ŠTÍTEK: pěší stezka

Ratibořické údolí zdobí pomník hrdinky Boženy Němcové Babičky.
Česká Skalice - Kolem města vede několik turistických stezek a cyklotras. Už v minulosti obyvatelé upozorňovali, že by měl být vybudován chodník podél silnice do Zlíče. Není to tak dávno, co se město společně s polským partnerem snažilo získat grant. Jak uvedl tajemník městského úřadu Jaroslav Hitschfel, grant se získat nepodařilo.

Peníze na pěšiny do Ratibořic a na Rozkoš zatím nejsou

Náchodsko
Nepořádek v údolí Doubravy.
Chotěbořsko – Nedostatek míst k odpočinku, chybějící nádoby na odpadky, tím pádem i poházené papírky a obavy od nápojů a potravin po zemi. I tak vypadá podle některých návštěvníků průchod malebným údolím řeky Doubravy, kudy vede na Chotěbořsku vyhledávaná turistická stezka.

V údolí je málo míst k odpočinku, říkají turisté

Havlíčkobrodsko
Romantické údolí Peklo.
Zahrádky - V národní přírodní památce Peklo začala tento týden rekonstrukce turistického chodníku. Do konce června projdou opravou dřevěné chodníky v oblasti Karby. Výměna lávek se předpokládá v létě.

V Pekle začaly opravy chodníků

Českolipsko
Ilustrační foto
Bratislava - Slováci chtějí prostřednictvím petice dosáhnout uvolnění podmínek pohybu turistů ve Vysokých Tatrách, které jsou hojně navštěvované českými turisty. Organizátoři podpisové akce navrhli zpřístupnit víc tras ve vysokohorském terénu včetně výstupu na nejvyšší horu Slovenska, Gerlachovský štít. Ministerstvo životního prostředí oponuje, že výstupy na nejvyšší tatranské štíty by pro nezkušené návštěvníky byly rizikem.

Slováci organizují petici,chtějí volnější pohyb turistů v Tatrách

Svět
Most na nové turistické trase v okolí Branné.
Branná – Novou trasu si budou moci projít turisté v okolí Branné. Oživení se dočká parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí, který v minulosti vybudovali původní němečtí obyvatelé kraje. Turistickou stezku pod Ptačí planinou obnovili místní podnikatelé spolu se značkaři Klubu českých turistů.

Okolím Branné provede turisty nová trasa

Šumpersko
Chata Jana. Ilustrační foto.
Uherskobrodsko - Obsazeno, vyprodáno, téměř plno. Závěr letošního roku bude pro provozovatele penzionů a hotelů v Bílých Karpatech vítaným zdrojem příjmů. Sehnat zde místo na silvestrovskou oslavu je nyní, v půlce listopadu, téměř neřešitelný problém.

Silvestr na horách? Karpaty hlásí plno

Zlínský kraj
Chata Jana. Ilustrační foto.
Uherskobrodsko - Obsazeno, vyprodáno, téměř plno. Závěr letošního roku bude pro provozovatele penzionů a hotelů v Bílých Karpatech vítaným zdrojem příjmů. Sehnat zde místo na silvestrovskou oslavu je nyní, v půlce listopadu, téměř neřešitelný problém.

Silvestr na horách? Karpaty hlásí plno

Slovácko
Hrob básníka Karla Jaromíra Erbena.
Jméno města je úzce spjato se spisovatelem a básníkem Karlem Jaromírem Erbenem, který se tu v roce 1811 narodil. Město si jeho odkaz stále připomíná. V Miletíně můžete navštívit jeho rodný dům, byla tu vybudována turistická stezka K. J. Erbena, je po něm pojmenována i základní škola. A ve spojitosti s význačným rodákem se radnice přihlásila k projektu Adopce významných pražských hrobů.
6 fotografií

Miletín se hlásí k slavnému rodákovi, básníku Erbenovi

Cestujeme
Kontroly vozidel a osob překračujících hraniční přechod do Polska v Náchodě - Bělovsi.
Náchod - Před pátečním polednem začaly na hraničním přechodu do Polska v Bělovsi na polské straně vyrůstat zábrany, které svádějí provoz do jednoho jízdního pruhu. Rychlost je omezena na 40 kilometrů v hodině. Na místě si vybudovali prozatímní stanoviště příslušníci polské hraniční stráže.
22 fotografií

Poláci opět obsadili hranice

Náchodsko