ŠTÍTEK: Pensylvánie

Ilustrační foto
Paříž - Vaše chování ve společnosti partnerky je jiné a zdá se, že i váš hlas odráží vaše city. Rozhodně to tvrdí američtí vědci, kteří zkoumali chování zamilovaných. Toto zjištění ovšem také může prozradit vaši nevěru, píše francouzský server Gentside. Hlasové ústrojí může být nepochybně velkým přínosem pro vaše osobní kouzlo, pokud ho dokážete náležitě používat. Od zabarvení charakteristického pro džezového zpěváka po hluboký hlas plný smyslovosti jde o rys osobnosti, který však může odhalit i vaše skutečné city.

Hlas může odhalit mnohé. Proč se mužům mění v přítomnosti ženy?

Svět
Ilustrační fotografie.
New York - Stovky letů byly dnes odvolány kvůli přílivu arktického vzduchu, který zasáhl rozsáhlou oblast na severovýchodě Spojených států. Postižena byla zejména letiště v dopravně mimořádně vytíženém pobřežním pásu mezi Bostonem a Washingtonem. Předpověď je navíc podle meteorologů nepříznivá.

Severovýchod USA postihl nový nápor zimy

Svět
Ilustrační foto
Washington - Sněhová bouře doprovázená mrazivými teplotami si ve východní polovině Spojených států vyžádala během čtvrtka a dneška nejméně devět mrtvých. Ve státech Michigan, Kentucky, Indiana a Illinois lidé umírali při dopravních nehodách na kluzkých silnicích. Během noci napadlo na některých místech více než půl metru sněhu, což na stovkách škol v New Yorku a Bostonu vedlo k tomu, že se dětem prodloužily končící vánoční prázdniny.

Sníh a mráz v USA připravily o život devět lidí

Svět
Kubistický kvaš L'Homme au Gibus (Muž s gibusem – skládacím cylindrem) namaloval Picasso v roce 1914.
Paříž - Američan Jeffrey Gonano dnes získal v tombole pořádané v aukční síni Sotheby's v Paříži obraz Pabla Picassa v odhadované hodnotě jednoho milionu dolarů (20 milionů Kč). Byl jedním z 50.000 lidí, kteří si za 100 eur (asi 2760 Kč) koupili tiket do loterie, jejíž výsledek půjde na záchranu historického jádra libanonského města Súr, které je na seznamu světových památek UNESCO. Oznámila to aukční síň Sotheby´s.

Picassa vyhrál v tombole Američan z Pensylvánie

Svět
Ilustrační foto.
New York – Středozápad a východ Spojených států se intenzivně chystá na bezprostřední příchod dalšího rozsáhlého systému sněhových bouří ze severu. Velká letiště od Chicaga po Washington už zrušila stovky letů a v oblasti od státu Missouri ve středu po Maine na severovýchodě se čeká silné sněžení, které by mohlo přinést až přes 30 centimetrů sněhové pokrývky. Agenturám to dnes řekli američtí meteorologové.

Střed a východ USA se chystá na silné sněhové bouře

Svět
Ilustrační foto
Washington - Východ Spojených států dnes zasáhla sněhová kalamita, která způsobila na zledovatělých silnicích dopravní chaos a kvůli které musely být uzavřeny školy, úřady i letiště. Především následkem nehod zaviněných nepřízní počasí zahynulo podle agentury Reuters už nejméně deset lidí.

Sníh zavřel školy a úřady na východě USA, deset lidí zemřelo

Svět
Ilustrační foto.
Washington – Američtí vědci se snaží najít způsob, jak odhalit rakovinu vaječníků již v raném stádiu. Měli by jim v tom pomoci speciálně vycvičení psi. Ti díky svým čichovým schopnostem dokážou rozpoznat přítomnost závažného onemocnění, vycítí totiž určité chemické látky, které rakovinu doprovázejí. Vědci chtějí následně na základě psí reakce vyvinout speciální testovací systém, které tyto chemické látky rovněž identifikuje, napsala agentura AP. Rakovina by se tak měla stát rozpoznatelná mnohem dříve než doposud, což by mohlo výrazně snížit počet smrtelných případů.

Vědcům v USA mají pomoci při odhalování rakoviny vycvičení psi

Svět
Ilustrační foto
Filadelfie (USA) – Střelec v městské budově na severovýchodě amerického státu Pensylvánie zabil tři lidi a několik dalších zranil. Dnes o tom informovala agentura AP. Útočníka, který byl nakonec postřelen vlastní zbraní, přemohl podle svědků jeden z úředníků.

Střelec na městském úřadě ve Filadelfii zabil tři lidi

Svět
Plastiku pro hrad Helfštýn vyrobí letos na Kovářském fóru dva umělečtí kováři Kheir a Mohammed Akerovi – Palestinci, žijící v Izraeli
Týn nad Bečvou – Umělečtí kováři Kheir a Mohammed Akerovi – Palestinci, žijící v Izraeli, zhotoví během letošního Kovářského fóra plastiku pro hrad Helfštýn. Pokud se oběma mistrům podaří naplnit svůj záměr, měla by pod jejich rukama během jediného týdne vzniknout vertikální plastika stylizovaného tvora z ptačí říše.

Plastiku pro Helfštýn zhotoví kováři z Izraele

Hranicko
Ilustrační foto
New York – Chris Reynolds z Pensylvánie nemohl v minulých dnech uvěřit svým očím. Když se podíval na svůj výpis z banky za měsíc červen, zjistil, že má na něm více než 92 biliard dolarů. Na začátku měsíce tam přitom měl pouze 140 dolarů.

PayPal omylem připsal Američanovi 92 biliard dolarů

Svět
Doktor Kermit Gosnell.
Filadelfie /ANIMACE/ - Soud v americké Filadelfii poslal na doživotí za mříže lékaře, který prováděl ilegální potraty. Soud v úterý uznal doktora Kermita Gosnella vinným z vraždy prvního stupně. Dvaasedmdesátiletý lékař, kterému hrozil trest smrti, se podle agentury AP předem vzdal práva na odvolání. Případ se stal ústředním bodem celonárodní americké diskuse o legálnosti a etice interrupcí.

Žijícím dětem přestříhával páteř, za ilegální potraty dostal doživotí

Svět
Ilustrační foto
Washington - Střední škola v americkém Cold Spring, která před deseti lety zažila střelbu a smrt svých studentů, si opatřila neprůstřelné bílé školní tabule. Mají posloužit nejen jako učební pomůcka, ale v případě nutnosti i jako štít pro ochranu učitelů a žáků.

Americká škola si pořídila neprůstřelné školní tabule

Svět
Ilustrační foto
Los Angeles - Američtí spotřebitelé piva žalují výrobce Budweiseru za to, že své alkoholové produkty ředí vodou, aby zvýšil zisk. Požadují odškodnění, které prý může dosáhnout až desítek milionů dolarů. Firma Anheuser-Busch InBev obvinění odmítá jako neopodstatněné, uvedla dnes agentura Reuters.

Američtí pivaři žalují výrobce Budweiseru; prý ředí pivo vodou

Svět
Wil Salden
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Bílý oblek, motýlek, úsměv na tváři, zpěv. Tak se v ústecké premiéře představil v pátek v Ústí Wil Salden, kapelník báječné swingové party The World Famous Glenn Miller Orchestra (GMO). A ta nám pak s velkým nadšením hrála hity In the Mood, Moonlight Serenade, Šňůra perel, Over the Rainbow, Pennsylvania 6500 a řadu dalších.

Wil Salden: S hity Glenna Millera jsme mrzli v Rusku a poté si užili v Izraeli

Hudba
Ilustrační foto
New York – Mohutné zimní bouře, které v minulých dnech trápily jižní a centrální část USA, dnes zasáhnou do života na severovýchodě země. Silný vítr v kombinaci s vydatným sněžením komplikují dopravu, řada silnic je stěží průjezdná. Aerolinky už zrušily zhruba 200 letů plánovaných na dnešek.

Spojené státy trápí zimní bouře, vítr a sníh se přesouvá k New Yorku

Svět
Ilustrační fotografie
New York - Čtyři lidé v pátek zemřeli a tři policisté byli zraněni při přestřelce na venkovské silnici u amerického města Frankstown ve státě Pensylvánie. Mezi mrtvými je střelec, další dva muži a jedna žena. Oznámila to agentura AP s odvoláním na okresního prokurátora Riche Consigliu.

V americké Pensylvánii při přestřelce zahynuli čtyři lidé

Svět
Mitt Romney a Barack Obama
Washington - Tábory amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho republikánského soupeře Mitta Romneyho rozmísťují tisíce právníků do klíčových států, kde se při úterních volbách očekává těsný výsledek. Podle amerického tisku budou sledovat volební procedury a v případě velmi těsného hlasování budou připraveni zpochybnit výsledek u soudu.

Na prezidentské volby v USA se připravují i tisíce právníků

Svět
Bouře zatopila ulice New Yorku
New York /VIDEO/ – Nejméně 16 mrtvých po sobě zatím zanechala superbouře Sandy, která v pondělí večer místního času (v noci na dnešek SEČ) udeřila na východní pobřeží Spojených států. Na mnoha místech způsobila záplavy, přerušila dodávky elektřiny pro více než šest milionů lidí a zkomplikovala dopravu. Deset amerických států vyhlásilo stav nouze, asi milionu obyvatel úřady nařídily opustit domovy.
11 fotografií

Ničivá bouře Sandy naplno udeřila na pobřeží USA, hlášeno šestnáct mrtvých

Svět
New York se připravuje na příchod hurikánu
New York /VIDEO/ - Na severovýchod Spojených států míří mamutí hurikán Sandy, který nabírá na rychlosti a už dnes večer místního času by měl udeřit na pobřeží státu New Jersey. Americké úřady mají pro obyvatele východní třetiny USA naléhavý vzkaz: Berte hurikán vážně a kliďte se mu z cesty. Čekají se záplavy, výpadky proudu, poničené budovy a metrové závěje.

Americké úřady: Hurikán Sandy se blíží, kliďte se mu z cesty

Svět
Viktor Dudr (vlevo) se se svým handicapem vyrovnal a stal se uznávaným a oceňovaným odborníkem na problematiku odstraňování architektonických bariér pro nevidomé.
Praha /ROZHOVOR/ – Před 48 lety se v New Yorku konalo zasedání Světové rady pro blaho slepců. Od toho dne se stal každý další patnáctý říjen Mezinárodním dnem bílé hole. Při této příležitosti Deník oslovil vedoucího Centra pro odstraňování bariér Sjednocené asociace slabozrakých a nevidomých (SONS) České republiky Viktora Dudra, aby řekl více o pomůcce, kterou sám dennodenně používá.

Česko oslaví Den bílé hole. Co o pomůcce nevidomých víte?

Praha
Viktor Dudr (vlevo) se se svým handicapem vyrovnal a stal se uznávaným a oceňovaným odborníkem na problematiku odstraňování architektonických bariér pro nevidomé.
Praha /ROZHOVOR/ – Před 48 lety se v New Yorku konalo zasedání Světové rady pro blaho slepců. Od toho dne se stal každý další patnáctý říjen Mezinárodním dnem bílé hole. Při této příležitosti Deník oslovil vedoucího Centra pro odstraňování bariér Sjednocené asociace slabozrakých a nevidomých (SONS) České republiky Viktora Dudra, aby řekl více o pomůcce, kterou sám dennodenně používá.

Česko oslaví Den bílé hole. Co o pomůcce nevidomých víte?

Praha
Mitt Romney.
Washington – Americký liberální investigativní list Mother Jones zveřejnil na netu tajně pořízené video, na kterém republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney na soukromé večeři hovořil podle všeho ironicky a neuctivě o voličích prezidenta Baracka Obamy. Na svém webu to dnes uvedla britská stanice BBC.

Uniklo tajné video, kde mluví Romney hanlivě o voličích Obamy

Svět
Obama s manželkou Michelle držel minutu ticha v zahradě Bílého domu
New York – Američané si připomínají téměř 3000 obětí teroristických útoků proti své zemi z 11. září 2001. Prezident Barack Obama s manželkou Michelle držel minutu ticha v zahradě Bílého domu. V New Yorku pak na místě, kde do útoku stávalo Světové obchodní středisko, začal tradiční vzpomínkový obřad se čtením jmen obětí. Další podobné akce se konají u Pentagonu a v Shanksville v Pensylvánii, kde se zřítilo jedno z unesených letadel.

Amerika si připomíná oběti 11. září, Obama držel minutu ticha

Svět
 Hana Zelenková z Tábora bude reprezentovat svou tvorbu i Čechy v Pensylvánii.
Tábor – Jen hrstka módních návrhářů se může pochlubit tím, že měli přehlídku za velkou louží, v Americe. Haně Zelenkové z Tábora se to poštěstí již brzy. Už za necelý měsíc bude mít autorskou módní přehlídku ve městě Dresher v Pensylvánii.

Návrhářka Hana Zelenková dobývá Ameriku

Volný čas
Teroristické útoky v USA 11. září 2001.
New York – Spory o financování zablokovaly stavbu muzea, které má připomínat teroristické útoky na New York z 11. září 2001 a uctít jejich oběti. Práce na muzeu už více než rok stojí a není pravděpodobné, že by se instituce otevřela návštěvníkům dřív než v roce 2014, uvedl server USA Today.

Spory o financování zablokovaly stavbu muzea 11. září

Svět
Zleva: Petr Horák, Pavel Doskočil, Lubomír Janečka
Uherský Brod - Pátý ročník kamenosochřského sympozia v Galerii Panský dům, jehož duchovním otcem se před lety stal Antonín Karásek, do města přivedl tři špičkové umělce: Lubomíra Janečku, Pavla Doskočila a Petra Horáka. Jejich sochy vznikaly v prostoru u malých schodů, hned vedle literárně poetické kavárny Ulité Kafé. Po jejich dokončení má město na svém území již sedmnáct objektů vzešlých z těchto akcí.
19 fotografií

V Brodě zájemci uvidí kočičky z průmyslových materiálů

Volný čas
Kováři na Helfštýně
Týn nad Bečvou – Čtyři umělečtí kováři z americké Pensylvánie se zhostí hlavní role 24. ročníku Kovářského fóra, které se již tradičně odehraje na třetím nádvoří hradu Helfštýn, tentokrát od zítřejší soboty  do pátku 24. srpna. Co za tyto dny vytvoří ještě není organizátorům akce známo.

Na 24. ročníku Kovářského fóra se předvedou kováři z Ameriky

Olomoucký kraj
Kováři na Helfštýně
Týn nad Bečvou – Čtyři umělečtí kováři z americké Pensylvánie se zhostí hlavní role 24. ročníku Kovářského fóra, které se již tradičně odehraje na třetím nádvoří hradu Helfštýn, tentokrát od soboty 18. do pátku 24. srpna. Co za tyto dny vytvoří ještě není organizátorům akce známo.

Na 24. ročníku Kovářského fóra se předvedou kováři z Ameriky

Hranicko
Kastelán hradu Helfštýn Jan Lauro
Týn nad Bečvou /ROZHOVOR/ – Na nejvýznamnější mezinárodní setkání kovářů Hefaiston, které se uskuteční poslední srpnový víkend na hradě Helfštýn, přijedou letos kováři nejen z Evropy, ale i z USA a Austrálie. Středověký hrad očekává příval více jak desíti tisíc návštěvníků. O 31. ročníku akce se Přerovský a hranický deník bavil s kastelánem hradu Janem Laurem.

Kastelán Helfštýna Jan Lauro: Hefaiston může připomínat kovářskou olympiádu

Olomoucký kraj
Busta bývalého Československého a Českého prezidenta Václava Havla, která má být umístěna v paláci národů ve Štrasburku, vzniká v těchto dnech v Uherském Brodě. Tvoří ji tam akademický sochař Lubomír Janečka.
Uherský Brod – Busta bývalého Československého a Českého prezidenta Václava Havla, která má být umístěna v paláci národů ve Štrasburku, vzniká v těchto dnech v Uherském Brodě. Tvoří ji tam akademický sochař Lubomír Janečka, jenž už sice 28 let žije v USA v Pensylvánii nedaleko New Yorku, ale v Komenského městě má své kořeny.

Bustu Václava Havla tvoří v Brodě Čechoameričan Janečka

Volný čas
Ilustrační foto
Washington – Americká policie v sobotu zadržela šestatřicetiletého muže, který v pátek večer ve státě Pensylvánie zastřelil tři lidi a pak uprchl i se čtyřletou dcerkou. Policisté ho dopadli na parkovišti hypermarketu v Austintownu v sousedním státě Ohio, informovala agentura Reuters. Dívka z dramatu vyvázla bez újmy.

Muž v Pensylvánii zastřelil tři lidi a uprchl s malou dcerkou

Svět
Kastelán hradu Helfštýn Jan Lauro
Týn nad Bečvou /ROZHOVOR/ – Na nejvýznamnější mezinárodní setkání kovářů Hefaiston, které se uskuteční poslední srpnový víkend na hradě Helfštýn, přijedou letos kováři nejen z Evropy, ale i z USA a Austrálie. Středověký hrad očekává příval více jak desíti tisíc návštěvníků. O 31. ročníku akce se Přerovský a hranický deník bavil s kastelánem hradu Janem Laurem.

Kastelán Helfštýna Jan Lauro: Hefaiston může připomínat kovářskou olympiádu

Hranicko
Sedmdesátiletá majitelka restaurace v americkém státě Ohio zemřela na srdeční infarkt jen několik hodin poté, co její podnik navštívil americký prezident Barack Obama.
Akron - Sedmdesátiletá majitelka restaurace v americkém státě Ohio zemřela na srdeční infarkt jen několik hodin poté, co její podnik navštívil americký prezident Barack Obama. Starší dáma zřejmě neunesla velkou radost, kterou z tak významného hosta a zároveň svého oblíbence měla, uvedla v neděli agentura DPA.

Sedmdesátiletá majitelka restaurace zemřela po setkání s Obamou

Svět
Ilustrační fotografie.
Washington - Porota v americkém státě Pensylvánie uznala v pátek vinným bývalého asistenta trenéra amerického fotbalu na tamější státní univerzitě Jerryho Sanduskyho v 45 z 48 bodů obžaloby v kauze letitého zneužívání mladistvých chlapců. Odsouzenému hrozí kolem 500 let vězení.

Trenér amerického fotbalu vinen ze zneužívání mladistvých chlapců

Svět
Tomáš Mariančík
Pittsburgh, Frenštát pod Radhoštěm – Nebývalého úspěchu dosáhl ve světovém finále soutěže Intel ISEF, tedy International Science and Engineering Fair v americkém Pittsburghu Tomáš Mariančík, ještě loni student dnešního Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Bývalý student průmyslovky uspěl v Americe

Novojičínsko
Ilustrační foto
Washington - Silná sněhová bouře překvapila v pondělí severovýchod Spojených států. V některých oblastech napadlo před 20 centimetrů sněhu, problémy způsoboval také silný vítr. Na 75.000 domácností ve státech New York a Pensylvánie se ocitlo bez dodávek elektřiny, uvedl zpravodajský server MSNBC.

Severovýchod USA zasáhla silná sněhová bouře

Svět