ŠTÍTEK: Perský záliv

Návštěva syna Jeho Veličenstva Šejka MAYED BIN MOHD BIN RASHID AL MAKTOOM z dubajské královské rodiny.
ABU DHABI, UHERSKÝ BROD - Obrovský zájem o prezentované exponáty zbraní a obdiv uměleckého zpracování rytin ze strany veřejnosti i představitelů významných královských rodin, taková byla premiérová účast České zbrojovky Uherský Brod na veletrhu loveckých zbraní a jejich příslušenství ADIHEX 2007 v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech (UAE).
7 fotografií

Šejkové žasli ve stánku uherskobrodské zbrojovky

Volný čas
Návštěva syna Jeho Veličenstva Šejka MAYED BIN MOHD BIN RASHID AL MAKTOOM z dubajské královské rodiny.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Obrovský zájem o prezentované exponáty zbraní a obdiv uměleckého zpracování rytin ze strany veřejnosti i představitelů významných královských rodin, taková byla premiérová účast České zbrojovky Uherský Brod na veletrhu loveckých zbraní a jejich příslušenství ADIHEX 2007 v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech (UAE).
7 fotografií

Šejkové žasli ve stánku uherskobrodské zbrojovky

Zlínsko
Česká zbrojovka Uherský Brod na veletrhu loveckých zbraní ve Spojených Arabských Emirátech.
UHERSKÝ BROD - Doslova senzační se před několika dny stala premiérová účast České zbrojovky Uherský Brod na prestižním veletrhu loveckých zbraní a jejich příslušenství ADIHEX 2007 v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech.

Zbraně z Brodu uchvátily Araby

Volný čas
Íránci viní za smrt delfínů Američany
IRÁN - Íránci jsou přesvědčeni, že rozluštili příčinu náhlého úhynu 152 delfínů ve vodách Perského zálivu. Jejich mrtvá těla nesoucí známky zranění vyplavily minulý týden mořské vlny na pláži na íránském pobřeží.

Íránci viní za smrt delfínů Američany

Svět
Karel Dolejší
KOMENTÁŘ - Zatímco ve světové zásobárně ropy, v okolí Perského zálivu, pokračuje irácká a rýsuje se íránská krize, ruské ministerstvo přírodních zdrojů si pospíšilo s nároky na suroviny v Arktidě.

Rusko a arktické zdroje

Brněnsko
Ilustrační foto
NÁCHOD - Dnes v 17 hodin vyběhnou ke svému druhému utkání letošního ročníku I. ligy v házené muži HC TJ Náchod. Z lavičky je se po delší odmlce povede dvojice PETR ŠULC – ZDENĚK VANĚČEK, která má za sebou mimořádný úspěch s juniorským reprezentačním týmem Bahrajnu. Ve sportu, kterému vládne Evropa, totiž v domácím prostředí dovedli Bahrajn k osmému místu na mistrovství světa.

Zahraniční nabídky úspěšné trenéry už nezlákaly

Náchodsko
Nejhledanější terorista světa - Usáma bin Ládin.
USA - Nejhledanější terorista světa Usáma bin Ládin se chystá vystoupit ztemnoty. Kšestému výročí teroristických útoků na New York a Washington z11. září 2001 přichystal novou videonahrávku.

Usáma bin Ládin promluví před 11. zářím

Svět
Ilustrační foto
KUVAJT - Obyvatelé Kuvajtu pravděpodobně přijdou o privilegium neplacení daně z příjmu a jednoho dne začnou podávat daňová přiznání, jako to činí lidé ve většině zemí světa. V rozhovoru s tamním listem an-Nahár to řekl kuvajtský emír šajch Sabah Ahmad Sabah. V dohledné době se ale změna patrně nechystá.

Začnou v ropné velmoci platit daně?

Svět
Ilustrační foto
Horko ve dne a dusné teplo v noci. Do aut, domů, bytů a na pracoviště proto vstupuje stále častěji klimatizace. Ale chládek v horku vám může zatopit.

Stinné stránky klimatizace

Bydlení
WASHINGTON - Spojené státy se chystají masivně vyzbrojit své spojence v zemích Perského zálivu. Celkově by mělo jít o dodávky zbraní v hodnotě více než 50 miliard dolarů. Ve svém nejnovějším vydání to napsal list Washington Post.

USA prý chtějí masivně vyzbrojit státy v Zálivu

Svět
Tajfun Gonu zachycený satelitem NASA nad Arabským mořem.
MASKAT (OMÁN) - Tajfun Gonu, který se přehnal nad jižní částí Perského zálivu, si vyžádal v Ománu a Íránu už 28 obětí na životech a 26 lidí je pohřešováno. Živel, jenž udeřil v úterý, postupem přes Hormuzský průliv postupně ztrácel na síle, ale přesto ještě ve čtvrtek citelně zasáhl západní pobřeží Pákistánu.

Tajfun Gonu si vyžádal už 28 obětí, další lidé jsou pohřešováni

Svět
Tajfun Gonu zachycený satelitem NASA nad Arabským mořem.
MASKAT - Tajfun Gonu zasáhl v noci na středu východní pobřeží Ománu, z jehož pobřežních měst už byly s předstihem evakuovány tisíce lidí. Zatím nejsou hlášeni žádní ranění ani škody. Větry Gonu proudí rychlostí až 170 kilometrů v hodině a vlny, které zvedá na moři, jsou až 12 metrů vysoké.

Tajfun Gonu zasáhl Omán, tisíce lidí evakuováno

Svět
Žena na invalidním vozíčku opouští kvůli bojům tábor Nahr Bárid.
BEJRÚT - Tři nákladní letouny napěchované zbraněmi dnes ráno přistály v Bejrútu. V nejbližších hodinách a dnech tam má dorazit ještě dalších pět strojů. Libanonská armáda přesto dál ostřeluje tábor Nahr Bárid.

USA poslaly Libanonu zbraně proti islamistům

Svět
Americký více prezident Dick Cheney.
CAMP SPEICHER (IRÁK) - Americký viceprezident Richard Cheney seve čtvrteksešel s americkými vojáky, kteří slouží v Iráku. Obhajoval rozhodnutí vlády prodloužit termíny působení jednotek a ujistil vojáky, že si Spojené státy uvědomují zátěž, které je armáda v Iráku vystavena.

Cheney je první vysoce postavený Američan, který přespal v Iráku

Svět
Propuštění námořníci
CHIVENOR (BRITÁNIE) - Britští námořníci, kteří byli ve čtvrtek propuštěni z íránského zajetí, na dnešní tiskové konferenci potvrdili, že byli zadrženi v iráckých vodách. Prohlásili rovněž, že během zajetí byli pod stálým psychologickým tlakem a čelili nepříjemnému zacházení.

Zadržení Britové uvedli, že zajati byli v iráckých vodách

Svět