ŠTÍTEK: Pensylvánie

Washington – Republikánský kandidát na úřad amerického prezidenta John McCain mírně posílil a svou pozici nepovažuje za ztracenou. Pokouší se nyní ze všech sil, aby uspěl v úterních volbách.

McCain posílil a bojuje do posledního dechu

Svět
Tropický a subtropický hmyz se bude podle vědců stěhovat i do mírného pásma.
Washington - Rostliny i v mírném pásmu jsou ohroženy. V důsledku globálního oteplování se bude pravděpodobně zvyšovat počet zástupcůhmyzu, který zelenou potravu konzumuje.

Čeká naši planetu éra hmyzu?

Svět
Vánoce v USA.
Lukáš je náš prvorozený, ale hlavně jediný potomek. Proto prožíváme zcela nekontrovatelnou radost nad vším, co s ním nebo co on zažívá poprvé. První procházka, první nákup, první zvuky, první koupání, první úsměv, první déšť, první zoubek. A teď i první Vánoce.

Příběh maminky: Lukáškovo poprvé

Moje rodina
Ilustrační foto.
NAPSALI JSTE NÁM - V devátém měsíci těhotenství už moje slovní zásoba oslabila na dvě věty: „Bolí mě záda.“ a „pomoz mi se otočit.“ Doposud jsem si den krátila prací na zahrádce a v domácnosti, natíráním nábytku a přesazováním keřů.

Příběh maminky: Čekání na Godota

Miminka
Na snímku jsou čeští studenti u pomníku Nikoly Tesly v  Niagara Falls.
ZÁBŘEH - Česká vlajka vedle americké vlála po celý čtvrtý týden října před školou v Hookstownu v americké Pensylvánii. Město nedaleko Pittsburghu totiž hostilo návštěvu tří desítek hostů ze Zábřehu. Převážná většina Zábřežanů byli děti, studenti a učitelé místního gymnázia a Základní školy Severovýchod, kteří na jaře u sebe doma ubytovávali americké hosty. Ti jim teď pohostinnost oplatili.

Zábřežští studenti se vrátili z Ameriky

Šumpersko
Kamlia Christian
Já a můj muž jsme se poddali touze rozšířit náš genový fond a pořídit si malou kopii. Na začátku jsme se setkali se zamyšlenou tváří mého gynekologa, který mi sdělil, že hladiny estrogenu musím mít 10 a já mám 0.5 něčeho.

Příběh české maminky žijící v Americe

Moje rodina
Patnáctiletá Alison (na snímku zcela v pravo) se dokonce naučila několik čaských frází.
ZÁBŘEH - Skupina čtyřiadvaceti studentů z americké Pensylvánie zavítalav pondělí 21. květnana radnici v Zábřehu. Školáci přijeli na pozvání zdejších gymnazistů. Završili tak rok, kdy se v nepovinném předmětu učili o České republice.

Do Zábřehu zavítali Američané

Šumpersko
Americký prezident George Bush
WASHINGTON - S tím, jak americký prezident George Bush bojuje o to, aby si ve zbývajících 22 měsících v úřadě udržel svou důležitost, jeho administrativa víc a víc připomíná chřadnoucí prezidentství, napsala agentura Reuters.

Bush bojuje o udržení svého významu

Svět