
Boeing 787 Dreamliner společnosti Virgin Atlantic. Ilustrační foto.
Britská letecká společnost Virgin Atlantic ustanovila nový rychlostní rekord pro Boeingy 787 Dreamliner. Stalo se tak během letu VS8 z Los Angeles na londýnské letiště Heathrow, kdy letadlo dosáhlo v jednom okamžiku ve výšce 10 668 metrů na Pensylvánii rychlosti 1289 kilometrů v hodině. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Boeing 787 Dreamliner Virgin Atlantic zlomil rychlostní rekord. Pomohl mu vítr

Ekonomika